Sevgilimin arkadaş düşkünlüğü

sudeeeh2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
17
2
23
merhaba kızlar. 10 aylık bir sevgilim vardı 3 gün önce ayrıldık olayı anlatıyorum. ilişkimizin başlarında çalıştığı için tüm vakti benimleydi ve çok mutluyduk her şey çok iyiydi. kendisinin bir arkadaş grubu var ve kendilerinden büyük bir arkadaşları var onun kendine ait bir evi var sürekli onunla kalmaya gidiyorlar. başta bana da vakit ayırıyordu sonra işten çıkınca hepten onunla kalmaya başladılar. çoğunlukla tek başına gidiyor kalmaya. ayda 10 15 gün onlarda kalmaya başladı. buluşmaya karar verdiğimiz zamanlarda bile onlara gidiyordu. işin kötüsü beni çok ihmal ediyordu. yazışamıyorduk bile. birkaç kez ona çok yalnız hissettiğimi söyledim buna rağmen bana sinirlenip onu baskı altına almaya çalıştığımı söylüyordu. hep böyle devam etti. şu karantina sürecine girdiğimizde bile gitmeye devam etti. arkadaşı tek başına yaşıyor ve uzakta yaşıyor çok riskli yine de bir şey söylemek istemedim. birkaç kere daha tekrarladı. bunu ne zaman söylesem bana bencil olduğumu onu kontrol etmek istediğimi söyleyip kavga çıkarıyor. benim erkek arkadaşlarım var yıllardır samimi olduğum. onlarla şakalaşsak bile annelerine dahi küfür ediyor ben savununca daha büyük kavga çıkartıp onlar daha mı değerli ? ye bağlıyor. zaten son zamanlarda sürekli ayrılıyordu benden. en son geçen gün yine böyle bir olay oldu. ben de ben uzun süre görüşmem seninle oraya gidersen dedim, ben kendime dikkat ediyorum şu karantina sürecinden beri 3 4 kez markete veya arka sokakta dolanmaya çıktıysam çıkmışımdır. aileme de zarar gelmesini istemiyorum. evi ben de gördüm temiz değil arkadaşları da bayağı gevşek tipler güvenilir değiller. ama yine de sen bilirsin dedim. bana çok baskıcı olduğumu artık sıkıldığını söyledi. ben de gerçekten onunla konuşmak istemedim o akşam. sonra ses kaydı atmış gitmediğini söylemek için ben de onu düşündüğüm için bu fikrin yanlış olduğunu söylediğimi belirttim olay çıkmasın diye yarın git dedim. artık çok geriliyormuş arkadaşlarından bahsederken, ailemin bana yaptığı baskıyı ben ona yapıyormuşum uzattıkça uzattı. ben de sinirlendim zaten arkadaşları bugüne kadar beni o kadar delirtti ki yok biri telefonda aptal şakalar yapar, biri kız yollar bak seni beğenmiş der, biri çıplak kız fotoğrafları yollar falan ben de geçen arkafaşlarıma küfür edişini alarak arkadaşlarına hakaret ettim (salak, aptal vs) sınırı aştığımı saygısız olduğumu söyledi. o ben uyardıktan sonra küfür etmemişmiş ben iyice çıldırmışım falan ben de demeye devam ettim. sonra böyle saygısız biriyle beraber olmak istemediğini söyleyip bitirdi ben de aklınıza gelebilecek her yerden engelledim. sizce iyi mi olmuş ben mi haklıyım o mu?

sen de git hep beraber kalın orada. şu arkadaşın çok iyiymiş senden önce onla tanışsaydım falan de gör kalıyo mu gidip yine. ayda 10 15 gün kalması ilginç napıyolar merak ettim. konu gerçekse tabi yeni üye garip konu.

konu arkadaş düşkünlüğüyse arkana bile bakmadan kaç. biz de sevgiliyken bunun kavgasını çok yapardık beni ihmal edip sürekli onlara koşardı sanki onlar sevgilisi.. sonra sürekli kavga tartışma.. bi süre sonra düzeldi dikkat etti derken nişan oldu yine iyiydi ama evlendikten sonra arkadaş düşkünlüğünden boşanma derecesine geldik resmen 10 ayda 10 yaş yaşlandım yıprandım boşanmayı kafaya koydum son bir kez terapi almamız için ısrar edildi çok şükür sorunu atlattık. ama bu sorunları çözene kadar ömrümden ömür gitti şimdiki aklım olsa daha en başından bırakırdım..

Normalde ne karisiyorsun derdim de sizi ihmal ediyorsa sıkıntı arkadasta kalmak iyi hos eglenceli de bir yere kadar. Evli olsa bile haftada 1 gidip bekar arkadaslarla kalınıp eğlenilebilir. Anormal olan sürekli arkadaslaeinda kalıp sizi ihmal etmesi geriplanda tutması. Tüm vaktini size ayırması da anormal. Orta yolu bulması gerekiyor. Ama sizin söylemenizle degismez bu siz de benzer seyler yapın arkadaslariniza kalmaya gidin plan yapmak isterse ben arkadaslarla plan yaptım deyon

konu arkadaş düşkünlüğüyse arkana bile bakmadan kaç. biz de sevgiliyken bunun kavgasını çok yapardık beni ihmal edip sürekli onlara koşardı sanki onlar sevgilisi.. sonra sürekli kavga tartışma.. bi süre sonra düzeldi dikkat etti derken nişan oldu yine iyiydi ama evlendikten sonra arkadaş düşkünlüğünden boşanma derecesine geldik resmen 10 ayda 10 yaş yaşlandım yıprandım boşanmayı kafaya koydum son bir kez terapi almamız için ısrar edildi çok şükür sorunu atlattık. ama bu sorunları çözene kadar ömrümden ömür gitti şimdiki aklım olsa daha en başından bırakırdım..

arkadaşlarına laf bile söyletmiyor. yanlış bir hareketlerini görünce susturuyor beni. haftada 6 gün arkadaşında kaldığı oldu ben izin verme olaylarını seven biri değilim karışmıyorum ama böyle oldukça da iyice arttırıyor. sürekli onlarla ya normal buluşuluyor telefonda konuşuluyor ya da aynı yerde kalınıyor. buluşacağımız günler onlarla da plan yapıldıysa onları tercih ediyor

Sizce terapi bu işte çözüm mü yoksa değişim kişiye bağlı bir şey mi anlamak istemeyende terapi merapi sökmez der misiniz ve terapide bununla ilgili nasıl konuşmalar geçiyor merak ettim.

Konu başlığı yeterli, evlendiginiz zaman da 'kocamin arkadaş düşkünlüğü' ne döner bu mevzu

Normalde ne karisiyorsun derdim de sizi ihmal ediyorsa sıkıntı arkadasta kalmak iyi hos eglenceli de bir yere kadar. Evli olsa bile haftada 1 gidip bekar arkadaslarla kalınıp eğlenilebilir. Anormal olan sürekli arkadaslaeinda kalıp sizi ihmal etmesi geriplanda tutması. Tüm vaktini size ayırması da anormal. Orta yolu bulması gerekiyor. Ama sizin söylemenizle degismez bu siz de benzer seyler yapın arkadaslariniza kalmaya gidin plan yapmak isterse ben arkadaslarla plan yaptım deyon

normalde gerçekten çok özgürlüğüne düşküm biri diye yanlış bir hareketini bile görsem sorun çıkmasın diye karışmam susarım. ama kavga esnasında bile az kaldığını söylemeye başladı arkadaşlarımda görüşmemde ne var demeye getiriyor hayır bir sorun yok sadece dengede tut diyorum ben salak mıyım demgede tutmuyorum diyor yalnız hissedince de yazıklar olsun falana getiriyor asla olayı konuşmuyoruz. sırf gerçekten fazla kaldığını ispat etmek için hesapladım ayda 10 15 gün kaldığı oluyor. yine de çok mu bu diyor. benim öyle geceleri çıkıp bir yerlerde kalma iznim yok olsa da onunla geçiririm ama o bir şekilde hep oraya gidiyor aramız bozukken onlarda iyiyken onlarda ben kötüysem bile onlarda yapayalnız kalıyorum

Olgunlaşmamış erkeğin ipi sal gitsin, oyun arkadaşlarına, menfaatleri bitince sana geri döner seni bıraktığı yerde, bulacağını sanır :işsiz:

Mecbur musunuz siz bu adama? Bu kadar arkadaşlarını seviyorsa onlarla kalsın siz niye artan zamanlarla yetiniyorsunuz? Bu kadar çok arkadaşçılık bana hiç masum gelmedi zaten.

masum gelmedi derken anlamadım
E ne yapıyor kaç tane adam evin içinde ben anlam veremedim. Alem mi yapıyorlar nedir yani bu düşkünlük. İlkokul çocuğu gibi arkadaşlarım da arkadaşlarım diye bu ısrarının altında bir sebep olmalı.

aramız bozukken onlarda iyiyken onlarda ben kötüysem bile onlarda
bu cümlen yeter de artar bile.. mesela arkadaşıyla olur da konuşursak derdi ki '' aaa siz kavgalımıydınız eşin bizim yanımızdayken gayet neşeliydi'' der ben de evde ağlar dururdum o keyif yaparken.. bu arkadaş tartışması başka boyutlara başka konulara dönüşürdü tartışırken o nedenle terapi de sadece arkadaş mevzusu konuşulmadı tabi.. şuan şükürler olsun aile ortamımız gayet iyi ve artık arkadaş-aile dengesini tutturabiliyor.. her şey düzeldi uzun bi zamandır ama ben bu süreçte çok yoruldum.. ergen gibi arkadaşım arkadaşım diyenden hayır gelmez yol yakınken dön

bu cümlen yeter de artar bile.. mesela arkadaşıyla olur da konuşursak derdi ki '' aaa siz kavgalımıydınız eşin bizim yanımızdayken gayet neşeliydi'' der ben de evde ağlar dururdum o keyif yaparken.. bu arkadaş tartışması başka boyutlara başka konulara dönüşürdü tartışırken o nedenle terapi de sadece arkadaş mevzusu konuşulmadı tabi.. şuan şükürler olsun aile ortamımız gayet iyi ve artık arkadaş-aile dengesini tutturabiliyor.. her şey düzeldi uzun bi zamandır ama ben bu süreçte çok yoruldum.. ergen gibi arkadaşım arkadaşım diyenden hayır gelmez yol yakınken dön
teşekkür ederim. son zamanlarda sürekli ayrılıyordu veya ben de bitirmek istiyodum sürekli kavgalıydık en son o bitirdi zaten yine de bir şekilde son olayda kim haklı bilmek istedim

teşekkür ederim. son zamanlarda sürekli ayrılıyordu veya ben de bitirmek istiyodum sürekli kavgalıydık en son o bitirdi zaten yine de bir şekilde son olayda kim haklı bilmek istedim
sen haklısın hiç suçlu hissetme. erkeğin en büyük silahı kadını hemen suçluluk psikolojisine sokmasıdır

X