sevgilimizden neden ayrılamayız

chatlak

özgür
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2006
594
2
Guzel giden iliskilerin yaninda,
bazi iliskiler vardir ki hicbir anlam veremezsiniz neden hala beraberler diye.
Hep bir surunceme vardir, ortalarda bir yerlerde surunur. Belki sizin de icinde bulundugunuz iliskinin tarifidir bu.
Coktan bitmesi gerektigini siz de cok iyi bilirsiniz ama ayrilik acisi cekmekten korkarsiniz.
Su an cektiginiz aciyi hic hesaba katmazsiniz.
Sanki hersey mukemmelmis gibi kandirirsiniz kendinizi, cevrenizi. Gercekle yuzlesmekten korkarsiniz ve gerceklerden kacarsiniz.
Bagliliginiz bagimliliga, sevginiz de tutkuya donustugu zaman,
bir labirent icinde kaybolmus hissedersiniz kendinizi.
Bu ic ice gecen duygular size cikis kapisini asla gostermez.
Yasadiginiz celiskilere bir cozum bulmakta zorlanirsiniz. Baglilik guzel bir duygudur.
Iliskinin yapi taslarindandir,
olgunlugunu ve kimligini tamamlamis insanlarda olur.
Birbirini seven iki olgun insan arasinda dogal olarak gelisir. Bagimlilik ise tutkunun kardesidir.
Olgunlasmamis, zayif kisilik yapilarinin yasadigi bir duygudur.
Iliskiyi kemiren,
iki tarafi da farkettirmeden yipratan bir virus gibidir bagimlilik. Bagimliliga donusen iliskilerin temelinde sevgi yoktur,
kalmamistir ya da coktan aliskanliga donusmustur.
Bu tip iliskilerin temelinde "onsuz ben ne yaparim, onsuz olamam" hissi vardir.
Halbuki onunla beraberken de olmadigini gormezden geliriz.
Cunku o bizim butun zayifliklarimizi orten, gecmiste aldigimiz yaralari kapatan,
butun eksIkliklerimizi tamamlayan sag kolumuzdur. Iliskinin ne kadar yiprandigini,
sagliginin ne kadar bozuldugunu anlayamayacak kadar baglaniriz.
Duygusal ve olgunluk yonunden eksIk oldugumuz icin iliskimizi saglikli yurutemeyiz,
eksIklikler hep artar.
Hep kendi dedigimiz olsun isteriz,
dedigimizi yapan insana da bagimli hale geliriz. Ozellikle kadinlarin davranislari,
iliskileri bagliliktan bagimliliga tasiyor.
Kadinlar yaptiklari asiri fedakarlik,
verdikleri tavizler sonucunda iliskilerini cikmaza tasiyorlar.
Uyumlu olmayi tavizkar olmakla karistiriyorlar. Kadinlar bu iki kavrami birbirinden ayristiramadiklari icin
erkekler butun yuku kadinlarin ustune birakiyorlar dogal olarak.
Dunyanin kendi etraflarinda dondugunu zannederek
bir kosede oturup kadinlardan surekli istediklerini yapmalarini istiyorlar. Uyumlu olmak amaciyla kadinlarin verdigi tavizler zamanla vazife haline geliyor.
Zorunlu hale gelen bu davranisin dozu artinca da bir yerden patlak veriyor.
Iki taraf arasinda gecimsizlikler,
uzaklasmalar oluyor;
ayrilmaya karar veriyorlar cogu zaman.
Fakat bu ayrilma gerceklesmiyor,
gerceklesse bile kisa bir sure sonra tekrar birlesiyorlar. Tutkuya donusen bu kisir dongu uzun bir sure devam ediyor.
Inis cikislara bir son verebilmek icin
iki taraf da kendinde guc bulamiyor hicbir zaman.

Evet yaa ceo ne güzel anlatmışın konuyu tam bir özet olmuş benim için ama şu varki ben 13 senelik evliyim bu zaman zarfında herşey yaşadım buna aldatma bile dahil şuan öle bişey yok ama eşim çok sorumsuz hatta uzun zamandır çalışmıyo hep fedakarlık ,altan alma ,her hatayı affetmek bana düştü 2 çocuğum hatrına belkide dediğin gibi alışkanlık ama artık taşıyamıyorum çok yoruldum şu an ayrılma kararı aldım bunu uygulaya bilmem için maddi gelirim olması lazım ama çocuklar küçük ne yepıcamı bilmez bir durumdayım çok çaresizim ailemin yanına dönmek istemiyorum zira daha önce bunu yapmiştım 2 çocukla olmuyor en çokta manevi desteğe ihtiyacım olucak hala düzelirmi acaba diyorum buda çaresizlikten midir bilmiyorum sizce 13 senelik bir ilişkinin yani sorumsuz bir insanın düzelme ihtimali nedir sizce lütfen bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var

evlilik çok önemli bişiy..ve evliliğe karar verilmeden önce çok iyi düşünülmeli..ve kızlar şunu söyleyebilirimki evlilikte önemli olan tek sey sevgi değil..sayğı dostluk kabullenebilirlik ve en en en önemliside guvenebilmektir..evlilik flört gibi değildir..flört ederkin napıyo nerelere takılıo vs..yada acaba nerde gibi takıntılar katlanılabilir takıntılardır ve her flörtte olur..ama evlilikte bunları size düşündürebilecek birine katlanmak çok zordur..eşiniz size evt bu böyle dediğinde onun gerçekten öyle oldugunu bilmelisiniz..asla yalan söylememeli...yani sonuç olarak evliliğin iki tane yapı taşı vardır guven ve dürüstlük..bunlar yoksa o evlilikten hayır gelmes..sadece seviyorum die evlenmeyin..ilerde uzuleceğinize şimdi uzulun..

Evet tıpkı ben :KK43:(( ayrılamıyorum bi türlü artık onu istemiyorum evlenince mutlu olamayacağımızı da biliyoruma ama gerçekten aşk acısı çekermişim gibi şu an yaşadıklarımı hesaba katmıyorum bide ona kıyamıyorum güya :KK43:((((((((

seninle yanı şeyleri yaşıyorum bende biliyorum tüm bu olanları ve olacakları ama elimde değil bırakamıyorum kaç kere ayrılıcam bitti artık herşey dedim ama yapamadım inanınki çoğu zaman keşke hiç tanımasaydım diyorum ama sadece öyle diyorum onsuz bi hayatı düşünemiyorum bile beni seviyor bunuda biliyorum ama benim kadar değil eminim. nekadar ciddi kavgalar yaşadık tamam dedim artık beni aramaz bende aramam ama 1 gün bile geçmeden ya o ya ben arıyorum hiç bişey olmamış gibi konuşuyoruz ya bizim ikimizinde çok hataları var örneğin ben çok sinirliyim geleceğimi çok düşünüyorum ama o gayet sakin sorumsuz inanınki nasıl olucak ne yapıcaz ilerde evlenicekmiyiz ki hayatımda en çok istediğim şey mutsuz olucağımı bile bile onunla evlenmek inanınki bilmiyorum ben artık geleceğimle ilgili bırakın bi karar almayı hayal bile kuramıyorum
bu ilişkinin beni çok yıprattığını düşünüyorum ama bu ilişkisizde yapamıyorum:KK43:(((((((

X