sezeryan olacaklara altan muayne veya catı muaynesi vs yapıyolarmı ?

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.644
arkadaşlar da öcnedende on kere yazıdm ben altan muayne olamıyorum 33 haftalıkım
sezeryan olacağım
tibbiye giriyommu bilemem vajinismus gecmişim var ama hala tam atlatamadım sadece eşimle ilişki var o kadar muayne sırasında kasılıp tansiyon duüşüyor ve nefes almakta zorlanıp morormaya dönünde bırakıyo doktorlar tibbimi istege baglımı benimki bilemem
ama hiç altan muıayne olmak zorunda kalırmıyım acaba
merka ediyorum 5 hafta sonra sezeryan olacağımda

Olmazsın canım, ben de 35. haftanın içindeyim. Doktorum bugüne dek hiç alttan muayene etmedi, sezeryan olacağım, çatı muayenesi falan yapacak olsa derdi bana.
Ayrıca çevremde sezeryan olmuş insanlar var hiçbirine de çatı muayenesi yapılmamış, içini rahat tut.

altan ellemicekler o zaman dimi
duyduma göre sezeryandan çıkınca eger kanaman çok yoksamı yoksa karnındaki şişlik insin diye ne hemşire rahişmi ceviriyomuş aşadan elle
dogrumu acaba benim abimin karısını elledilerde aşadan kan boşaldı resmen o anda korkunctu

arkadaşlar da öcnedende on kere yazıdm ben altan muayne olamıyorum 33 haftalıkım
sezeryan olacağım
tibbiye giriyommu bilemem vajinismus gecmişim var ama hala tam atlatamadım sadece eşimle ilişki var o kadar muayne sırasında kasılıp tansiyon duüşüyor ve nefes almakta zorlanıp morormaya dönünde bırakıyo doktorlar tibbimi istege baglımı benimki bilemem
ama hiç altan muıayne olmak zorunda kalırmıyım acaba
merka ediyorum 5 hafta sonra sezeryan olacağımda

Canım aslında vajinusmus geçmişi olan bir bayanı hiç bir anlayış hiç bir devlet yasası normal doğuma zorlayamaz.Bende vajinusmustum ama bir cesaret ilk tercihim normal doğum.Rabbim nasip ederse normalden yanayım ama eğer işler yolunda gitmezse kendimi zorlamayacağım bu konuda.Eğer muayene olamıyorsan zaten doktorlar kesinlikle normal doğum yaptırmıyorlar.Ben biraz sıkıntılıda olsa olabiliyorum çok şükür.Bu nedenle doktorlarda bana normal doğum gözüyle bakıyorlar.Senin baştan sezeryan olacağın belliyse doktorun çatı muayenesi yapmaz gerek yok çünkü.Ne kadar kaldı doğumuna?

altan ellemicekler o zaman dimi
duyduma göre sezeryandan çıkınca eger kanaman çok yoksamı yoksa karnındaki şişlik insin diye ne hemşire rahişmi ceviriyomuş aşadan elle
dogrumu acaba benim abimin karısını elledilerde aşadan kan boşaldı resmen o anda korkunctu

Aaaa evet onu bende duymuştum ama ben karnına hafif bastırarak içerideki kanı boşaltıyorlar diye duymuştum.Gerçi dikiş varken karına nasıl bastırılır o da mantık dışı ama.Belki senin dediğin doğrudur.Rahime elle baskımı yapıyorlarki kan çıksın diye...

3 parmakla karıştırıyolarmış yengem öyle hissetmiş sonra dikişleri zede gördü karnını kasmaktan bu işlem sırasında

benim 5 haftam kaldı canım
birde doktor deiştiricem ben kendi doktorum bu konuda beniş asla zorlamayacağını söyledi yani çok zor durumda kalırsak kanaman veya suyun gelirse anca vajinanın üstünbde4n girmeden prob ile bakarım demişti en zorda kalırska böyle yaparım diye
ama dr değiştirmek zorundayım maddi olarak agır geldiğinden dogumu karşılayamacaguız 4.5 milyarmış ücreti
ama gececeğim dr anlayış gösterirmi bilemiyorum
salı günü rapor almaya gittim başka dr ssk olan
hemde onu çok övmüşlerdi bana
gittime pişman oldum adam ben,m hangi drdan geldimi duyunca kendini kötü hissetti sanırım beni acayip tesrledi bende hiç vajinismus konusunu acamadım çıktım odadan zatren aglamak üzreydim
yani gidebliecğeim tek dr kaldı yengemin doktoru
onada gidip aıck acık konuşmam gerek ama eşimde onu istemiyor yogun bakım ünitesi yuok hastane deil kendi yeri var klinik oldu için ama yogun bakım gerekirmi acaba miyadında dogmuş bebeğe

3 parmakla karıştırıyolarmış yengem öyle hissetmiş sonra dikişleri zede gördü karnını kasmaktan bu işlem sırasında

benim 5 haftam kaldı canım
birde doktor deiştiricem ben kendi doktorum bu konuda beniş asla zorlamayacağını söyledi yani çok zor durumda kalırsak kanaman veya suyun gelirse anca vajinanın üstünbde4n girmeden prob ile bakarım demişti en zorda kalırska böyle yaparım diye
ama dr değiştirmek zorundayım maddi olarak agır geldiğinden dogumu karşılayamacaguız 4.5 milyarmış ücreti
ama gececeğim dr anlayış gösterirmi bilemiyorum
salı günü rapor almaya gittim başka dr ssk olan
hemde onu çok övmüşlerdi bana
gittime pişman oldum adam ben,m hangi drdan geldimi duyunca kendini kötü hissetti sanırım beni acayip tesrledi bende hiç vajinismus konusunu acamadım çıktım odadan zatren aglamak üzreydim
yani gidebliecğeim tek dr kaldı yengemin doktoru
onada gidip aıck acık konuşmam gerek ama eşimde onu istemiyor yogun bakım ünitesi yuok hastane deil kendi yeri var klinik oldu için ama yogun bakım gerekirmi acaba miyadında dogmuş bebeğe

Canım bizler zaten hassas insanlarız morale desteğe belki herkesten fazla ihtiyacımız var.Konusunda uzman olmak iyi doktor olmak anlamına gelmez.Senin dilinden anlayacak anlayışlı ve iş bitirici bir doktor bulursan rahat edersin.Hamileliğim boyunca bende çok debelendim doktorlarla.Şimdi bıraktım kendimi rastgele bir doktora gidiyorum inan.Şimdilik iyi gibi herşey.İnş. doğumumuzda çok çok kolay olur kurtuluruz sağlıcakla alırız yavrularımızı kucağımıza...

canım Allah yardımcın olsun, benim doğumumda sezeryandı ve tabi doğumdan sonra öyle kıpırdayıp sürekli kendine bakamıyorsun kanaman var mı yok mu diye.. doğum gündüz olmuştu akşam bi hemşire gelip baktı o an bana bişey demeden aniden eliyle aşağıdan bastırdı, ben tabi birden ürktüm ne yapıyorsunuz dedim, o da kanaman tam olsun diye dedi. öyle bacaklarınızı filan açıpta yapmıyor ondan acı gibi bişi olmadı kızlar gerçekten basit bi işlem çok kısa. zaten normal doğum olmadığı için altta acıyan bi yer yok ki.

SEN NEREYE gidiyosun canım

ben şafak hastanesinde ali beye gittim kötü muamele gördüm
kendi doktorum bora cengiz alman hastanesinden

şimdi asya saglık merkezi hakan bey var onu düşünüyorum ama eşim düşünmüyor anlamıyor bile beni aliye gidelim diyor ama adam o kadar sert ki bana anlayış göstereceğini sanmıyorum
benide zorla muayne etmeye calışmışlardı o hastaende çok ötü anlar yaaşttılar hatta dr
1senin kocanın yerinde olsam seni boşardım dedi 1

benim ilk hamileliğim sezaryen olduğu için buda sezaryen olacak ilkinde hiç çatı muayanesi falan yapmadı zaten bebek makat gelişiydi ve 34 den sonra hiç dönmedi ama bu hamileliğimde geçen hafta karın ağrısı ve kramp şikayetleriyle gittiğimden sezaryen olacğı belli olmasına rağmen çatı muayanesi yapıp herhangi bi açılma varmı diye baktı o yüzden sen doktorunla peşin peşin konuş

aaa öylemii
parmağgını soktumu peki?

senin kanaman azmıydı
yengem benim dururmum nadir bişi desede korkuyorum

sezeryandan önce altan muayne oldunmu

bana çok güzel anlayışlı bi doktor lazım şöyle dogum ücreti ssk yararlanınca 1 milyar versem olur yani
2 tüp denemsi yaptık gebeliği orada takip 3ettirdik 200 tl her gidişimizde gecen ay 2 kere gittik 400 tl
gücüm kalmadı artık ne altınım ne bileziğim kaldı dogum parası alıcam 3700 hiç olmazsa biraz banada kalsın diyorum bebek olunca daha fazla masraf olacka yoksa kendi doktorum iyi ama maddiyatıda iyi onu bırakmak zorundayım hatta haftaya salıo günü kontrol var gitmesem iyi olacak 200 tl çünkü

SEN NEREYE gidiyosun canım

ben şafak hastanesinde ali beye gittim kötü muamele gördüm
kendi doktorum bora cengiz alman hastanesinden

şimdi asya saglık merkezi hakan bey var onu düşünüyorum ama eşim düşünmüyor anlamıyor bile beni aliye gidelim diyor ama adam o kadar sert ki bana anlayış göstereceğini sanmıyorum
benide zorla muayne etmeye calışmışlardı o hastaende çok ötü anlar yaaşttılar hatta dr
1senin kocanın yerinde olsam seni boşardım dedi 1

Bu ne terbiyesizlik?Hiç bir doktor hastasına böyle söyleyemez.Gitme ve kimseyede tavsiye etme.Zaten çuvallarla para kazanıyorlar bu işten üstüne birde hakaret ediyorlar... Adını yazdığında iyi olmuş.Hiç değilse burdan okuyan bir kaç kişi olursa gitmekten vazgeçer...

bunu ali bey söylemedi
acil gitmiştim ben akşamdı nöbetci bi doktor adını felan hiç bilmyorum
ali bey sadece kendini küçümsedimi sandı neden sen benim nerden mezun oldumu biliyormusun diye girdi lafa yani , ben oysaki tüm samimiyetimle kendi doktorumu neden bırakmak zorunda oldumu anlatıyordum ona.. içerlemiş herhalde ne bilim

parmak falan yok ultrason aletinin diğer probuyla kontrol etti benim kanamam falan yoktu sadece karın ağrısı ve kramp vardı
bizim burdaki arkadaşlar medikal park göztepede yaptı çokda memnundular evinin durumuna göre gaziosmanpaşa hastanesinde kezban hanım varmış onuda iyi diyorlar doğuma kadar ikisinide bi dene

benim doktoru medicalpark bahcelievlerde doguma 4.5 milyar istedi zaten canım
gop hastaneside 2 bin istiyor :) ben şöyle bin liralık istiyorum :)
şaka bi yana gop hastanesinide deniyeceğim önümüzdeki hafta oda son lşans artıkın
ben dogumdan sonra bastırdını sordumya kanama çok gelsin diye parmanı soktumu bastırırken senmi demiştin arka sayfada karıştırdımmı ben

yok canım ben değilim benim doğumdan sonra hiç öyle şeyler olmadı bebek gibi baktılar valla hastanede hastanemden çok memnunum

canımcım bende sezaryen oldum ameliyattan sonra karnıma kum torbası koydular alttan dokunmadılar falan.sadece bir yada 2 kez kanama nasıl diye açıp baktı hemşire okadar.bide sezaryen olacağın kesinse çatı muayenesi için alttan bakmazlar

bunu ali bey söylemedi
acil gitmiştim ben akşamdı nöbetci bi doktor adını felan hiç bilmyorum
ali bey sadece kendini küçümsedimi sandı neden sen benim nerden mezun oldumu biliyormusun diye girdi lafa yani , ben oysaki tüm samimiyetimle kendi doktorumu neden bırakmak zorunda oldumu anlatıyordum ona.. içerlemiş herhalde ne bilim

Aslında duygularını işlerine karıştırmasalar iyi olur ama insanız işte tutamıyoruz demekki kendimizi.İnş. iyi bir doktor bulursun canım...

kızlar bende 30 aralıkta doğumu yaptım.36. haftamda ikizlere hamileyken sabah hafif bir kanamam oldu.dr. hastanede doğum çatalına çıkarttı ve ebe alttan muayene etti.2cm açılma var dedi.sonunda beni acil sezeryana aldı genel anesteziyle.normalde bende hiç beklemiyordum bu alttan muayeneyi.sanırım erken doğum belirtisinin olduğu acil durumlarda yapıyolar.umarım sizlerde sorunsuz birer doğum yaşarsınız.

X