Sezeryan Doğum Sonrası İkinci Gebelikte Garip Garip Haller

Alys

Nirvana
Pro Üye
6 Aralık 2010
34.134
89.857
Merhaba,

Oğlum neredeyse 3 yaşına basacak.
Gebeliğimde de 20. haftam bitti bugün.

İlk hamileliğimde yaşamadığım garip sıkıntılarım var, doktor randevum haftaya, sizlere danışmak istedim.

1)
İlk hamileliğimde 7 aylık hamileyken bir kez başıma şu gelmişti, ayakta yürürken şiddetli hapşurmuştum ve ciddi bir idrar kaçırmıştım. Hatta koku vs olmayınca suyum geldi deyip acilen doktoruma gitmiştim ama bebeğin suyu değilmiş. Ebem de bunu duyunca sakın normal doğum yapma sen demişti.

Bu hamileliğimde daha şimdiden hafif hapşurma ve öksürmelerde az az idrar kaçırma problemim var, çok korkuyorum, normal midir?

2)
Sezeryan kesiğimin olduğu yerde düzenli acı hissediyorum, özellikle giyinirken bir ayağımı kaldırdığımda falan orası sızlıyor. Şimdiden bazen yürürken tutma ihtiyacı hissediyorum, ilk hamileliğimde 7-8 aylıkken servisin arkasından koşardım yetişmek için, bunda hızlı yürüyüş bile yapamıyorum. Normal midir? Acil bir durum mudur?

Teşekkürler şimdiden

O idrar kacirma bendede oluyor bazen ya hapsirinca falan normalde agrin oluyor muydu kesi yerlerinde gecmis olsun hayirli dogumlar canim

Gayet normal ikisinde ilk problemin rahim büyüdükçe idrar kesesine baski yapar buda öksürük hapsirik gibi kasilmali durumlarda idrarda kacirmA yapabilir...ikinciside sezeryanlarin arasi ister yakin ister uzak olsun rahmin genişledikçe dikis yerlerinde agri olacak annem en son doğumunu sezeryanla oldu onbeş sene geçti hala kendini zorladiginda dikiş bölgelerinin agridigini söyler...mümkün olduğunca dikkat et kendine seni zorlayacak hareketlerden sakin

2 sene içinde 2 Sezeryan geçirdim. İlk hamileliğimde cok aktiftim. 2. Hamileliğimde hapşırma yada öksürük olunca idrar kaçırma oluyordu. Mide yanması erken başladı ve daha şiddetli oldu. 30. Haftadan sonra eğilip doğrulmak yürüme bile eziyet oluyordu. Sezeryan yerim sızliyordu.
Allah kolaylık versin inşallah size

Gayet normal ikisinde ilk problemin rahim büyüdükçe idrar kesesine baski yapar buda öksürük hapsirik gibi kasilmali durumlarda idrarda kacirmA yapabilir...ikinciside sezeryanlarin arasi ister yakin ister uzak olsun rahmin genişledikçe dikis yerlerinde agri olacak annem en son doğumunu sezeryanla oldu onbeş sene geçti hala kendini zorladiginda dikiş bölgelerinin agridigini söyler...mümkün olduğunca dikkat et kendine seni zorlayacak hareketlerden sakin

canım ilk hamileliğimde sağlık ocağındaki ebe ile sık sık görüşürdük, şöyle demişti,

oradaki kaslar çok kuvvetli, idrar kaçırma hamilelikte bile ciddi bir problemdir, sakın normal doğum yapma daha kötüleşir demişti. benim başka bir sebeple sezeryan oldu doğumum zaten, ama bunda daha 5. ay bitmeden idrar kaçırma başlayınca korktum açıkçası, hani doğum sonrasında da bu problem devam eder mi diye?

Sezeryani bilmiyorum normal dogum yaptim ama kimse idrar kaciriyorsan normal dogurma demedi ona sasirdim.

Hapsururken veyahut gulerken 5-6ayliktan sonra ara ara kacirmisligim vardir. Hic ustunde durmamistim.rahim mesaneye baski yapiyor cok normal degilmi.

Ve dogumdan sonra birdaha hic idrar kacirma yasamadim sonra kotu olur demis ya ebe neye dayanarak dedi acaba.

Ebelere fazla takilmamak lazim doktorunuzla gorusun. Bana surekli karnin senin altta cok kotu sakin agir kaldirma vs diyordu. Doktoruma soyledigimde resmen sesli guldu.

Annemin 2side sezeryan ben ve abim. Ve bana hamileyken onunda baskidan dolayi dikis yeri agrimis. Abimle aram 18 ay.
Sonra gecmis ama . Endise edecek bir durum gormedim ama tabiki doktorunuza danisirsiniz.

Canım idrar konusunda bilgim yok ama önceki sezeryan yeri benim de bazen acıyor gibi.
Benim de ilk hamileliğimle bu çok farklı,ilkinde karnım 5 aylıkken çok azıcık belli oluyordu,bu sefer şimdiden tombikleşmeye başladım. İlkinde sabahları öğürürdüm,istifar filan olurdu, bu sefer tüm gün midem kalkık vaziyette geziyorum. İlkinde bulantı,kabızlık dışında hamileliğin hiçbir zoruluğu olmamıştı, bu sefer ani hareketlerde hemen ağrı giriyor. Daha buna benzer bir sürü farklar var, yaşayıp görüyoruz bakalım nasıl olacak :))

Sezeryani bilmiyorum normal dogum yaptim ama kimse idrar kaciriyorsan normal dogurma demedi ona sasirdim.

Hapsururken veyahut gulerken 5-6ayliktan sonra ara ara kacirmisligim vardir. Hic ustunde durmamistim.rahim mesaneye baski yapiyor cok normal degilmi.

Annemin 2side sezeryan ben ve abim. Ve bana hamileyken onunda baskidan dolayi dikis yeri agrimis. Abimle aram 18 ay.
Sonra gecmis ama . Endise edecek bir durum gormedim ama tabiki doktorunuza danisirsiniz.

sağol canım ya,
ne bileyim ben de korktum genç yaşta idrar kaçırma problemi yaşar mıyım doğumdan sonra diye.
bir de oğlum kilolu bir bebekti, genelde kilolu bebekleri normal doğum yapan kişilerde idrar kaçırma problemi oluyormuş diye duyuyorum, gerçi normal doğum yapmadım ben ama yine de korktum, zor bir hastalık çünkü :KK43:

Kadin sacmalamis kime sorarsan sor mutlaka gebelik dönemlerinde idrar kacirma problemi yasamislardir,sik sik tivalate cikilir idrar kacirilabilir dediğim gibi rahim bbuyudukce idrar kesesine baski yapar ben dört normal doğum yaptim ilk bebeğinden son bebegime kadar son dönemlerde sesigin gibi idrar kacirma olayim.oldu hatta bir ara hastalandim öksürük krizlerim oldu oksurdukce altima yaptim günde kaç iç camasiri değiştim sayisini bile hatirlayamam oksurikten çok altima yapmak beni bitirmişti doğum yaptim hic eser kalmadi ki dört doğum normalde belki çoğul gebeliklerde problem olabilir ama olmadi hic...bir kadinin sözüyle keşke sezeryan olmasaydin normal doğum gibisi yok...en son doğumu bir ay önce yaptim sabah dörtte bebisimi kucagima aldim öğlen ciktim ertesi sabah kizimi ben okulu için ben kalkip hazirladim...sezeryanda dikisler zor toparlanma süresi daha uzun yasanilan problemler daha fazla...

Canım idrar konusunda bilgim yok ama önceki sezeryan yeri benim de bazen acıyor gibi.
Benim de ilk hamileliğimle bu çok farklı,ilkinde karnım 5 aylıkken çok azıcık belli oluyordu,bu sefer şimdiden tombikleşmeye başladım. İlkinde sabahları öğürürdüm,istifar filan olurdu, bu sefer tüm gün midem kalkık vaziyette geziyorum. İlkinde bulantı,kabızlık dışında hamileliğin hiçbir zoruluğu olmamıştı, bu sefer ani hareketlerde hemen ağrı giriyor. Daha buna benzer bir sürü farklar var, yaşayıp görüyoruz bakalım nasıl olacak :))

aynen çok farklı bunda, ama bu dediğim 2 durum acil bir durum mudur diye sormak istedim.
hani idrar kaçığı diyorum ama hiç de kokmuyor ya, su falan mıdır diyorum arada, sonra yok diyorum, sonra da ya genç yaşta böyle bir hastalık çıkarsa bende diyorum.

diğer sızlamayı da tahmin ettim ama sanki olması gerekenden fazla gibi gelmişti,
senin şimdiden başladıysa demek ki benimki de normal olabilir.

sağol canım ya,
ne bileyim ben de korktum genç yaşta idrar kaçırma problemi yaşar mıyım doğumdan sonra diye.
bir de oğlum kilolu bir bebekti, genelde kilolu bebekleri normal doğum yapan kişilerde idrar kaçırma problemi oluyormuş diye duyuyorum, gerçi normal doğum yapmadım ben ama yine de korktum, zor bir hastalık çünkü :KK43:
Mesaji duzenledim tekrar okursunuz:)

Valla ben ciddi sekilde gulerken falan altimi islatirdim:KK70: 15 aylik kizim bir kere bile ayni seyi yasamadim. Inan cok normal rahim mesaneye baski yapiyor ee sizde biraz ikinip sikininca hopp :KK70:

sağol canım ya,
Korkma canim. Ben hapsurmadan bile kacirdigim oluyordu.simdi bir sikinti yok şükür.her hamilelik farkli.oluyor.ben üçüncüde hoc yasamadigim şeyleri yasadim

Kadin sacmalamis kime sorarsan sor mutlaka gebelik dönemlerinde idrar kacirma problemi yasamislardir,sik sik tivalate cikilir idrar kacirilabilir dediğim gibi rahim bbuyudukce idrar kesesine baski yapar ben dört normal doğum yaptim ilk bebeğinden son bebegime kadar son dönemlerde sesigin gibi idrar kacirma olayim.oldu hatta bir ara hastalandim öksürük krizlerim oldu oksurdukce altima yaptim günde kaç iç camasiri değiştim sayisini bile hatirlayamam oksurikten çok altima yapmak beni bitirmişti doğum yaptim hic eser kalmadi ki dört doğum normalde belki çoğul gebeliklerde problem olabilir ama olmadi hic...bir kadinin sözüyle keşke sezeryan olmasaydin normal doğum gibisi yok...en son doğumu bir ay önce yaptim sabah dörtte bebisimi kucagima aldim öğlen ciktim ertesi sabah kizimi ben okulu için ben kalkip hazirladim...sezeryanda dikisler zor toparlanma süresi daha uzun yasanilan problemler daha fazla...

sağol canım ya süpersin.
yok benim sezeryan sebebi kilolu bebek olmasıydı, doktorum karar verdi zaten, ebenin dediğini ona dememiştim.

aynen çok farklı bunda, ama bu dediğim 2 durum acil bir durum mudur diye sormak istedim.
hani idrar kaçığı diyorum ama hiç de kokmuyor ya, su falan mıdır diyorum arada, sonra yok diyorum, sonra da ya genç yaşta böyle bir hastalık çıkarsa bende diyorum.

diğer sızlamayı da tahmin ettim ama sanki olması gerekenden fazla gibi gelmişti,
senin şimdiden başladıysa demek ki benimki de normal olabilir.
Hamile değilken kaçırma olmuyorsa bence bebek baskı yapıyordur.Bütün anormallikler hamilelikte normal görülmeli:KK45: İçinin rahat etmesi için yine de bir doktorla konuş istersen canım

Hamile değilken kaçırma olmuyorsa bence bebek baskı yapıyordur.Bütün anormallikler hamilelikte normal görülmeli:KK45: İçinin rahat etmesi için yine de bir doktorla konuş istersen canım

haftaya randevum, soracağım bunları. Acil bir durum mudur diye akşam uykum kaçtı, hemen sorayım kızlara dedim, sağolun valla :KK9:

Bende korktum bunları okuyunca.
Daha hamileliğin başındayım ama sanırım beni de zor günler bekliyor... :işsiz:

X