Sevgilinizin memleketi evlilik kararı almanızda etkenmidir?

Sevgilinizin nereli olduğu evlilik kararı almanızda etkenmidir?

• evet etkendir

OY: 231 61,3%
  • hayır etken değildir

OY: 146 38,7%

• Ankete Katılan
    377
  • This poll will close: .

lightlife

eylülde geeeeellll :)
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
8.728
40
Arkadaşlar sizce sevgilinizin memleketi onunla evlilik kararı almanızda etkenmidir?

bence etkisi önemlidir ama büyük konuşmayayım.. :ecrin_bebek:

Hım açıkçası memlekete göre sınıflandırma yapmadım lakin hiç önemi yoktu da diyemem..
Eşimle bambaşka kültürlerden geliyoruz bizi biz yapan da bu zaten,aynı olsaydık bu güzel mozaiği yakalayamazdık diye düşünüyorum:)
Hayatı rengarenk yaşamak çok hoş..
Velhasıl,az da olsa etkisi var diyorum ben..

biz eşimle aynı memleketteniz,kültür farklılığıda çok önemli bir konu,

yalnız aynı şehirden olmakla ,aynı kültürden olmak aynı şey değil,
türkiyenin iki uç noktasından olsaydık,belkide bu kadar farklılık olmazdı,
aynı memleketten olmanın avantajlarıda var tabiki,yemek kültüründe,tatilde bayramda gidilecek yer hakkında mutabık olmakta ,bence avantaj.
yani bu duruma farklı noktalardan bakıp,farklı yerlerden görmek lazım...

bizde esimle ayni memleketteniz ilayda cemin de dedig gibi tatillerde bayramlarda fazla sorun olmuyor
etrafimda ayri memleketlerden evli olanlar var yemek kültürü farkli aliskanliklari farkli hele birde bizim gibi gurbetci olunca türkiye ye gidince mutlaka anlasmazlik cikiyor iki tarafi ziyaret bunun yanisira 1 yilin yorgunlugunu atmaya gidiliyoruz sonucta ama mesafe uzaksa ayri bir sorun tabiki bu asilamayacak bir sorun deyil ama genede etkisi var diyorum...

esim denizlili ben ispartali allahtan yakiniz yani ama cokta yani takmadim memleketinin nereli oldugunu ben kendini sevdim sonucda ona gönül verdim ilk etapta simdiye kadarda hic sorun olmadi cok sükür

dil din mezhep benim için önemlidir. memleketini sevmezsem zaten ilerletmezdim

Etkendır bencede farklı memleket olsa kÜltÜr farklılıĞı oluyor yemeklerde falan her memleket baŞka gelenek ve kÜltÜrÜ var valla bu benım fıkrım benım ıÇın etkendır bız aynı memleketlıyız

benim için memleket etken değildir...bizim türk milletinde enteresan bi şekilde memlekete göre kriter belirleme sevdası var! kötü insan heryerden çıkabilir..
kiralık ev bile araken ev sahibinin ilk sorduğu şey nerelisiniz?:kızgın:
çok saçma bence..
sengözlerimebaksanab

memleketden cok aile önemlidir bence, yasam tarzlari nasil, kati kurallari varmi?.. en önemliside bana karisacaklarmi ve bu kurallarsa benimde uymami isteyeceklermi..

Dogu kültürü ile büyümüs ama yinede bana pek karismayan kayinvalidem olacagina hic inanmazdim=) Böyle rahat bi aile olmasaydi evlenmeyi kabul etmezdim, tamam esimi seviyorum, ama kendimide seviyorum bir ömür öyle gecmez.her türlü etkiler bu insani

etken değildir. ama tabi çok kültür farkı olması iyi değil. bir de fark olsa da karşındaki insan ve ailesi önemli . bu duruma nasıl tepki verdikleri hoşgörülü olup olmadıkları önemli

ben memleket ayrımı hıc yapmam hepımız muslumanız mezhep ayrımıda yapmam yeterkı benı sevsın saysın ama ıkı kısının yasadıgı sehır bırbırıne uzaksa ayrılık oluyo ben ona gel buraya dedımm o bana dedı gelemem aılemı bırakamam bu yuzden bıttı

Benım ıcın onemlı aılem ıcınde evlenırken her sey önemsenmeli sonradan anlasmazlıklar olur.Sonucta herkes özgür.

benim eşim türk değil ama öyle olması benim için engel değildi
ailem için engel oldu biraz ama aştık o sıkıntıları çok şükür

etkiler tabi ki de
evlenirken önemli bir etken
yoksa yazık benim gibi cadu gelini olan bi kaynana oğlunu anca 5 yılda bi görebilir........
:nazar::nazar:

benim için memleket etken değildir...bizim türk milletinde enteresan bi şekilde memlekete göre kriter belirleme sevdası var! kötü insan heryerden çıkabilir..
kiralık ev bile araken ev sahibinin ilk sorduğu şey nerelisiniz?:kızgın:
çok saçma bence..
sengözlerimebaksanab

tekrarlara gerek yok katılıyorum

benm içinde etken değil:1closedeyes:

çok önemli benim için .ayrıldığım erkek arkadaşım bitlisliydi ve babam en iyi kürd ölü kürt diyen birisi olduğu için onun karşıısna sevdiğim olarak erkek arkadaşımı çıkaramazdım bunu ona defalarca dile getirdim ve onunda aynı şekilde ailesi kendisi gibi doğulu bi kız isteyince ayrıldık.

X