Sezeryan doğum çok mu zor

goldenarrow12

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
319
313
27
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorum bu konu hakkında birçok konu var. Çoğunu okudum. Sezeryan hakkında birçok video izledim. Etrafımdakilere sordum ama korkumu bi türlü atamıyorum. Bazısı kolay ağrım olmadı diyo bazısı çok fena ağrılar oldu vs diyor. 30 haftalık hamileyim. Daha önce hemoroid problemim vardı ve ameliyat oldum o yüzden normal doğum düşünmüyorum. Zaten normal doğum yapacak cesaretimde yok. Sezeryan olmasını istiyorum. Epidural mi daha iyidir spinal mi? Ne kadar sürede toparladınız ? Anlattıkları gibi çok ağrılarınız oldu mu ? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 0 gün geçti.

Snsehn

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2021
103
55
36
Ben spinal olmuştum. Bır hafta içinde yavaş yavaş her işimi yapmaya başladım. Korkma. Şimdi 3.hamileyim 7haftalik . 10tane doğursam yine sezeryan isterdim. Normal doğuramam😀

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-02-2022

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 155 gün kaldı.

Bebeğinizin çoğu kemikleri ultrason üzerinde görünecek kadar sertleşti. Bazı kadınlar için gebelikte tuz alımının sınırlandırılması, gebelikte oluşan ödem ve şişliklerin azalmasına yardımcı olabilir. Bu konuda diyetinizde kullandığınız tuz ile ilgili olarak doktorunuzla konuşabilirsiniz. Eğer reflü veya mide yanmasından şikayetiniz varsa, doktorunuza veya ebenize alabilceğiniz güvenli ilaçları sorabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
3.567
1.962
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorum bu konu hakkında birçok konu var. Çoğunu okudum. Sezeryan hakkında birçok video izledim. Etrafımdakilere sordum ama korkumu bi türlü atamıyorum. Bazısı kolay ağrım olmadı diyo bazısı çok fena ağrılar oldu vs diyor. 30 haftalık hamileyim. Daha önce hemoroid problemim vardı ve ameliyat oldum o yüzden normal doğum düşünmüyorum. Zaten normal doğum yapacak cesaretimde yok. Sezeryan olmasını istiyorum. Epidural mi daha iyidir spinal mi? Ne kadar sürede toparladınız ? Anlattıkları gibi çok ağrılarınız oldu mu ? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
Bence bu aci ağrı durumu tamamen kişisel. Ağrıya dayanıklı ise anne daha kolay geciyor süreç. Ben 1.5 ay once spinal Anestezi ile oldum bana göre çok rahatti ameliyat gayet keyifli geçti. Epiduralde ağrıyı geç hissediyorsun ağrın oldugu gibi belindeki kataterden ilac veriyolar hemen etki ediyor. Spinalde ameliyattan snra uyuşukluk geçmeye başlıyor ve ağrı hissediyorsun damar yolu ve kalcadan ağrı kesici veriyolar. Hasta icin aradaki temel fark belkide bu. Ben ameliyathanede ayilma yerindeyken (bayilmamistim tabi) ağrı hissetmeye başladım bi doktor vücudumdaki uyusuklugu kontrol etti bi süre, sonra ağrı kesiciler yapildi kabaca 1 saat ağrı çektim oda dayanılmayacak bişey degildi. Aksama yürümeye başladım ertesi gün bebeğimle ilgilenmeye başladım ufak ufak. Eve geldiğimde de hiç yatmadım hemen her isimi yaptim diyebilirim doktorum hareketli ol demisti. Korse kullanmaya başladım doktor tavsiyesi ile hala kullanıyorum 2 ay demisti. Korsenin etkisi ile sıkı tuttuğu için ameliyat yerimde ağrı sizi bişey olmadi tabi 1 hafta boyunca oturup kalkarken uzanırken ameliyat yerim içten içe çıra gibi yandi😀 bahsettiğim daha sonraki surec. Hatta bir kaç gün sıcaklarda takmadim korseyi o zaman vücut sallandıkça hareket ettikce ağrım olmuştu. Bugün olsun ben yine sezaryen olurum.
Herkesin tecrübesi kendine benimde tanıdıkların var sezaryen sonrasi yatak döşek yatan diyorum ya çok kişisel ve doktor eli ile de alakali eli agir olanda daha çok uzuyor iyileşme sureci

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 120 gün geçti.

goldenarrow12

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
319
313
27
Bence bu aci ağrı durumu tamamen kişisel. Ağrıya dayanıklı ise anne daha kolay geciyor süreç. Ben 1.5 ay once spinal Anestezi ile oldum bana göre çok rahatti ameliyat gayet keyifli geçti. Epiduralde ağrıyı geç hissediyorsun ağrın oldugu gibi belindeki kataterden ilac veriyolar hemen etki ediyor. Spinalde ameliyattan snra uyuşukluk geçmeye başlıyor ve ağrı hissediyorsun damar yolu ve kalcadan ağrı kesici veriyolar. Hasta icin aradaki temel fark belkide bu. Ben ameliyathanede ayilma yerindeyken (bayilmamistim tabi) ağrı hissetmeye başladım bi doktor vücudumdaki uyusuklugu kontrol etti bi süre, sonra ağrı kesiciler yapildi kabaca 1 saat ağrı çektim oda dayanılmayacak bişey degildi. Aksama yürümeye başladım ertesi gün bebeğimle ilgilenmeye başladım ufak ufak. Eve geldiğimde de hiç yatmadım hemen her isimi yaptim diyebilirim doktorum hareketli ol demisti. Korse kullanmaya başladım doktor tavsiyesi ile hala kullanıyorum 2 ay demisti. Korsenin etkisi ile sıkı tuttuğu için ameliyat yerimde ağrı sizi bişey olmadi tabi 1 hafta boyunca oturup kalkarken uzanırken ameliyat yerim içten içe çıra gibi yandi😀 bahsettiğim daha sonraki surec. Hatta bir kaç gün sıcaklarda takmadim korseyi o zaman vücut sallandıkça hareket ettikce ağrım olmuştu. Bugün olsun ben yine sezaryen olurum.
Herkesin tecrübesi kendine benimde tanıdıkların var sezaryen sonrasi yatak döşek yatan diyorum ya çok kişisel ve doktor eli ile de alakali eli agir olanda daha çok uzuyor iyileşme sureci
Çok teşekkür ederim. Uzun uzun açıklamışsınız. Korse aklımda bulunsun. Doktor söylemezse ben soruyum :) annemde beni normal kardeşimi sezeryan ile doğurdu sezeryan ol diyor kendisi hemşire

goldenarrow12

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
319
313
27
Ben spinal olmuştum. Bır hafta içinde yavaş yavaş her işimi yapmaya başladım. Korkma. Şimdi 3.hamileyim 7haftalik . 10tane doğursam yine sezeryan isterdim. Normal doğuramam😀
Hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah :)

Selinby61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
3.567
1.962
Çok teşekkür ederim. Uzun uzun açıklamışsınız. Korse aklımda bulunsun. Doktor söylemezse ben soruyum :) annemde beni normal kardeşimi sezeryan ile doğurdu sezeryan ol diyor kendisi hemşire
Çok kişisel bir karar ben doktor tavsiyesi ile sezaryen oldum fakat bendede normal yapacak göz yoktu yani 😂😂 önemli olan sadece bebeğin sağlıkla doğması

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 120 gün geçti.

Fzehra26

☕️🍫
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2017
2.865
4.042
30
Merhaba arkadaşlar,
Bence video ve yorum okumayın kötü tecrübeleri hele hiç sezeryan 9 yıl önce oldu. 1 hafta içinde normale dönmüştüm şuan 2. Hamileyim inşallah o da ilki gibi rahat geçer. Bebişin nasıl gelmem istiyorsa bnce öyle yap 😍
Bn komple uyumuştum yine tercihim o olucak 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-12-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

elives

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
24
20
Spinal-epidural ile oldum 1 hafta yataktan kalkarken sikinti oluyor gun icinde sorun yok eve geldim supurge yaptim agri kesici hic kullanmadim hastanede zaten yeteri kadar verdiler normal dogum yapamazmisim canim cok tatlıdır

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 704 gün geçti.

goldenarrow12

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2021
319
313
27
Bence video ve yorum okumayın kötü tecrübeleri hele hiç sezeryan 9 yıl önce oldu. 1 hafta içinde normale dönmüştüm şuan 2. Hamileyim inşallah o da ilki gibi rahat geçer. Bebişin nasıl gelmem istiyorsa bnce öyle yap 😍
Bn komple uyumuştum yine tercihim o olucak 🤗
Genelde pozitif doğum hikayem yazanları okuyorum ve izliyorum :)