Sevgilime güvenmiyor muyum?

DestinaOzge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
131
0
benim sorunum belki bazılarınıza önemsiz bi ayrıntı gibi gelebilir ama benim için çok önemli. 1.5 yıl süren bi ilişkim var. sevgilime aynı üniverstedeyiz. ve ders saatleri dışında hepbirlikteyiz. yediğimz içtiğimiz ayrı gitmez. hayatta en yakınım o oldu. önceleri sigara içiyordu ve ben bundan çok rahatsız oluyordum. bu konuda gerçekten çok büyük bir takıntım var. sigaralı ortamdan çok rahatsız oluyorum ve onun sağlığı içinde endişeleniyorum. ona sigaradan rahatsız olduğumu söyleyemedim ilk başta. bi arkadaşım özgenin yanında içmiyorsun dimi o duramaz sigaralı ortamda demiş böyle öğrenmiş.bende sevgilime bu konuda hiç baskı yapmadım. sen içsende içmesende ben seni çok seviyorum ama içmemeni isterdim tabi dedim.böylece bırakma kararı aldı önce azalttı. tek tük içiyordu. hiçbirzaman içme diye baskı yapmadım elinde görüp kızmadım. sadece içtiğin zaman bana söyle dedim. öyleki ayda 1 içmeye başladı. bigün arkadasından bişey almaya gitti ve geldiğinde sigara kokuyordu. belki söyler diye bekledim. konuyu oralara getirmeye çalıştım ama söylemedi. en sonunda sordum içmedim dedi. ben üsteleyince içtiğini söyledi. buna benzer bi olay bir kere daha yaşandı.ogünden sonra elimde olmadan her buluşmamızda her yanına gitmemde onu koklar oldum. bu konu benim ona diğer konulardaki güvenimide etkiler diye korkuyorum. ne yapmam gerekir kızlar bu bende takıntı oldu. evde çakmak saklıyormu diye bakar elbiselerini koklar oldum. sigarayı bırakacağına dair de bi umut kalmadı içimde. ne yapmalıyım? sizce gidip açıkca konuşsam mı oluruna mı bıraksam?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

KucukBocuk

mucizeler benimle olacak!
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
9.616
37
41
bence açıkça konuşabilirsin canım... ben de sigara kullanmıyorum ve kullanmayan bir sevgilim olmasını tercih ederim... şansıma ilk sevgilim kullanmıyordu ... ama bilemem neyle karşılacağımı artık...

yine de sigara bir kriter olmamalı... anladığım kadarıyla sevgilin bırakmayı gerçekten denemiş ve senin baskın olmadan... ama kolay değil sigara bırakmak... bence sen sadece güven kısmını konuşabilirsin ama sigarayı bırakma konusunda ısrarcı olma derim...

eğer kendin için kesin kuralların varsa o zaman ilişkini de gözden geçirirsin ; artılarını eksilerini düşünürsün... ona göre karar verirsin...
 

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.201
42
Bence acikca konus....böyle gizlice esya koklamanin cakmak aramanin hic bir anlami yok...:kahve:

Icmeni istemiyorum ama tabikide benim istememle olmaz...keske icmesen diye konus..a.s.
 

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
24.062
18.189
35

bencede al karşına konuş...
Benimkide kullanıo. Bi ara bıraktı benim sayemde geri başlamıştı:smiley-cool:
İçmesi taraftarı hiç değilim ama işte öyle pat diyede bırakılmadığını biliyorum...
Hatta bazen sen bırakmıosan ben başlıyorum diyorum:nazar:
İnş. bırakır:ecrin_bebek:
 

abcj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
534
2
canım eğer konuşmaz da bu şekilde sürekli kontrol etme, bir şeyler arama şeklinde devam edersen bir süre sonra söylediği her cümlenin altında her sözün altında bir şeler aramaya başlarsın ,(bunu yapmak istemezsin , ama öyle bi duruma gelirsin ki artık istemeden kurarsın kafanda, sonra o kurduğuna inandırırsın kendini farkında olmadan , sonra bi bakarsın ,, aaaaaaaaaaaaa sevgin azalmış ) güven duygusu cok önemli , onu bir kere kaybettin mi sevgi de biter . o yüzden bu şekilde araştırmalara girme bence.. aynı hataalrı ben yaptım ordan biliyorum .. kolay gelsin canım ..

bu arada şu yaşıma kadar öğrendiğim şey , yaparsan da haberim olsun olayı , erkeklerde sadece bir süre işe yarıyor. mizaçlarına uygun değil bu çünkü. söylemediklerinde de biz kendimizi yalana uğramış hissediyoruz, bu da sevgiyi çok zedeliyor.. o yüzden bana söyle haberim olsun durumlarına girmemek en doğrusuymuş , buna karar verdim kendi adıma..
 
D

deren23

Ziyaretçi
evet onu düsünmen çok güzel...sigaradan rahatsız olmandanda ayrı ama bende sigara kullanıyorum ve sevgilim her dakka bana böle davransa sorun çıkartırım ....çünkü benim sigara içtiğimi biliyordu bilerek kabul etti...he madem onunda bırakmaya gönlü var ozaman herseyi ona bırak baskı yapma...kendine bırak herseyi zamanla oda bırakacaktır...
 

MonaPisa

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2008
5.886
63
Canım sigarayla güven konusu bağdaştırma bence. Bu çok ayrı birşey. Bizzat içtiğim için çok iyi biliyorum insanın üzerinde nasıl bir baskı yaratabileceğini. Ben bi ara öz kızımdan gizli içiyordum üzülüyor diye.

Bu onlardan bir şey gizleme saklama, güvensizlik yapma anlamında bir hareket değil. Görüp üzülmesinler diye içgüdüsel davranıyor insan bu şekilde. Sevgiline kızma yani bundan ötürü. Bu mereti bırakmak gerçekten çok zor. Hele ki sizdeki gibi duygusal bir baskı varsa. Serbest bırak bence. Böyle böyle bırakacaktır bi şekilde.
 
E

EU1

Ziyaretçi
bu güvensizlik şimdi sigara araştırmasıyla başlar, sonra diğer konularda da karşına çıkar.. gizli gizli içeceğine yanımda iç, bu şekilde komik oluyor filan de bence.. bırakmıyorsa bırakmıyordur..
 
X