Sezeryan korkusu

sunreir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
214
46
Kızlar merhaba. Çok şükür bir dert değil fakat doğum yapanlar bölümüne bir konu açtım ama pek kimse cevap vermedi. Burası daha aktif kullanılıyor sanki diye buraya geldim :KK51:

Ben ikinci kez hamileyim haziran başı kısmetse doğum. Kızımı kasım 2014 te spinal sezeryanla aldım kucağıma.
İlk heyecan ve tecrübesizlikle ben spinal olmak istedim ama ameliyat sırasında çok panik oldum ve sanki acı hissettim. Sürekli söylendiğimi hatırlıyorum off çok acıyo yeter ne zaman bitecek diye milletin kafasını şişirdim acıyı hissettiğim için. Bebeğim doğduktan sonra da sakinleştirici verdiler hemen. Uyandım dikiş atıyolardı hala her iğnenin battığını hatırlıyorum sanki :KK43: Benim için zor oldu spinal.
Doktorumla daha sonra konuştuğumda acı eşiğin çok düşükmüş demekki dedi. Galiba çok panik oldum karnımın açılmasına :KK17:

Şimdi de çok korkuyorum uyanık olmak istemiyorum. Ama tamamen uyumak da beni korkutuyo. Spinalde ben bir hafta çok şiddetli baş ağrısı yaşadım ayrıca.
Size sorum epidural ve spinal arasında böyle bir fark olur mu?
Ameliyat esnasında benim gibi acıyı hisseden oldu mu hissettiğim şey acı mıydı neydi :KK45:
Yoksa en temizi tamamen uyumak mı ?
Tecrübelerinizi anlatsanıza ben çok korkuyorum bu defa :KK17:

Kuzenim 1 hafta önce sezeryanla doğum yaptı.Tamamen uyutmuşlar.Çok rahatmış uyandığında odasındaymış.Uyuması için verilen ilacın nane konusundan başka bişey hatırlamadığını söyledi.

Canım acı değildir o acı olsa duramazdın.sadece o anda çok konsantre olmuşsun ameliyat yerine oyüzden hissettiğini sanıyorsun acıyo.doktoruna bu korkunu danış benim arkadaşıma mecbur kaldıkları için epiduralde çocuk daha çıkmadan sakinleştirici vermişler.belki sanada verirler.

Canım açıkçası ben güneş görmeyen bir tarafıma güvenemediğim için tamamen uyudum.:KK53:Hiç bişey hatırlamıyorum uyanana kadar sayıklamışım ama onuda hatırlamıyorum.

Ben bile olduysam ( çok korkardım ) ve o kadar da korkulacak bişey yok diyosam, herkes atlatır dert etme

Canım ben genel anestezi ile sezaryan oldum. Uyandığımda herşey bitmiş odama dönüyordum. Spinal anesteziden sonra bas ağrısı olabileceğini ve panik yapıp yapilan işlemi hissedenleri duyduğum icin korkup vazgeçmiştim.bana sorarsan iyiki genel anestezi ile doğurmuşum. Çünkü diğer şekilde bende panik yapıp hüngür hüngür ağlardım biliyorum.

ben genel anestezi oldum sezeryanda...aynen anlattığınız gibi panik olmak istemedim ,bir de lokal anestezi olmuştum önceden başka ameliyat için,nefret ettim o duygudan,uzvum bana ait değilmiş hissi berbattı.
uyudum uyandım bebeğim koynumdaydı..bana göre en temizi..

Kızlar merhaba. Çok şükür bir dert değil fakat doğum yapanlar bölümüne bir konu açtım ama pek kimse cevap vermedi. Burası daha aktif kullanılıyor sanki diye buraya geldim :KK51:

Ben ikinci kez hamileyim haziran başı kısmetse doğum. Kızımı kasım 2014 te spinal sezeryanla aldım kucağıma.
İlk heyecan ve tecrübesizlikle ben spinal olmak istedim ama ameliyat sırasında çok panik oldum ve sanki acı hissettim. Sürekli söylendiğimi hatırlıyorum off çok acıyo yeter ne zaman bitecek diye milletin kafasını şişirdim acıyı hissettiğim için. Bebeğim doğduktan sonra da sakinleştirici verdiler hemen. Uyandım dikiş atıyolardı hala her iğnenin battığını hatırlıyorum sanki :KK43: Benim için zor oldu spinal.
Doktorumla daha sonra konuştuğumda acı eşiğin çok düşükmüş demekki dedi. Galiba çok panik oldum karnımın açılmasına :KK17:

Şimdi de çok korkuyorum uyanık olmak istemiyorum. Ama tamamen uyumak da beni korkutuyo. Spinalde ben bir hafta çok şiddetli baş ağrısı yaşadım ayrıca.
Ameliyat esnasında benim gibi acıyı hisseden oldu mu hissettiğim şey acı mıydı neydi :KK45:
Ben iki sezeryanı da yaşadım ama bel altı uyuşturulmak daha iyi gibi.Sonuçta oda kötü de ama tümden bayıltılınca uyanırken bir öksürük bir acı oluyor çok kötü :KK43: Ben spinali öneririm bol bol nesscafe için başağrısı olmadı bende.

Şuanki kadın doğum dr nuza sordunuz mu bu durumu peki

genel anestezi kesinlikle öneririm uyuduğumda ameliyathanede uyandığımda odamdaydım ve bir film şeriti gibi geldi geçti.

o acı hissedilir mi ya elimiz kesiliyo bi anda sıçrıyoruz:) bende sezeryan sırasında körüklü otobüste gibi hissediyodum kendimi..Hatta basımdaki hemşireye ben ayaklarımı oynatabiliyorum henüz uyuşmadım bana sorucaksınız dimi demiştim aaaaaa tabi tabi dedi atadan 30 sn gecmedi bi vıyıklama sesi:KK36: meger ben çoktan uyuşmuşum:)

Valla bana sordular genel mi oldun epidural mi diye.
Ben kendimi biliyorum tabiki siz epidural yapsanız da ben nasılsa genele bağlanıp bayılacağım gerek yok dedim.
Genel anestezi oldum .

Canim bede sezeryanla dogum yaptim ve cook cook rahatti hemde 9 saatlik bir normal dogum sancisindan sonra ve devlet hastanesinde ve suann sezeryan oldugum icin mutluyum iyikide normal dogum yapmamisim ve ben tamamen uyumustum bence boylesi daha iyi diger sekildee riskli oldugunu duymustum ve agri yaptiginive senin gibi hissettigini soylenler oluyordu :)
Hayirlisi nasilsa oyle olsun canim.
Insallah saglikla alirsin bebisi kucagina :)

İğne acısını hissettim derken?

Artık iğne ile dikiş yokki, lazerle dikiş yapılıyor, bence siz sıkıntıdan acı hissettiniz.

Epidural bebek için daha iyidir, normal doğuma daha yakındır, bebeğinizi ilk görmeniz ve temasınız için iyidir ve bebek anesteziden etkilenmez.

Sıkın dişinizi epidural olun derim.

X