Sezeryanle doğum yapanlar lütfeennn bi bakar mısınız?

efem19

SADECE SANA AŞIĞIM :)))))
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
20
0
34
ARKADAŞLAR SEZERYANLE DOĞUM YAPTIM BEBEĞİM 5 AYLIK EN AZ 2 SENE SONRA TEKRAR HAMİLE KALABİLİRMİŞİM :CüvCüv: BU DOĞRUMU BİDE EN FAZLA KAÇ ÇOCUK YAPABİLİRİM :uhm:

merhaba canım.bende sezeryan la doğum yaptım şimdi ikinciyi istiyorum kısmetse.ben baya bi ara verdim 8 yıl.ama en az 2 yada 3 yıl ara verilmesi daha sağlıklı olurmuş.ikinci bi hamilelikte karın tekrar büyüdüğü için rahim yırtıla bilirmiş.o yüzden bence en iyisi 4 yıl.

canım 1 sene sonra hamile kalabilirsin.
işte doğumunla birlikte 2 seneyi buluyor..
en az 1 seneyi bulsun bence..

canım 1 sene sonra hamile kalabilirsin.
işte doğumunla birlikte 2 seneyi buluyor..
en az 1 seneyi bulsun bence..

ÇOCUKLARIMIN ARALARINDA FAZLA Bİ YAŞ FARKI OLSUN İSTEMİYORUM :emir_bebek: ONDAN MERAK EDİYORUM YANLIŞ BİŞİ YAPMAYIM DİE PEKİ EN ÇOK KAÇTANE OLABİLİYO

canım tam bilemiyorum şimdi biz sana cahil aklı veririz..
bu anlamda doktorun daha net cümleler kuracaktır

ÇOCUKLARIMIN ARALARINDA FAZLA Bİ YAŞ FARKI OLSUN İSTEMİYORUM :emir_bebek: ONDAN MERAK EDİYORUM YANLIŞ BİŞİ YAPMAYIM DİE PEKİ EN ÇOK KAÇTANE OLABİLİYO

canım hiç öyle değil bende 12 ay önce sezeryanla doğum yaptım ve şu an 2.bebişime hamileyim drum bir problem olmayacağını söyledi endişe etme sevgiler..

Ben de sezeryanla doğum yaptım 6,5 ay oldu. Erken doğumdu ve bebeğimi kaybettim bir an önce tekrar hamile kalmak istiyorum. ıki doktora gittim ikisi de en sağlıklısının 2 sene beklemek olduğunu ama 1 sene dolduktan sonra hamile kalınsa da fazla bir problem yaşatmayacağını söylediler. Gerçi 6 ay sonra hatta daha da önce hamile kalıp sağlıklı bir şekilde hamilelik geçirip, sağlıklı bebek sahibi olanlar var ama sanırım bünyeyle ilgili bir durum. Lafın kısası en az 1 yıl beklemen gerekir diyorlar ama benim bekleyecek durumum yok ben 9 ay bekleyeceğim. Ve annenin sağlığı açısından en fazla 3 sezeryana izin veriliyor.

Bende maalesef iki sezeryan yapanlardanim:KK43: ..cok istedim normal dogum olsun diye hatta ilk hamileligimde 15 saat sanci cektim,ama normal dogum yapamadim..Doktorlar iki sene diyor,neden?Annenin vucut organlari iki sene sonunda tekrar eski haline geliyor.Ama siz iki sene beklmek zorunda degilsiniz..arada en az bir sene olma ki daha once ki sezerya dikisleri patlmasin..Yoksa bebegi riske sokabilirsiniz.En fazla uc dogum yaplabiliyor..Siz ilk cocugunu bir yasini doldurduktan sonra ikinciye hamile kalma islemlerine baslayailirsiniz (( ;

Son düzenleme:
X