Sezeryan sonrası Hormon içerikli korumalar

Tubyte

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
30
11
Merhaba arkadaşlar, bu konuyu açma sebebim bi dönem araştırmama rağmen tam anlamıyla cevabımı bulamamış olmamdı. Umuyorum ki bu konu arayanlar için faydalı olur.
Ben sezeryan ile 2. Doğumumu yaptıktan sonra emzirme sebebi ile 3 aylık iğne yaptırdım korunmak için. Fakat sezeryandan mı iğneden mi bilinmez çok fena bi vajinal kuruluk başladı. Çamaşırımı değiştirmesem hiç kirlenmeyecek gibi düşünün. Tabi peşinden cinsel ilişkide ağrı olunca, korkular çekinmeler başladı bende.. Adet de görmedim. 3. İğne vakti geldiğinde, gerek kalmadı. Bebeğim 8- 9 ay kadar emdi bıraktı. Ben de peşinden hapa geçtim. Hormon seviyesi düşük diye yazzz kullanmaya başladım. Daha önce insülin direncinde
kullanıp memnun kaldığım bi ilaçtı fakat sanırım o da bı sefer libido üzerinde baskılayıcı bi etki yaptı. Bebeğim 1 yaşına geldiği halde ben hala kuruluk ve ağrı çekiyordum. Hiç bitmeyecek sandım. Kayganlaştırıcılar bile tam yeterli denemez çünkü psikolojime yerleşmiş bir korku var ve zaten isteksizlik de var. Neyse efendim. Sürekli vücuduma hormonlar tıkmak istemedim. Spiral taktırmaya karar verdim. Özel bi hastanede taktırdım. Çok olumsuz yanlarını da okumuştum ama mecbur bişeyler yapılacak. Taktırırken biraz canım yandı ama şu yaşıma kadar bilemediğim birşeyi spiral muayenesinde öğrendim. Rahim pozisyonum tersmiş. Ve o yüzden biraz fazladan acımış oldu ama dayanılmayacak bişey değil. Zaten tamamen kendimi kasmıştım korkudan takılırken. Rahat olun kolay geçsin. Şuan spiralin üzerinden 2 ay geçti. Sanırım hormonların etkisinden artık kurtuldum. Eşime karşı isteğim geri döndü. Vajinal kuruluk problemim kalmadı. Bi iki sefer dışında ara kanamam olmadı. Spor sonrası bi iki lekelenme oluyor. İnanın o lekeler falan hiç önemli değil artık. Yaklaşık 1.5 yıldır eşim artık bana isyan edecek korkusu ile yaşadım. Canım yandıkça onun da hiç keyfi kalmamıştı. Şimdi bu durum düzelince o kadar mutlu oldum ki.. Sağlığımı kazandım. Bu tarz kuruluk, isteksizlik sorunlarınız varsa, hormonal haplardan veya iğnelerden olabilir. Umarım sizin de derdinize bir yönden dokunmuşumdur

X