Sevgilimin annesi

Pek size uygun insanlar değil sanki... Eski eşimden örnek vermek istiyorum. Sevgiliyken çok modern bir insandı evlendikten sonra içindeki ataerkil özellikler çıkmaya başladı. Mini eteklerim rafa kalktı, geleneksel talepler başladı. Ailevi özelliklerden liberalleşmek maalesef kolay değil. Gözünüz sevgilinizin üzerinde olsun.
Çok detay vermek istemedim yazarken de annesi sonradan böyle olmuş bir takım insanlarla tanıştıktan sonra. Konu dine kaysın istemedim.
Sevgilim de kaç yaşında adam zaten ailesinden uzakta üniversiteden beri.
Benzeri olacağını sanmıyorum.
Annesine karşı durması olumlu bir şey bence.

Çok detay vermek istemedim yazarken de annesi sonradan böyle olmuş bir takım insanlarla tanıştıktan sonra. Konu dine kaysın istemedim.
Sevgilim de kaç yaşında adam zaten ailesinden uzakta üniversiteden beri.
Benzeri olacağını sanmıyorum.
Annesine karşı durması olumlu bir şey bence.
Annesinin sonradan böyle olması hem üzücü hem sevindirici😅 Sevgiliniz makul davranış sergilemiş. Umarım böyle devam eder.

Uzun bir aradan sonra merhaba,

Erkek arkadaşımla çok uzun zamandır beraber olmasak da beraber yaşamaya başladık (ben evimi kapatmadım yine de).
Geçtiğimiz günlerde annesi şehir dışından ziyarete geldi. Öyle olunca ben de apar topar kendi evime geçtim. Sonuçta beraber yaşıyor olsak da tanışmamız için erken üstelik beraber yaşadığımızı bilmesine gerek yok.
Anladığım kadarıyla biraz geleneksel bir yapıda kadın.
Neyse evime apar topar geçince haliyle bir takım özel eşyalarım orada kalmış. Haftanın 8 günü orada olduğum için evin neresine ne bıraktım takip edemedim.

Annesi geldiğinin ertesi sabahı bunlardan bazısını görünce sevgilime sormuş bunlar kimin diye, o da kıvıramamış söylemiş, benden bahsetmiş. Beraber yaşadığımızdan bahsetmemiş ama annesi bir hışımla odaya kapatmış kendini birkaç saat sonra çıktığında beni aramasını ve yemeğe çağırmasını söylemiş.

Ben daha önceden ısrarla ailesiyle tanışmak istemediğimi söylediğim halde gelip bana bunları böyle böyle oldu diye anlatıp annesiyle tanışmamı istiyor.
Bahane bul, korona var falan de diyorum olmaz annem tanışmak istiyor seninle ailenle ne zaman tanışacağımızı konuşacakmış diyor.

Ağırdan alalım ilişkimizi dediğim adam şimdi gelecek muhabbeti yapıyor annesinin ağzıyla. Çıldıracağım ama annesine mi oğluna mı karar veremiyorum.
Ben sahsen oglumun her iliski yasadigiyla tanismak istemem annesi neden boyle bir istemis acaba tanisma gercek gelin adayiyla olmali zaten oyle olsa oglan kendi tanistirmak icin ugrasir.

Ben sahsen oglumun her iliski yasadigiyla tanismak istemem annesi neden boyle bir istemis acaba tanisma gercek gelin adayiyla olmali zaten oyle olsa oglan kendi tanistirmak icin ugrasir.
Oğlu da her ilişki yaşadığı kadını tanıştırmayı geçin, bahsetmemiş bile ama beni tanıştırmak istedi. Olabiliyor demek ki.

X