Şiddet görmek

Hayır konuşmuyoruz ailesiyle birlikte gittiler bende çocuğumla tekim evde. Yapabileceği hiçbir şey yok bu kadar olaydan sonra ya adam olacak yada olacak
eşyalarını toplayıp mı gittiler? ortalık sakinleşsin diye sadece hava almaya çıkanı da gördü bu gözler. eşinizle iletişiminiz oldu mu sabah, gitmeden bir şeyler söyledi mi?

Uzun olacak kızlar kusura bakmayın.. Anlatayım.. Eşimin ailesi tam bir sülük. 3 senedir evliyiz evlendiğimiz kış geldiler 5 ay kaldılar. Ses etmedim geçen kış geldiler yine 2 ay kadar kaldılar ses etmedim. Tabi bu uzun süreli kalmaların dışında arada gelip yazları hastane kontrolumuz var ayağına 1 hafta 10 gün kalıyorlar.. Para harcamamak için mi yoksa burda yam gelip yattıkları için mi Neden bilmiyorum... Burayı aşırı seviyorlar.. Şimdi yine burdalar bişey bahane edip geldiler gitmiyorlar.. Neyse kısaca tanıttığıma göre. Bugun kavgayı başlatamn saçma sebeplerden bahsedeyim. Oğlum poğaça yap anne dedi
Bende yapıyım hemde kaynanam gil burda börekte yapıyım diye düşündüm eşime un al dedim birkaç eksik onları söyledim. Gelirken almış. Balkona bırakıver dedim. Sonra sinirli sinirli yanıma geldi. Evde balkonda zaten kocaman un var sen ne diye bana masraf çıkartıyorsun diyerek. Kayın validem lazım olmuş almış meğer haberim yok Bende sakinim gayet nolacak un bozulmaz etmez nasıl, olsa kullanılır dedim. Ama arkamdan nasıl soylemıyor annesinin babasının yanında. Evindeki şeyden haberin yok. Kendi evinden Bi habersinn diye.. Neyse sinir beynime sıçradı ama tatsızlık çıkmasın dedim karşılık vermedim.. Neyse akşam yemeğe eşimin halasına davetliyiz. Hep birlikte oraya gidecez. Kaynanam hadi oğlana çorap giydir çıkacaz hadi hadi deyıp duruyor. Ben elimde çorap çocuğun peşinden koşuyorum resmen çorap giydirmek için arbede yaşadım. Eşimde ayak ayak üstüne atmış telefonla oynuyo ayağını sallayarak.. Dalga geçer gibi. çocuk bas bas bağırıyor ben yakalamaya çalışıyorum. Babası da o sıra çocuğu tutta giydirsin annesi dedi. Bende o anki sinirle yok, o ayak ayak üstüne atıp telefonla uğraşsın anca dedim o sırada zaten giydirdim. İçeri gittim hızlı hızlı peşimden gelip bu, lafı dedim diye bana bağırdı.. Saldırdı üstüme. 3 senelik evliliğimizde bir ilk.. Şok oldum. Neyse kendimi korumak için yüzünü falan tuttumm bizi ayırdı kayın babam. Bana bağrıyo napıypsum sen diye. Bende avazım çıktığı kadar bağırdım onu oğluna söyllucen diye. Çocuğun yüzünü napmışsın bak diyo bana. Dalga geçer gibi. Biz gelince hiç yüzün gülmüyor falan dedi. Tabi ben sinirliyim bağırıyorum kaayın babam kollarımı sıktı o an kendimi sıktığım için hissetmedim ama kolum morarmış.. Sen kimsin... ortalığı ayağa kaldırdım tabi. Eşim de patladı bende patladım... onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor. Bıktım çünkü. Polisi aradım polis geldi işte yok yapma etme poliste tanıdıkları çıktı eniştesi de polis oda geldi şikayetçi olmadım. Birazda çocuğumun geleceği için. Ama bir daha saçımın teline dokun sizi rezil ederim dedim.. Eşimin tteysesi var şehir dışında.. Eşimin teyzesiyle arası yok küs.. Ama bnle arası çok iyi. O da duyunca buraya gel çık bişey söyleme dedi. Sizce yarın gitsem mi. Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
bence ihtiyacınız olan tek şey biraz özerklik misafirliklere ve kalmalara ara vermeye çalışın sürekli ev içinde ev durumu 2 tarafı (eşiniz ve siz) yıpratmış ayıp yahu 3 yıllık çocuklu çiftin yanında sürekli kalınır mı onlarda bir aile. biraz hiddetlenmişsiniz ama çok normal sakin davranın öfkeyle kalkmayın sadece biraz kendi ailenizle kalmak istediğinizi hissettirin bu ayıp bir şey değil

eşyalarını toplayıp mı gittiler? ortalık sakinleşsin diye sadece hava almaya çıkanı da gördü bu gözler. eşinizle iletişiminiz oldu mu sabah, gitmeden bir şeyler söyledi mi?
Sabah gitmediler canım dün gece gittiler eşyalarını da alıp gitmişler eşimle de bişey konuşmadım yatıyordum çıkıp gittiler

Şiddet uygulayan kişi siz evden çıkınca şiddeti bırakır mı öyle bisiy var mı. Çocuk için diyip durmayın çocuğun önünde travmalar yaratiyosunuz sonra da çok dişliymissiniz gibi rezil ederim bidaha yaparsan diyosunuz. Kayinbaba da darp etmis. Şimdi bişi yapmayan bundan sonra hicbisi yapmaz

Bakın her evde oluyor bizde eşimle cam çerçeve indiriyoruz öfkeden Evi terk etmeyin haklıyken seni haksız duruma bile çıkarıyorlar terk ettiğinde. Anladığım kadarıyla içine atıyorsun herşeyi lütfen içine atma bağır tartış demiyorum sana fakat eşinle herşeyi konuşabilirsin sakin bir şekilde.. Eşinin de sıkıntıları olabilir bunalmış olabilir bazen alttan almak gerekiyor boşan yada evden git yazmak ne kadar kolay ya

Hem saçma sapan ilişkiler yaşıyorsunuz hem de bunu çok normal sanıp akıl veriyorsunuz. Ne cesaretle anlamak mümkün değil.

Hayır her evde olmuyor. Her evde cam çerçeve inmiyor. Her evde bağırış çağırış kavga edilmiyor. Her evde insanlar birbirini tartaklamıyor.

"Böyle bir evliliğe neden çocuk" deyince biz suçlu oluyoruz ama sebep ortada.
Büyük ihtimalle siz de eşiniz de cam çerçeve indirilen evlerde büyüdünüz ve normali bu sanıyorsunuz. Varsa, sizin çocuklarınız da sizi görüp bunu normal sanacaklar.
Sokakta, atm kuyruğunda, markette, hastanede, her yerde her şeyi bağırarak ya da şiddetle çözebileceğini zanneden insanlar böyle ortamlarda yetişiyor işte.
Hasbelkader bu şiddeti normal görmeyen biriyle evlenirlerse elalemin çocuğunun da başını yakıyorlar.
Yaptığınız, yaşadığınız şey normal değil ve bütün toplumu etkileyen bir durum ama farkında bile değilsiniz.

Eşiniz 3 sene içinde hiç değişmemiş
Bugün oğullarına vicdan yaptırıp 5 ay kalabilen insanlar yarın oğullarını doldurup boşanmaniza bile sebep olabilirler
Böyle yüzsüz ve yapışık insanlar eşiniz degişmeyip mesafeyi koruyamadiği müddetçe gelip kalmaya devam edecekler
İş eşinizde bitiyor,ne demek 5 ay kalmak
Kvdeyi haftada 2 gün görmekle evliliğimde huzur kalmamışken 5 ay nasıl çektiniz böyle insanları, Allah böyle yapışkan insanlardan korusun
Keşke böyle sünepe kocalar en baştan belli etse kendilerini,hayatlarımız mahvolmasa

Okurken şok oldum. Kendimi koydum yerinize düşünemiyorum neler olurdu. Madem şikayetçi olmayacaktınız ne diye polis çağırdınız o çok saçma olmuş. Belki siz bağırmasanız biraz mazlum kalsanız kp niz sizi döverdi bile.bu saatten sonra nasıl hem eşine hem ailesine sevgin saygın kalacak. Nasıl düzelecek eşinle aran. Aklına gelmicekmi. Çok büyük terbiyesizlik yapmışlar hayret ya. Teyzesine gitme sakın. Ama ben kolay gemileri yakan bi kadın olduğum için çeker giderdim o evden öyle bir sürterdim ki burnunu değil bana el kaldrmak sesini bile yükseltemezdi bidaha. Ama benim güvencem ailem arkamda. Sizi bilmediğim için ne desem bilemedim 🤷‍♀️

Hem saçma sapan ilişkiler yaşıyorsunuz hem de bunu çok normal sanıp akıl veriyorsunuz. Ne cesaretle anlamak mümkün değil.

Hayır her evde olmuyor. Her evde cam çerçeve inmiyor. Her evde bağırış çağırış kavga edilmiyor. Her evde insanlar birbirini tartaklamıyor.

"Böyle bir evliliğe neden çocuk" deyince biz suçlu oluyoruz ama sebep ortada.
Büyük ihtimalle siz de eşiniz de cam çerçeve indirilen evlerde büyüdünüz ve normali bu sanıyorsunuz. Varsa, sizin çocuklarınız da sizi görüp bunu normal sanacaklar.
Sokakta, atm kuyruğunda, markette, hastanede, her yerde her şeyi bağırarak ya da şiddetle çözebileceğini zanneden insanlar böyle ortamlarda yetişiyor işte.
Hasbelkader bu şiddeti normal görmeyen biriyle evlenirlerse elalemin çocuğunun da başını yakıyorlar.
Yaptığınız, yaşadığınız şey normal değil ve bütün toplumu etkileyen bir durum ama farkında bile değilsiniz.
Cam çerçeve derken onu lafın gelişi söylemiştim.. Ayrıca Tartışmalar Her evde oluyor siz eşinizle babanızla yada kardeşinizle hiçmi tartışmıyorsunuz evde? Eee boşan yada evi terk etmi diyelim kadına. Ne kadar basit ya ortada çocuk var bir aile var farkındamısınız? Fikir ayrılığı olabilir buda benim yorumum konu sahibini ilgilendirir.
Evi terk etmek yerine eşiyle konuşması daha güzel olmazmı? Belki eşininde ekonomik sıkıntıları vardır yada içine attığı bunaldığı bi takım meseleler olabilir bilemeyiz.. çiftlerin birbirleriyle Konuşması anlaması dinlemesi gerekiyor. Sizi bilemem ama kolay kolay Bozmak tabiatımda yok benim. Siz iş hayatınızda yada evlilik hayatınızda karşılaştığınız bütün problemlerde işinizi veya eşinizi Silip atıyormusunuz? Yuvamı yıkalım ne yazalım?

Bende evliliğinin 2.yılında kayınpeder olacak pislikten tokat yemiştim 21 yaşında ve cahildim 4 aylık bebek kucağımda annemin evine döndüm
Beni sürekli eleştirip hakaret ediyordu bende görüşmeyi kestim k.v.k.pederle aynı binadayız evlerine girmiyordum...o ara çokta zayıflamıştım annem beni doktora götürüyordu...eşim aradı hazırlan aşağı in seni annene bırakayım diye tam hazırlandım k.v.geldi çocuğu aldı evine götürmeye dedimki biz gideceğiz oğlun geliyor aşağı in dedi ..bu hiç oralı omadı inadına aldı çocuğu çıktı yukarı..eşim aradı indinmi diye annen böyle böyle yaptı dedim çıktı yukarı bir hışım ne olduysa babası küfürler ederek indi kapıma bende suratına tükürdüm kapıdan bana bir tokat attı ben koptum o ara sehpayı falan fırlattım yere o bana ben ona küfürler havada uçuşuyor rahatsızımda zaten sinirlerim boşaldı..eşim azımı tutuyor bir elinde çocuk..k.v.aldı kocasını gitti.bende ailemin evine gittim eşimde geldi orada kaldık bir müddet ...annem aradı ağzına geleni saydı falan...abim çok kızdı sahip çıktılar bana Allah için..sonra eşimi eve çağırmaya başladılar bu gidip geldikçe dolduruyorlar buda bana baskı yapıyor falan...tartışıyoruz ailemin evinde ...ben o ara 40 kiloya kadar düştüm annem eşimi aradı azına geleni söyledi...k.valide aradı annemi sonra sen kızınla ilgilen bebeğe ben bakayım falan annem onada saydırdı...derken 1 ay geçti k.v. geldi 90 yaşında babasını almış yanına yalvardı yakardı döndüm evime şart koştum asla görüşmeyeceğiz diye tmm dedi bir müddet öyle sürdü sonra düzeldi ortalık...sonrasında yaşadıklarını kendi kızının başına gelenleri,diğer gelinlerinin onlara yaptımlarını yazmayacağım çok uzun olur...ama ettiklerini layığıyla buldular..şimdi en iyi benim ailede 😊 ama hala ağlayarak hatırlarım o günleri 16 yıl Geçti üstünden...çok şeyler değişti..
Tek işe yarayan kısmı eşimle aramız pek iyi değildi 1. 2. Yıl bu olayın mahçubiyetiyle bana karşı tavırları iyi yönde değişti diyebilirim..halada başıma kakarım ses çıkaramaz utanıp başını yere eğer..

Gelelim size o günlerde cahilmişim ama şimdiki aklım olsa polis çağırıp rezil ederdim hepsini ve asla aynı binaya geri dönmez burularından getirirdim... çok iyi yapmışsınız ...sizde şart koşun bidaha evime giremezsiniz deyin gelirlersede tavır yapın olay çıkarın çirkeflik yaparsanız gelmezler zaten

Sabah gitmediler canım dün gece gittiler eşyalarını da alıp gitmişler eşimle de bişey konuşmadım yatıyordum çıkıp gittiler
Biraz rahatlarsınız siz de iyi olmuş gittikleri. Geri adım atmayın eşinize karşı hizmet falan etmeyin gitsin ne bok yerse yesin karnını doyursun ne yemek yapıyorsunuz çocuğunuzu ve kendinizi doyurun ve bir daha darp raporu alın kullanırsınız kullanmazsınız bir devlet hastanesine gidip rapor alın hatta yine devlet hastanesinden psikiyatri kliniğine gidin bir seans da olsa görünün konuşun ilerde boşanma zamanında manevi tazminat da istersiniz . eşiniz ailesiyle bir olup şu an dava açarsa tanığınız yok şiddete uğradığınıza dair bu evliliğin sizin ruhsal ve bedensel bütünlüğünüze zarar verdiğine dair . Şimdi dava açsa eşiniz dava dilekçesine de bizi evden kovdu yazsalar siz haksız çıkarsınız.

Düzelir burnu surter diye evi terketmeyin. sonra tıpış tıpış geri dönerseniz artık hiç kaale alınmazsınız.

Uzun olacak kızlar kusura bakmayın.. Anlatayım.. Eşimin ailesi tam bir sülük. 3 senedir evliyiz evlendiğimiz kış geldiler 5 ay kaldılar. Ses etmedim geçen kış geldiler yine 2 ay kadar kaldılar ses etmedim. Tabi bu uzun süreli kalmaların dışında arada gelip yazları hastane kontrolumuz var ayağına 1 hafta 10 gün kalıyorlar.. Para harcamamak için mi yoksa burda yam gelip yattıkları için mi Neden bilmiyorum... Burayı aşırı seviyorlar.. Şimdi yine burdalar bişey bahane edip geldiler gitmiyorlar.. Neyse kısaca tanıttığıma göre. Bugun kavgayı başlatamn saçma sebeplerden bahsedeyim. Oğlum poğaça yap anne dedi
Bende yapıyım hemde kaynanam gil burda börekte yapıyım diye düşündüm eşime un al dedim birkaç eksik onları söyledim. Gelirken almış. Balkona bırakıver dedim. Sonra sinirli sinirli yanıma geldi. Evde balkonda zaten kocaman un var sen ne diye bana masraf çıkartıyorsun diyerek. Kayın validem lazım olmuş almış meğer haberim yok Bende sakinim gayet nolacak un bozulmaz etmez nasıl, olsa kullanılır dedim. Ama arkamdan nasıl soylemıyor annesinin babasının yanında. Evindeki şeyden haberin yok. Kendi evinden Bi habersinn diye.. Neyse sinir beynime sıçradı ama tatsızlık çıkmasın dedim karşılık vermedim.. Neyse akşam yemeğe eşimin halasına davetliyiz. Hep birlikte oraya gidecez. Kaynanam hadi oğlana çorap giydir çıkacaz hadi hadi deyıp duruyor. Ben elimde çorap çocuğun peşinden koşuyorum resmen çorap giydirmek için arbede yaşadım. Eşimde ayak ayak üstüne atmış telefonla oynuyo ayağını sallayarak.. Dalga geçer gibi. çocuk bas bas bağırıyor ben yakalamaya çalışıyorum. Babası da o sıra çocuğu tutta giydirsin annesi dedi. Bende o anki sinirle yok, o ayak ayak üstüne atıp telefonla uğraşsın anca dedim o sırada zaten giydirdim. İçeri gittim hızlı hızlı peşimden gelip bu, lafı dedim diye bana bağırdı.. Saldırdı üstüme. 3 senelik evliliğimizde bir ilk.. Şok oldum. Neyse kendimi korumak için yüzünü falan tuttumm bizi ayırdı kayın babam. Bana bağrıyo napıypsum sen diye. Bende avazım çıktığı kadar bağırdım onu oğluna söyllucen diye. Çocuğun yüzünü napmışsın bak diyo bana. Dalga geçer gibi. Biz gelince hiç yüzün gülmüyor falan dedi. Tabi ben sinirliyim bağırıyorum kaayın babam kollarımı sıktı o an kendimi sıktığım için hissetmedim ama kolum morarmış.. Sen kimsin... ortalığı ayağa kaldırdım tabi. Eşim de patladı bende patladım... onlar gelıp aylarca bizde kaldıkları için bende açıkçası surat yapıyorum biraz da sinirlerim bozuk oluyor. Bıktım çünkü. Polisi aradım polis geldi işte yok yapma etme poliste tanıdıkları çıktı eniştesi de polis oda geldi şikayetçi olmadım. Birazda çocuğumun geleceği için. Ama bir daha saçımın teline dokun sizi rezil ederim dedim.. Eşimin tteysesi var şehir dışında.. Eşimin teyzesiyle arası yok küs.. Ama bnle arası çok iyi. O da duyunca buraya gel çık bişey söyleme dedi. Sizce yarın gitsem mi. Eşimin küs olduğunu bile bile, olay daha büyür mü? Evi de ona ve ailesine bırakmakta istemiyorum. Ama bırakıp gitsem acaba biraz düzelir mi diye düşünmeden de edemedim..
Anneniz babanız nerede onlara haber vermedinizmi ikisi birden üzerinize yürüyüp canınızı yakmış umarım olanlardan snra yemeğe gitmemissindir nasıl kaldın aynı evde yada onların durmasına nasıl izin verdin

Böyle düşüncesiz insanlara ayar oluyorum tamam şehir dışından geliyorsan iki üç gün kalır geri dönersin evine. İnsan başkasının evinde nasıl rahat eder onu da anlamjş değilim. Kendi annenin babanın yanında ayaklarını uzatıp oturamıyorsun onlar bi de aylarca yerleşmişler evine. Şiddet konusunda yorum yapamayacım çünkü bi kez buna cesaret edenler genelde devamını getiriyor malesef. Somut şiddet olmasa da psikolojik ve ekonomik şiddet muhakkak geliyor arkasında. Evet destek almanızı öneririm ben de eşinle beraber. Ama tavır yapmak bu tip insanlarda ters tepiyor genelde. Açıkça konuşun eşinizle bu kadar uzun süre evinize yerleşmelerinden neden rahatsız olduğunuzu sakince anlatın. Umarım düzelir

Kocanız anne babasının yanında size horozlanıyor. gizliden onu doldurduklarını düşünüyorum kocanızında karakteri oturmadıgı ıcın böyle şeyler yapıyor. tek kayıvalıde olsa yalnız olsa kalsın ama karı koca 5 ay ne ısınız var ya onlar acaba kaynanalarına kayınbabalarına 5 ay sabretmıslermıdır hıc sanmam. sakin gitmeytin evi terk edıp kafanızı dinlemek isterseniz eşiniz tekken gidin onlar varken giderseniz onlar birbirlerini gaza getirecekler oh dıyecekler . sakın bırakmayın ortalıgı onlara. ayrıca tebrık ederım eşinize de özellıkle kayınbabanıza sıze dokunamacagını cok yıı bellı etmıssınız ama şuan morluklar varken gıdıp rapor alın elınızde bulunsun cunku ilerde işinize yarayacak . dik durmazsanız daha çok olacak dik durun

Bunlar adam mı şimdi?
Ne kocan adam ne de babası
Ahlaksız pislikler, sinirden delirdim ne demek kolunu sıkmak, keşke şikayetçi olsaydın rezil etseydin herkese
İnşallah layığınu dışarda bulur ne diyim

X