Sıkıntı bende mi kayınvalidemde mi ?

Kayinvalide ile de bu kadar duygusal bag kurulmaz ama yaa. Çayı icmeyecektiniz az oturup kalkalim biz deyip kalkacaktiniz tavır koymus oolurdunuz.patige gelince bence guzel oldu deyip devam etseydiniz, cocugunuz mu knemli kv nkn duşuncesi mo bi karar verin

Eşi gerektiği yerde annesine laf söylüyormuş eşine asla laf söyletmiyor
O sırada azarlandığında eşi gerek görmemiş susmuş demek ki..

eşimin annesi beni azarlayacak öyle mi??
öyle bi dünya var mı acaba?
ha savunulmaya ihtiyacım yok zaten o masada bana onu yapanın masasının huzurunu bozarım ben ama diyelim ki iyiliğime geldi sustum hahaha o zaman da eşim "anne hayırdır ne bu konuşma tarzı" vs bişey söylerdi eminim.

bir kere sevgiliyken annesi bana karışmaya kalktı o kalkış o kalkış
yemekteydik önümü kapattı eliyle "biz ailece biraz kıskancız" dedi
benim acemiliğime geldi tabi 22 yaşındayım o zaman şok oldum sadece
o zaman eşim "sana ne ya sen ne karışıyosun ne yapıyosun" falan dedi hemen
sonra kitapçıya gittik baktım kadın hemen yanıma geldi özür diledi
belli ki oğlu ben yokken demiş gidip özür dileyeceksim bir daha olmayacak diye

yani bu işler eşe bakar ilk başta önünü öyle bir keser ki istese herkesi hizaya sokar. ama bunu yapabilen erkek çok azdır malesef.

Kizlar günaydın. Hafta sonunu kayinvalidemler de geçirdik. Oraya gittiğimizde kahvaltıda sürekli kayınvalideme çayı yanıma koy anne ben dolduruyum dememe rağmen israrla benim yanımda kalsın ben koyarım diyen bir insan. Herneyse dün kahvaltı yaparken kayınpederim kayinvalidemin çayını koyuyordu. Bende çay bana hem uzak hemde kayinpederimin elinde diye hemen bitirip (dibinde kalmıştı zaten ) babacim sana zahmet bana da koyar mısın dedim. Kayınvalidem dönüp bana kendin doysana kayınpedere çay mi doldurtturulur. Benim kayinpederime ben asla koydurtmadim yok işte benim kayinpederim kalkın kendi cayinizida kendiniz koyun der dedi gıcık bir sekilde. Ve o sabah ki çayı ben demlemistim. Biliyordu da o çayı benim yaptığımı üstüne döndü birde bu çayı kim demledi olan çayı dökmüş içine dedi. Bende ben yaptım anne ayrıca her zaman sen ne kadar atiyorsan bende o kadar attım dedim. Ama zoruma gitti masada eşimin yanında bana o kadar laf söylemesi ayrıca 1 bardak çaydan ne zarar gelir ki? İlk defa istedim. Kayinvalidemin benle alıp veremediği var sürekli bana laf sokup duruyor. Bebeğime patik öruyorum. İnsan bı hevesimi kırmaz güzel olmuş filan der. Gelmiş işte hiç güzel yapamamissin çok sıkı olmuş. Yok işte bu örgü kısımları çok kötü duruyor becerememissin filan dedi. İnanın sinirimden o kadar patigin hepsini söktüm. Sorun bende mı ben mi çok kötü niyetli düşünüyorum. Kayınvalidem mi kötü davranıyor anlamadım. Bir keresinde görümcem evleniyor diye ağlıyordu herkesin içinde eşimde üzülme anne tek değilsin Şeyma var ya işte dedi. O da dönüp Şeyma benim kızım mi O benim gelinim o turgayin kızı demesin mi.. nebileyim zoruma gidiyor.... 😭
Hepsi aynı aman boşverin. Bende kayınpederime doldur diyorum kaynanamada ay ne var bunda sonrada siz doldurursunuz. Deseydiniz o zaman çayı verin bu tarafa alla alla anne babam rahatsızsa kendi söyler kırıcı olma ben doldururum gerek yok diye çıkışsaydınız. Müsade etmeyin.

eşimin annesi beni azarlayacak öyle mi??
öyle bi dünya var mı acaba?
ha savunulmaya ihtiyacım yok zaten o masada bana onu yapanın masasının huzurunu bozarım ben ama diyelim ki iyiliğime geldi sustum hahaha o zaman da eşim "anne hayırdır ne bu konuşma tarzı" vs bişey söylerdi eminim.

bir kere sevgiliyken annesi bana karışmaya kalktı o kalkış o kalkış
yemekteydik önümü kapattı eliyle "biz ailece biraz kıskancız" dedi
benim acemiliğime geldi tabi 22 yaşındayım o zaman şok oldum sadece
o zaman eşim "sana ne ya sen ne karışıyosun ne yapıyosun" falan dedi hemen
sonra kitapçıya gittik baktım kadın hemen yanıma geldi özür diledi
belli ki oğlu ben yokken demiş gidip özür dileyeceksim bir daha olmayacak diye

yani bu işler eşe bakar ilk başta önünü öyle bir keser ki istese herkesi hizaya sokar. ama bunu yapabilen erkek çok azdır malesef.
Maşallah sizin eş vizyon sahibi Beth hanım .

O masanın huzurunu bende bozardım bi şekilde konu sahibi saygıdan sustuğunu iddia ediyor sürekli aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey modunda dolaşmak çok şey götürür.

Maşallah sizin eş vizyon sahibi Beth hanım .

O masanın huzurunu bende bozardım bi şekilde konu sahibi saygıdan sustuğunu iddia ediyor sürekli aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey modunda dolaşmak çok şey götürür.

kadınlarımızın belli çizgileri sınırları yok. yani adam karşıdaki kadının bir gücü olduğunu anlamalı. böyle şeylere tahammül etmeyeceğini bilmeli ki o da ona göre davransın. belli ki konu sahibi de aynen dedğiniz gibi saygı gösterdiğini sanıyor. halbuki karşı taraf çoktan bozmuş ki saygıyı.

kadınlarımızın belli çizgileri sınırları yok. yani adam karşıdaki kadının bir gücü olduğunu anlamalı. böyle şeylere tahammül etmeyeceğini bilmeli ki o da ona göre davransın. belli ki konu sahibi de aynen dedğiniz gibi saygı gösterdiğini sanıyor. halbuki karşı taraf çoktan bozmuş ki saygıyı.
Malesef öyle insanların tahamüllerinin sınırı olmalı ben karşımdakine saygı göstereceğim diye öz saygımı kaybedersem bu ilişkinin ne manası var?

Kizlar günaydın. Hafta sonunu kayinvalidemler de geçirdik. Oraya gittiğimizde kahvaltıda sürekli kayınvalideme çayı yanıma koy anne ben dolduruyum dememe rağmen israrla benim yanımda kalsın ben koyarım diyen bir insan. Herneyse dün kahvaltı yaparken kayınpederim kayinvalidemin çayını koyuyordu. Bende çay bana hem uzak hemde kayinpederimin elinde diye hemen bitirip (dibinde kalmıştı zaten ) babacim sana zahmet bana da koyar mısın dedim. Kayınvalidem dönüp bana kendin doysana kayınpedere çay mi doldurtturulur. Benim kayinpederime ben asla koydurtmadim yok işte benim kayinpederim kalkın kendi cayinizida kendiniz koyun der dedi gıcık bir sekilde. Ve o sabah ki çayı ben demlemistim. Biliyordu da o çayı benim yaptığımı üstüne döndü birde bu çayı kim demledi olan çayı dökmüş içine dedi. Bende ben yaptım anne ayrıca her zaman sen ne kadar atiyorsan bende o kadar attım dedim. Ama zoruma gitti masada eşimin yanında bana o kadar laf söylemesi ayrıca 1 bardak çaydan ne zarar gelir ki? İlk defa istedim. Kayinvalidemin benle alıp veremediği var sürekli bana laf sokup duruyor. Bebeğime patik öruyorum. İnsan bı hevesimi kırmaz güzel olmuş filan der. Gelmiş işte hiç güzel yapamamissin çok sıkı olmuş. Yok işte bu örgü kısımları çok kötü duruyor becerememissin filan dedi. İnanın sinirimden o kadar patigin hepsini söktüm. Sorun bende mı ben mi çok kötü niyetli düşünüyorum. Kayınvalidem mi kötü davranıyor anlamadım. Bir keresinde görümcem evleniyor diye ağlıyordu herkesin içinde eşimde üzülme anne tek değilsin Şeyma var ya işte dedi. O da dönüp Şeyma benim kızım mi O benim gelinim o turgayin kızı demesin mi.. nebileyim zoruma gidiyor.... 😭
Takma kafaya. Bu insanlarin tavirlarini gormezden gelerek yaşamayi oğrenicez yoksa kafayi yer işte ordugumuz patikleri de sokeriz. Yapma oyle şey. Kotu diyor desin. Sen bildigini yap. Ben de kafaya takardim ama artik akil sağliğima etki ediyorlar diye kendime çeki duzen verdim. Bu arada da zaten erkekleri tepemize biz kadinlar çikariyoruz. Çay dokuncr sanki erkeklikleri bozuluyor paşalarin. Bazi erkekler kadinlar olmasa yaşama fonksiyonlarini kaybedicek neredeyse. Boşver. Kendi ailende huzur yarat başkalarinin ailesini gormezden gel geç

Ne diyeym bilemedim.eşiniz sizi savunmada pasif herhalde laf soyliyemiyor ailesine..
Kendimden bilirim bu kvde laflari cok yaralayicu oluyor..
Bende hamileyken kvdem yuzume karsi cok kez "cocuk kime cekerse ceksin sana cekmesin" derdi ve ben hep odamda ağlardim..
Sonrada gelinler kvdeyi sevmiyo ,eş ailesini istemiyo diyorlar.boylelerini kim sevsin
.

Eşiniz demek gerekli tepkiyi o an ve sizin arkanızdan ailesine yeterince veremiyorki bu şekilde konuşma cesaretini bulabiliyor kadın .Siz verseydiniz kibarca cevabını .Benimki de öyle ama bu şekilde kabaca söyleyemez .Daha kibarca alttan alta söyler .

Ben onu kendi annemden bugüne kadar asla ayırt etmedim. Anneme yapmadığım hizmeti bile döndüm ona yaptim.
O zaman müstehak size. Kusura bakmayın.

Sirf koca buldum bu da annesi diye beni doğuran, emziren besleyen, hastalanınca başımda bekleyen, derdimle dertlenen annemle aynı seveceğim annemden daha fazla hizmet edeceğim öyle mi. Ne alaka. Saygı gösteririm, hak ederse severim o kadar.

Zor bir insan ama eşiniz ne yapıyor size bu kadar laf söylerken?

Açıkçası görümcem kv kızı ,ama ben kv değil annemin kızıyım. Zaten hepimiz anamızın kızıyız yani huyumuz suyumuz ev düzenimiz... birbirimizi yabancılıyoruz eş ailesiyle ister istemez. O konuya kızamadım yani. Zaten bu yüzden ben bir işi yanlış yapsam kv bana bir şey demez ama kızını harlar. Görümcem de esprisini yapar “sana bişey demedi bak ben olsaydım görürdüm öbür tarafı 😂” diye. Çünkü ben kızı değilim. Sizinki fazla samimiyetten olmuş. “İkinci patiği biraz gevşek ör, ayağında sıkı sıkı olmasın bebeğin” diyebilirdi mesela

Evli olmayan kaynım var birtane o kadar dua ediyorum ki öyle bir gelin gelsin ki benim yapmadığımi onlara o yapsın. Cektirsin onlara da anlasınlar kıymetimi diye Allah'a havale ediyorum. Kayınpederim Allah razı olsun o çok iyi asla dönüp bana ağzını açıp birşey söylemez ama kv felaket ya.
Oyle geline kul köle oluyorlar. Yine siz sinir olursunuz. Bende ilk zamanlar senin kadar olmasada daha mulayimdim. Simdi cevabımı veriyorum. Haksız ise direk söylüyorum ama saygisizlik yapmadan. Simdi o hizmet bekleyen laf söyleyen kayinvalide gitti yerine bana dört dönen kayinvalide geldi. Demem o ki yeni gelin fena olursa arayı daha hoş tutmak için herseyi yapacaklar. Yine siz mutsuz olacaksınız. Çözüm yeni gelinde sizin kıymetinizi bilmeleri değil sizin hakkınızı savunmaniz olacak.

kızım sıkıntı sende değil empati yoksunu vicdansız kaynananda sıkıntı ,artık bunu kabüllenirsen az üzülürsün sonuçta o senin annen değil oğlunu senden kıskanın cadı bir kaynana:kahve:

X