Sevgilinizin sosyal medya şifrelerini alıyor musunuz ?

ilginchakkatenn

Hazelin
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
480
195
Merhabalar herkese.Hep tartışma yaratan bir konuyla size geldim.Erkek arkadaşınızın sosyal medya şifrelerini istiyor musunuz/istediniz mi? Yada sizde var mı? Benim yaklasık 1 aydır erkek arkadaşım var onu senelerdir beri tanıyordum zaten ve birbirimize karşı şifre isteme muhabbeti olmadı hiç.İkimizin de birbirimiz haricinde özel hayatları olduğunu biliyorum ve şifre istemek gereksiz geliyor.Ama etrafıma baktığımda birçok arkadaşımın erkek arkadaslarında şifrelerini olduğunu görüyorum.Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum iki taraf da bazı şeylerin farkında ve sorumluluğundaysa şifre istenmeli midir? Yoksa özel hayata müdahale mi oluyor? Siz nasıl bir tutum sergiliyorsunuz bu konuda?

Ben esimin telefon sifresi haric sosyal medya hesaplarinin sifrelerini bilmiyorum o da benim telefon sifremi bilir sadece.bazen onun facebook hesabindan merak ettiklerime bakiyorum benim olmadigi icin.suphe etmedigim icin merak da etmiyorum telefonunda naptigini acikcasi.
Telefonu hep ortada ve istemesi de gereksiz geliyor açıkçası bana güveniyorum ve birşey yapacak olsa şifresini bildiğimde de yapar.

Bizim eşimle tanışmadan önce sosyal medya hesaplarımız yoktu, yani vardıda fake hesap gibiydi sessiz sedasızdı. Evlendikten sonra 1 tane face ve instagram açtık onlarda şu an çöl gibi sessiz...

Birde insanların özel hayatlarının sosyal medyada olması çok tuaf....

Bizim hesaplarımız ortakti ama genelde o kullaniyordu beni pek sarmaz. Şimdi onuda kapattık vakit kaybı. Ama hesap ortakkende erkek arkadaslariyla muhabbetlerine bakmiyordum. Aldatsa wpden de yapar bulusarakta yapar.

Donuna kadar alırım:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Demek isterdim.
Şifreleri birileriyle paylaşacaksak neden şifreler var?
Bence bu şifre işlerine bulasmayarak en iyisini yapmışsınız.

Hayır hiç eşimin şifrelerini istemedim o da benimkileri istemedi. Telefonlarımızın şifresi yok, birbirimizin bilgisayar şifrelerini biliyoruz çünkü birlikte koyduk, birbirimizin banka vb şifreleri biliriz çünkü kredi kartlarını vb birlikte kullanırız Birbirimizin sosyal medya şifrelerini bilmeyiz ve merak da etmeyiz, birbirimizden gizlediğimiz bir şey olmadığı gibi birbirimizin telefonunu, bilgisayarını vb de kurcalamayız.

Merhabalar herkese.Hep tartışma yaratan bir konuyla size geldim.Erkek arkadaşınızın sosyal medya şifrelerini istiyor musunuz/istediniz mi? Yada sizde var mı? Benim yaklasık 1 aydır erkek arkadaşım var onu senelerdir beri tanıyordum zaten ve birbirimize karşı şifre isteme muhabbeti olmadı hiç.İkimizin de birbirimiz haricinde özel hayatları olduğunu biliyorum ve şifre istemek gereksiz geliyor.Ama etrafıma baktığımda birçok arkadaşımın erkek arkadaslarında şifrelerini olduğunu görüyorum.Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum iki taraf da bazı şeylerin farkında ve sorumluluğundaysa şifre istenmeli midir? Yoksa özel hayata müdahale mi oluyor? Siz nasıl bir tutum sergiliyorsunuz bu konuda?
Hayır biz karşılıklı olarak birbirimizden istemedik. Doğru olduğunu düşünmüyorum zaten.

Her iki tarafın özel bir alanı olmalı. Bana vermek istediği halde ben istemedim. Doğru bulmuyorum bu tarz şeyleri

X