Sevgilimle olan problemim, bakar mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese merhaba.
Sevgilimle uzun süreli bir ilişkim var. Farklı şehirlerdeyiz ve uzun süredir virüsten dolayı yüzyüze görüşemedik. Kendisi yakın zamanda evlilik istiyor ama ben henüz evliliğe kendimi hazır hissetmediğim için beklemek istediğimi söylüyorum. Konuyu açma sebebim ise şu: bir süredir her konuşmanın sonu cinselliğe geliyor. Cinselliği tabu olarak görmüyorum, evlilik öncesinde yaşanmasına ve konuşulmasına da kişinin kendi tercihi olarak bakıyorum, ben tercih etmek istemem. İlk ilişkim olduğu için ben mi bu sevgililik olaylarını bilmeyip yanlış değerlendiriyorum yoksa haklı mıyım öğrenmek isterim.
Her gün mutlaka biraz sohbet ettikten sonra konu sarılmak istiyorum, öpmek istiyorum cümlelerinden sonra cinsel içerikli şeylere geliyor. Rahatsız olduğumu söyleyince de yaşımız genç, bunu istemek çok normal, sen de hemen kızıyorsun, sıkıldım artık diyor. Daha ilişkinin ilk zamanlarında bile bu tarz konuları ima ederdi şaka yoluyla. Ben kendi görüşümü söyler, konuşmak istemediğimi söylerdim o da özür dilerim der konuyu değiştirirdi. Şimdi ben rahatsız olunca o da sinirlenip sonradan özür dilerim diyor ama bir şey değişmiyor. Şimdi ise her akşam aynı konu, tartışıyoruz iki saat sonra konuştuğumuzda yine aynı imalar. Onu çok seviyorum ama ben de değerliyim. Bu şekilde bana anlayış göstermeyince kendimi değersiz hissediyorum.
Bunu ona söylerken onu kırdığımı düşünerek benim de arzuladığımı, istediğimi ama sürekli konunun buraya gelmesinden rahatsız olduğumu bunları konusmak istemediğimi, onu çok sevdiğimi ama bu şekilde söylediğime saygı duymayıp aynı konunun açılmasından dolayı kendimi çok değersiz hissettiğimi dile getirdim. Bu kez de ben seni çok seviyorum, bunu nasıl görmüyorsun, seninle evlenmek istiyorum, asıl sen beni kırıyorsun diyor.
Hatalı olan ben miyim? Her sevgililikte sürekli bunlar konuşulur mu? Her sevgili bunları konuşur, biz senle çok konuşuyoruz o yüzden konu illaki buraya da geliyor diyor. Ya siz sevgilinizle günde birkaç saat konuşunca her gün konu bu noktaya geliyor mu? Onu çok seviyorum, eğer hatalı değilsem ona kendimi nasıl doğru şekilde ifade edebilirim?
Insanin sevdiği biriyle birlikte olmak istemesi çok normal. Bunun için evliliği beklediğinizi söylüyorsunuz ama ona da yanaşmıyorsunuz adam napsın?

Sevgiliniz size saygı duymuyor. Manipüle ediyor. Siz evliliği istemediğiniz halde cinsellik için evlilik üzerinden yürüyebileceğini sanıyor. O kadar vasat bir kafa yapısı ki nasılsa evleneceğiz kisvesi altında her türlü şeye açık olan erkek tiplerinden. Bırak sevgililiği arkadaş bile olmam. Türkiyede nice genç kız nasılsa evleneceğiz diyerek kandırılıyor kkda örnekleri bolca mevcut.

Anlamaya çalışmayı bırak.O seni anliyor mu?Anliyor olsaydı sıkıntın olmazdi.Ayrilip ayrilmamak senin kararin ama simdiden böyle baski yapan adam yarınlarda ne baskılar kurar dediğiniz gibi sizi susturur hakli cikar.Dedigim gibi istemediğiniz hic bir seyi yapmayin ve iliskinizi gözden geçirin.Ask masum bir seydir yaa böyle zorbalık cinsellik mi bilemedim...

sizin konunuzdan bağımsız sadece evlenmek istemeyen erkekler cinsellik düşünür algısına ben katılmıyorum. onun dışında bir buçuk sene çok uzun bir ilişki değil aklınızda şüphe olması da normal. tabi ki sevgililikte böyle şeyler konuşulur ama her akşam her akşam konunun açılması beni de irrite ederdi. hiç cinsellik yaşamadığını söylüyorsunuz bunu sadece konuşarak "cinselliğe düşkünüm ne yapayım" demesini saçma buldum ben. siz konuşmak istemediğiniz için de fazlaca üsteliyor. sizin fikrinize saygı duymaması sorun. bu düşüncede bir insana ne derseniz deyin şu an değişeceğini düşünmüyorum

İki tane büyük sorun var. Birincisi üzgünüm ama sevgiliniz gerçekten abaza. İkincisi de size saygı duymuyor.
Cinsellik normal bir şey bu bir sevgi ölçütü değil, ancak siz istemediğiniz halde sürekli konuyu her gün her gün oraya getirmesi itici ve size saygı duymadığını gösteriyor.
Ayrıca telefondan cinsellik yaşanması da bana çok saçma geliyor, bu benim fikrim ama bence cinsellik sadece canlı bir şekilde yaşayarak gerçekleştirilmeli.
ve siz istemiyorsanız eğer buna katlanmak zorunda değilsiniz. Sevdiğiniz için onu tatmin etmek zorunda da değilsiniz. Sürekli üste çıkıyor demişsiniz, ancak ne söylerse söylesin; siz kararlı olduğunuzu gösterirseniz mecbur kapatacak konuyu.
bana kalırsa ilişkinizi bitirin ama bitirmek istemiyorsanız da haddini bildirin

Benim de üç buçuk yıllık bir ilişkim var asla ama asla böyle konuların lafı hiç geçmedi. Bana göre sapıklık. Bence ayrılın bu kişiden tek amacı sizi yatağa atmak sırf o yüzden bile evlenmek istiyor olabilir. Kıt kafalı ki rahatsız olduğunuzu soylemenize rağmen hala ama hala anlamıyormuş. Siz yanlış bişey yapmayın evlenmeden önce zaten istemiyormuşsunuz ama bu şahıstan da ayrılın bu ne böyle her gün her gün pis sapık

Biz hiç ama hiç oyle şeyler konuşmadik. Hiç lafi oraya da getirmedik. Gun içinse çok fazla konuşduk. Işden zama bulup hep gorusduk ama hiç konuşmadik. Guzel de evliliğimiz var bende o sevinmeli senin bu tavrina. Sinirleniyorsa o zaman niyeti bozmuş. Ya da zaten evlenicez ayaklariyla başka planlar peşinde. Ya da sadece karakterinde var azginlik ki hiç diline de sahip çikamiyor. Çok itici
Yani istemiyorsanız istemiyorsunuz zorunda değilsiniz karar sizin ama sonucunun anlattığım hikayeye dönme ihtimali de var. Konuşalım deyip ilerletme ihtimali de yüksek. Belki bunları bile ailene gösteririm diye kullanma ihtimali var tehlikeli durumlar. Şuan beyniyle düşünen biri yok gibi karşınızda.
Toplu alıntı yapıp cevaplamak istedim. Teşekkür ederim öncelikle yorumlarınız için. Bir buçuk yıllık ilişki ama arada ayrılık yaşadığımız dönem oldu. Kendimi şuan çok kötü hissediyorum. Konuştuğum zamanlar için de pişmanlık var. Kendime saygımı kaybettim ve kendimi çok kötü hissediyorum şuan. Bu cinselliği tabu olarak görmek değil, bazı arkadaşlar yanlış anlayıp öyle yazmış. Tabu olarak görmüyorum elbette ama kendimden bu kadar taviz verdiğim için şuan çok berbat hissediyorum.

Cinsellik konuşmak istememek hakkın. Seni hiçbir şeye zorlayamaz.

Ama cinselliği yok saymak ne kadar doğru. Sevgili iseniz aranızda cinsel çekim vardır ve sen bu yokmuş gibi konuşuyorsun anladığım kadarıyla.

Valla ben sevgilimle dirty talk da yaptım, telefon üzerinden böyle konuşmalar da yaptım, nude da attım. Adamı delirtttim. Ben böyleyim. Cinsellikten keyif alıyorum. Ona da keyif veriyorum. Bu olmasa asker arkadaşı oluruz zaten.

Utanılacak bir şey gibi mi görüyorsun acaba?

Adam diyecek bu vajinismuslu mu ya da aseksüel mi.
Utanılacak bir şey olarak görmüyorum elbette, ki ben de bu konuda isteksiz ya da az istekli biri değilim. Ama hani herkesin görüşü farklıdır kimi bunu erken yaşamak ister -erken olup olmaması da kişiye göre değişir gerçi- kimi daha sonra yaşamak ister. Bunu daha açık haliyle hatta en açık haliyle kendisine de anlattım. Bu son yazdığınız cümledeki konudan şüphesi yok. Belki kendimi tam iyi ifade edememiş olabilirim ama konuda sizin ve bazı arkadaşların yazdığı gibi kapalı kutu değilim. Ama keşke olsaydım. Şuan kendimi kötü hissediyorum.

Kaç yıldır sevgilisiniz? Sevgilinizle arkadaş gibi misiniz? Bana verdiğiniz his öyle çünkü.

Sevgili olunca insanlar arkadaştan daha farklı olurlar. İçinde cinsellik olması olayı farklı kılıyor. Sizle konuşmayıp normal bir kız arkadaşıyla da konuşsa aynı şeyleri konuşur herhalde.

Bilmiyorum, çok fazla kapalı kutu gibi geldiniz. Tahminimce cinselliği tabu olarak görüyorsunuz. Saygı sonuçta karşılıklıdır. Siz konuşmak istemiyorsunuz diye o konuşmak istiyor ve size saygı göstermiyor oluyor. O zaman, siz de o konuşmak istediği halde konuşmak istemiyorsunuz ona saygı göstermiyorsunuz??

Karakterleriniz çok farklı. Siz cinselliğe fazla kapalı birisi gibisiniz ve bence bu, ileride sorun olabilir sizin için.

Sevmek ve saygı duymak farklı şeyler, sevgiliniz ayrımı bilmiyor bence. Sevdiği için evlenmek istemesi hatta evlenmesi bile saygı duyduğu anlamına gelmez, sevgi illa yanında şart olarak saygıyı getirmiyor, öyle bir şey değil. Ve benim için de saygı önemli.
Çözüm olarak herkesin söylediği şeyi söyleyeceğim, son kes net şekilde kendinizi ifade eden bir konuşma yapın ama sakince, kızmadan. Sonra bence daha da netleşir kafanız.
Konuşmak fayda etmedi. Etmiyor. Ben şuan kendimi çok kötü hissediyorum kendimden bu kadar ödün verdiğim için. Onu seviyorum ama şuan kendime karşı çok fazla öfkem var. Teşekkür ederim yorumlarınız için.
Sevgiliniz size saygı duymuyor. Manipüle ediyor. Siz evliliği istemediğiniz halde cinsellik için evlilik üzerinden yürüyebileceğini sanıyor. O kadar vasat bir kafa yapısı ki nasılsa evleneceğiz kisvesi altında her türlü şeye açık olan erkek tiplerinden. Bırak sevgililiği arkadaş bile olmam. Türkiyede nice genç kız nasılsa evleneceğiz diyerek kandırılıyor kkda örnekleri bolca mevcut.

çok normal siniz ama yaşınız iş güç durumu falan bilmiyorum ama sizin gibi düşünen insanlar ki bence doğrusu da bu bana göre evlilik amacı olmayan ilişki kurmaz kıurduğu zaman da evlilik için bir birin tanır. sizin evlilik planınız da yok ama

Herkese merhaba.
Sevgilimle uzun süreli bir ilişkim var. Farklı şehirlerdeyiz ve uzun süredir virüsten dolayı yüzyüze görüşemedik. Kendisi yakın zamanda evlilik istiyor ama ben henüz evliliğe kendimi hazır hissetmediğim için beklemek istediğimi söylüyorum. Konuyu açma sebebim ise şu: bir süredir her konuşmanın sonu cinselliğe geliyor. Cinselliği tabu olarak görmüyorum, evlilik öncesinde yaşanmasına ve konuşulmasına da kişinin kendi tercihi olarak bakıyorum, ben tercih etmek istemem. İlk ilişkim olduğu için ben mi bu sevgililik olaylarını bilmeyip yanlış değerlendiriyorum yoksa haklı mıyım öğrenmek isterim.
Her gün mutlaka biraz sohbet ettikten sonra konu sarılmak istiyorum, öpmek istiyorum cümlelerinden sonra cinsel içerikli şeylere geliyor. Rahatsız olduğumu söyleyince de yaşımız genç, bunu istemek çok normal, sen de hemen kızıyorsun, sıkıldım artık diyor. Daha ilişkinin ilk zamanlarında bile bu tarz konuları ima ederdi şaka yoluyla. Ben kendi görüşümü söyler, konuşmak istemediğimi söylerdim o da özür dilerim der konuyu değiştirirdi. Şimdi ben rahatsız olunca o da sinirlenip sonradan özür dilerim diyor ama bir şey değişmiyor. Şimdi ise her akşam aynı konu, tartışıyoruz iki saat sonra konuştuğumuzda yine aynı imalar. Onu çok seviyorum ama ben de değerliyim. Bu şekilde bana anlayış göstermeyince kendimi değersiz hissediyorum.
Bunu ona söylerken onu kırdığımı düşünerek benim de arzuladığımı, istediğimi ama sürekli konunun buraya gelmesinden rahatsız olduğumu bunları konusmak istemediğimi, onu çok sevdiğimi ama bu şekilde söylediğime saygı duymayıp aynı konunun açılmasından dolayı kendimi çok değersiz hissettiğimi dile getirdim. Bu kez de ben seni çok seviyorum, bunu nasıl görmüyorsun, seninle evlenmek istiyorum, asıl sen beni kırıyorsun diyor.
Hatalı olan ben miyim? Her sevgililikte sürekli bunlar konuşulur mu? Her sevgili bunları konuşur, biz senle çok konuşuyoruz o yüzden konu illaki buraya da geliyor diyor. Ya siz sevgilinizle günde birkaç saat konuşunca her gün konu bu noktaya geliyor mu? Onu çok seviyorum, eğer hatalı değilsem ona kendimi nasıl doğru şekilde ifade edebilirim?
Evlenseniz bile boşanacağınızı düşünüyorum açıkçası hatalı olan sen değilsin ve suçunu senin üstüne yıkmaya çalışıyor anladığım kadarıyla fazlasıyla düşkün olabilir erkekler böyledir zaten ama sana şöyle söylemek isterim ben İstanbul sevgilim kocaelide yaşıyor pandemi sebebiyle 2 ayda bir görüşüyoruz ve ilişkiye girmek zorunda değiliz ben seni görmek istiyorum diyor bana göre sevgilin seni sadece sevdiğini düşünüyor evlenme kararı almadan önce çok düşünmelisin sonrasında pişman olmak istemezsin

çok normal siniz ama yaşınız iş güç durumu falan bilmiyorum ama sizin gibi düşünen insanlar ki bence doğrusu da bu bana göre evlilik amacı olmayan ilişki kurmaz kıurduğu zaman da evlilik için bir birin tanır. sizin evlilik planınız da yok ama
Yaşlar yirmi altı. Evlilik planım var ama şuan evlilik için önümde engeller var, hazır değilim.

Evlenseniz bile boşanacağınızı düşünüyorum açıkçası hatalı olan sen değilsin ve suçunu senin üstüne yıkmaya çalışıyor anladığım kadarıyla fazlasıyla düşkün olabilir erkekler böyledir zaten ama sana şöyle söylemek isterim ben İstanbul sevgilim kocaelide yaşıyor pandemi sebebiyle 2 ayda bir görüşüyoruz ve ilişkiye girmek zorunda değiliz ben seni görmek istiyorum diyor bana göre sevgilin seni sadece sevdiğini düşünüyor evlenme kararı almadan önce çok düşünmelisin sonrasında pişman olmak istemezsin
Birkaç üye daha iletişim sorunumuz olduğunu, uyumsuz olduğumuza dair yorumda bulunmuştu. Bu konuyu daha önce hiç biriyle paylaşamadığım için farklı yorumları almak isterim. Boşanacağımızı düşünme sebebiniz de iletişim sorununu gördüğünüzden mi?
Çok sevdiğim için gözümü kapatmak da istemiyorum gerçeklere. Şuan ama ne düşüneceğimi de bilmiyorum

Evliliği zaten hep isteyen biri. Hani insanların bazıları evliliği ister ya öyle. Ben de evlilik olsa da olur olmasa da olur, olacaksa sadece sevdiğim için olacak mantığında biriyim. Evlilik konusunda yem atmıyor ona kalsa yazın evleneceğiz. Ben henüz hazır değilim evliliğe işimi vs daha tam bir düzene koymuş değilim. Seni sevmesem evlenmek ister miyim diyor ama seven insan da saygı duymaz mı? Ya her akşam bu konu konuşulur mu? Cidden soruyorum, artık patlama noktasına geldim
Sizde ikinizde istiyormussunuz. Bana git arkadaşlarına sor istersen bu normal, herkes ister konuşur diyor. Ya her akşam aynı konu. Artık kendimi kötü
Kaç yaşındasınız? Zaten her erkek evliliği seks için ister ki ama dile getiremez senin şu problem ettiğini 15 yaşındakiler etmiyo işin doğrusu ney biliyomusun sen duygularından emin ol bence gerçekten sevmeseydin bence bunları problem yapmazdın bence de özellikle konuşulmalı zaten

bence istekler uyusmadiginda iliskiyi bitirmeyi ciddi ciddi dusunmeli.

Ne siz yanlissiniz bana gore ne de karsi taraf.

Insan cinsellikle ilgili taleplerini elbette sevgilisinden isteyecek, baskasindan isteyecek degil, erkek arkadasiniz bu yonde hakli.
ama siz de pek tabi ki istemeyebilir, ya da internet ortamina guvenmeyebilirsiniz, siz de haklisiniz.

Olmuyorsa ayrilin, ne siz uzulun, ne o uzulsun, ne de siz istemediginiz bir seyi yapmak zorunda hissedin kendinizi.

Kaç yaşındasınız? Zaten her erkek evliliği seks için ister ki ama dile getiremez senin şu problem ettiğini 15 yaşındakiler etmiyo işin doğrusu ney biliyomusun sen duygularından emin ol bence gerçekten sevmeseydin bence bunları problem yapmazdın bence de özellikle konuşulmalı zaten
Duygularımdan eminim, çok sevmesem zaten bu kadar sorgulamazdım. Şu konuya bakarak sevgimi nasıl sorguluyorsunuz cidden?

Toplu alıntı yapıp cevaplamak istedim. Teşekkür ederim öncelikle yorumlarınız için. Bir buçuk yıllık ilişki ama arada ayrılık yaşadığımız dönem oldu. Kendimi şuan çok kötü hissediyorum. Konuştuğum zamanlar için de pişmanlık var. Kendime saygımı kaybettim ve kendimi çok kötü hissediyorum şuan. Bu cinselliği tabu olarak görmek değil, bazı arkadaşlar yanlış anlayıp öyle yazmış. Tabu olarak görmüyorum elbette ama kendimden bu kadar taviz verdiğim için şuan çok berbat hissediyorum.
Canım ben seni çook iyi anlıyorum bunun tabuyla mabuyla alakası yok herkes düşüncesi farklıdır ve kendine doğudur. Şahsen ben asla hoşlanmam bu tarz konulardan bana göre mahremdir. Karşımdaki insanla evlenip evlenmeyecegim bile belli değilken boyle özel konulara ben girmek istemem. Dediğim gibi bana göre de sapıklıktır. Sen rahatsız oldum demene rağmen hala devam etmiş. Kesinlikle bu insanın seninle evlenmedeki tek amacı cinsellik. Ayrıl gitsin aklı fikri uçkurunda o kadar belli ki. Zaten sende fark etmişsin sonradan pişman olursun. Her insan sevgilisini sever tabiki sonuçta sevgilisi ama cinsellik olmadan da sevilebilir. Ben normal karsilayamiyorum bu tür konuşmaları. Sende rahatsız olmussun ki buraya kadar yazmışsın. Bence direkt ayrıl. O gerizekalı insan rahatsız olmadan anlamıyormuş çünkü

Bilmiyorum bana göre 1.5 yıllık iliskide bu tarz konusmalar çok normal . Olmasaydı tuhaf bulurdum. Bu benim fikrim. Tek itici nokta siz istemediğiniz halde hergun sizi sanal sekse zorlaması. Eğer size çok zor ve bunaltıcı geliyorsa bu mevzu, ayrilmalisiniz. Karşılıklı istekleriniz uyuşmuyor.

İnsan sevdiğini arzular ister . Ama demek ki tutumu itiyor ki sevdigin adam itici gelip kendini sana degersiz hissettiriyor..Bu aslinda senin degil de onun eger rahatsizsa düzeltmesi gereken birşey..nerede hata yapıyorum da uzaklasiyor sevdigim kadin diye düsünmeli de nerdeee..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X