Sigaradan kurtulmak isteyenler

Yasadiklarimi yazmak istedim gunluk gibi omrumrum olurda yaşarsam yillar sonra bakip animsamak icin daha onceleri 2 3 sefer birakma eylemim olmusdu ve en fazla 3 gün durabilmisdim ve cok aci çekerek. Ben sigaraya 2008 de basladim ve nasil basladim hic bir fikrim yok çünkü ben sigaradan nefret eden birisiydim🙄 Belkide buyuk konusmusumdur ve bu sigara belasi ile cezalandirilmisimdir. Hep birakmak isteyip ama sigara icerken zevk aldigimi dusnup ve surekli giderek cogaltip evi supurcem yak hir sigara , supurdun uak bir sigara, uyandin yak bir sigara ,kahvalti ettin yak bir sigara uyuyacaksin yak bir sigara, sevindin yak bir sigara uzuldun yine yak hayatta en merkeze sigarayi koymusum farkinda hic olmadan. Ne kadar kurtulmak istesemde asla sigara icmezken yasadigim mutlu hayata domemeyecegimi dusunup artik hic bir seyin eskisi gibi olmayacagini dusunup ve uzulup yine sigara yakardim. Ama artik birakma sebebim cok farklilasmaya baslamsdi daha onceside bu sebep hep vardi ama bunladar baskin degildi sanirim. Ben Allah in rizasini kazanmak isteyen bir fani olarak namazda secdeye gidiyorum ama huzursuzum sigara kokuuorum kuran okuyorum huzursuzum sigara kokuyorum peygamber efendimizi ruyamda olsun gormek istiyorum ama yüzüm yok sigara kokuyorum ben Allah in rizasina talipken beni zehirleyen kisitlayan beni esir alan hayatimi ona gore duzenlemek zorunda oldugum bir illete karsi bile aciz kalmisken nasil ve ne yuzle Rabbimin rizasina talip olacaktim. Son jir aydir kafamda baya sorular veremedigim cevaplar olusmusdu. Bir anda sigarayi artik tamamen birakmam ve bunda cok kararli olmam gerektigini soyledim kemdime.

2020 dünyada herseyler bu yil ile bir felakete dönüşsede benim icin özgürlüğümü ilan ettigim bir yil olabilirdi.
02.03.2020 saat 15.00 bor anda bu b3nim son sigaram olmali dedim ve ismini duymus oldugum nicotin bandi ile deneyebimirim diye dusunurken kendimi sagidaki ezzanede buldum bir kutu bant aldim ve bana ezzaci kizin dua etmesini istedim gülümseyerek. Eve geldim son imi cop sigaram vardi onlari ictim ve banti yapistirdim. Bu bant en az 3 ay kullanilmasi gereken bir bantmis ama ben bir an once banttandan kurtulup hic bir seyin etkisi olmadan birakabildim demenin mutluluginu syaamak istiuordum. Kutununnicinde bir haftalik diz var 7 bant hegun bir bant kullanilacakti. Ama ben 4 gun tam bant kullandim . Sonraki 2 gun yariya kesmis oldugum banti sonraki bir haftayida ceuerege kesmis oldugum banti kullandim. Bir kutu banti doz ayarlamasi yaparak kestim kendimce.
Bant varken sadece yoksunluk krizleeiniz en az duzeye iniyor yani sihirli bir degnek degil tamamemn sigaradan sogumuyorsunuz sadece yoksunlugunuzu hafif atlatiyorsunuz. Yaninis yine sizde kararliliginizda bitiyor. Ama faydasiji gormedim dersem yalan olur sigarasizda durulabildigini bana gosterdi bant. Bu bana ozguven verdi ve isimi kolaylstirdi.

Bu 21 gunu nasil gecirdim. Bizraz caya ve yaninda biskuvi tarzi seylere meylettigim dogrudur. Cayi zaten cok icerdim ama abur cubur seven birisi degildim. Canim cik sigara istedigi zamanlar oldu yak bir sigara dilek dedigim zamanlar oldu ama icimdeki o bencil canavari dinlemeyecegime soz vermisdim bir kere onun ifak oyunlarina kanmayacaktim artik. Temiz hava parkta yurumek balkonda temiz havayi icime cekmek o kucuk nicotin canavarinin esiri olmadigim onu tekrar tekrar besleyip buyutmedigim hatta gun gun can cekistigini hissettigim icin cok mutlu olmam gwrwktigini kendime surekli telkin ettim. O yoksunluk cektigim zamamlari bile boyle telkinlerle yuzumde gülümseye ve basarinin verdigi hazza mutluluguna cevirmeyi basardim. Su ana gelecek olursam sigaradan tiksindimmi simdilik hayir bunun icin daha cok erken oldugunu ama o gunlerinde gelecegini biliuorum. Yoksunluk cekiyormuyum hayir yani oyle krizlere falan girmiyorum artik arada bir sigara aklima geliyor ama artik sigara kullanmadigimi biliyorum ve oyle bir beklentiye girmeden cikiyorum.Bugunlerde gecicek biiznillah🤲🥰

Bugunde nadir aklima gelme disinda bir rahatsizligini yasamadim galiba olucak bu is. Buarada nekadarda zamanimi aliyormus baya zamanim oluyor zehir cubugunu bıraktığımdan beri firsattan istifade battaniye basladim onumde suan 40 tane ip yumagi var baya uzun surecek gibi :KK69:

Ruyamda esim sigara iciyordu ve ben coknsinirleniuordum hani icmeyecektik birakmistik diye bu arada esimde ben bırakıyorum dedigim anda bıraktı ikimizde ayni anda bırakmış olduk. O bana gore daha relaks daha rahat ve bir kutu dahi olsa bile bant falanda kullanmadi. Ama bugun nedense hep aklimdaydi zehir cubugu yoksunluk falan degil ama hep aklima geliyor nezaman unutucagim aceba icmemis gibi olucam🙄🤔

Yaklaşık 5 senedir içiyorum bende. Tiryakili var biraz. Özellikle şu son korona olaylarından sonra bende sigarayı hepten bırakıp en azından daha sağlıklı yaşayabileceğim bir düzene geçmek istiyorum.

Yaklaşık 5 senedir içiyorum bende. Tiryakili var biraz. Özellikle şu son korona olaylarından sonra bende sigarayı hepten bırakıp en azından daha sağlıklı yaşayabileceğim bir düzene geçmek istiyorum.
InsaAllah sizde bir adim atarsiniz belki bu sefer zamani gelmistir. Bu benim 3. Deneyisim ve bu sefer kesinn kararli olmam buyuk fayda sagladi. Bugun baya zorlandim ama gecicek biliyorum🤗

Suanki yasadigim sey kriz olamaz kriz dedigin girer ve 5 10 dakika icinde biter ama hu siddetli degil ve hep var aceba nekadar daha surecek odegilde kafamdada bitirdim.

Ama sabah uyanir uyanmaz sigarabicme istegi ve bir tane icmeden asla uyuyamam modu tamamen bitti

benim de 2 aya yakın oldu bırakalı. yaklaşık 10 senedir günde 1 paket falan içiyordum. arada başarısız bırakışlarım olmuştu 1 hafta falan sürmüştü. Bu sefer bittiğine eminim çünkü artık içen insanları görünce aklıma sigara geliyor ama canım çekmiyor.

şunu söylemek isterim ki hiç kolay değil, günlerce ağladım mutsuz dolaştım dışarı çıkmak hatta yataktan çıkmak istemedim.. Asla inanmıyordum kendime.Ama şimdi o kadar mutluyum ki.

Seni de çok tebrik ederim arkadaşım, umarım bir daha asla yenilmezsin :)

benim de 2 aya yakın oldu bırakalı. yaklaşık 10 senedir günde 1 paket falan içiyordum. arada başarısız bırakışlarım olmuştu 1 hafta falan sürmüştü. Bu sefer bittiğine eminim çünkü artık içen insanları görünce aklıma sigara geliyor ama canım çekmiyor.

şunu söylemek isterim ki hiç kolay değil, günlerce ağladım mutsuz dolaştım dışarı çıkmak hatta yataktan çıkmak istemedim.. Asla inanmıyordum kendime.Ama şimdi o kadar mutluyum ki.

Senin adina cok sevindim arkadasim Rabbim butun bu illetten kurtulmak isteyenlerin yardimcisi olsun insaAllah. Umarim benimde tiksinecegim günler biran once gelir 🤲🤗

Evet sevgili günlüğüm canim arkadasim bu virusden dolayi evde takilmak birtek yürüyüse cikamamam acisindan kötü oldu. Biraz parkta yurumek temiz hava almak bana cok iyi geliyordu. Ama onjn disinda battaniye seruvenime birde ekmek ,kete ,borek yapma seruvenimde eklendi. Kete ve börek zaten yapardim ama artik ekmekte yapiyorum tahillisindan cavdarlisina baya baya vaktim var sigara denen illete ayiriyormusumya ben cogu zamanimi. Bu arada tek kisilik battaniyemin ikinci dilimine başladım cok seker olucak. Ve baya baya istahim acildi buna bir çözüm bulmam lazim acilenn:mad:

Bende bir sefererinde 3 gün birakabilmisdim dedigin gibi eziyet dolu ahlamakli yataktan cikamadigim 3 gun ama busefer hic oyle durumlar yasamadim aksine surekli hir gulumseme hatta hic disari cikma istegi yasamadigim kadar cikip yuruyus yapma istegi var. Cunku busefer bir seylerden odun verwcegimi dusunmedim iyi birseyi birakmam gerekiyor ayrilmaliyim diye düşünmedim bana hic bir zerre faydasi olmayan bir illetten kurtuluyorum ona artik esir dehikim diye dusundum ve surekli kendime giro cikip telkin ettim. Bosluk yoksunluk hissetigim zamanlar bir sigarabicsem duzelirim demedim aksine beni bu hale geyiren zaten bu illetti artik onun oyjnlarina kanmayacagim ve yamamen kurtulacagim dedim baya ise yaradi. Suandada kriz falan degil benimki ben tamamen unutmak istiyorum galiba biraz aceleciyim🤭

Bu gün nedendir bilmiuorum hic iyi degilim günün bir an önce sonlanmasini ve uyumak istiyorum. Sigara istegini hat safhada yasadigim günlerden bir gün ve sanki her an panik atagim depresicek gibi hissetmeye basladim. Dünyada olanlar haberler insanlarin yasadiklari bizim neleri yasayacagimiz bizi nelerin bekledigini bilmemek bayadirda evde kapali olmak beni bu ruh haline soktu galiba, aslinda iyiydim yaki buhune kadar yatin insaAllah yeni jir gun ve yeni bir ruh hali ile uyanirim.

Bayadir yazmamisim, merak etme günlükcüm bu krizleride sigara icmeden bertaraf ettim daha ne kadar boyle sürecek bilmiyorum. Beynimde sürekli sigara icmemi tavsiye eden bir ses ile mücadele ediyorum Rabbim yardim etsin. Bugün berat kandili tum islam aleminin kandili kutlu olsun Rabbim bütün korkularımızdan emin eylesin tüm sıkıntılarımızı gidersin insaAllah.

Benim de bırakalı 10 gün oldu :) ben çok mutluyum, 8 sene içmiştim kendisini. Sigara içemiyorum değil şükür kurtuldum ne mutlu bana artık sigara içmek zorunda değilim diyorum :)
Sizin hala canınız çekmesine şaşırdım benim artık çıkıp balkonda içen görsem bile canım çekmiyor, kendinizi yanlış şartlandırmayın, sigara içemiyorum be zaman geçecek değil; artık sigara içmek zorunda değilim ne mutlu bana diyin.

Benim de bırakalı 10 gün oldu :) ben çok mutluyum, 8 sene içmiştim kendisini. Sigara içemiyorum değil şükür kurtuldum ne mutlu bana artık sigara içmek zorunda değilim diyorum :)
Sizin hala canınız çekmesine şaşırdım benim artık çıkıp balkonda içen görsem bile canım çekmiyor, kendinizi yanlış şartlandırmayın, sigara içemiyorum be zaman geçecek değil; artık sigara içmek zorunda değilim ne mutlu bana diyin.
Aynen dediginiz sekilde kendime telkin ediyorum basindan buyana ama yinede tiksinmedim. Kriz yasadigimi zannetmiyorum ama yinede tamamen aklimdan cikmis degil 😬

X