şimdi ne yapsam Ben? Okul evlilik kaynana çıkmazı

Bugunneselibirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
8.204
11.845
Kızlar dgs sonucum açıklandı
288 almışım.
Eğer fulleseydim alacagim en fazla puan 303 tu.
Yani fule yakın yapmışım.

Şehir dışı yazmamı kaynbabam esim ve ailesi istemiyor.
Ama bende emegimin boşa gitmesini istemiyorum.
Türkiye geneli ilk 1000 e girmişim.

Dgs de geçen senenin puanlarına gore tercih yapıyorsun. Ama bizim bölüm ea dan sozele geçti. O yüzden puanlar belli degil.

Bende sırf evlilik yüzünden bu hakkımdan vazgeçmek ıstemiyorum.

Kayinbabam açıktan oku diyor ama bizim bölüm yok.
Eşim sadece bu şehir olursa kabul ediyor.
Kaynanamda
Baban bile seni baska başka yere gondermemis ben nasıl gonderiyim diyor. Evlenirken okutcam demişlerdi ama yine de böyle yapıyorlar.

Bende mantıklı düşünüyorum.
Kocamın bana ihtiyacı yok.

Yemeğini kaynanam yapıyor.
Ben yokken camasirini da yıkamış. ( eşimin beni babamin evine bıraktığı süre zarfı içinde Yani)
Ekstra olarak kocamın da bana ihtiyacı yok. Ayrı kaldığımızda sanal da olsa onla bunla konuşmuş.

Yine aynı düzen olursa olsun.
Zaten beni düşünmeyen değer vermeyen bir evlilikte ne için cabalayacsgim ki.
Kendi güvencem yok.
ben ne diye kendi hakkımdan vazgececegim.

Kaynanam özelde çalış daha iyi diyor. Bunu diyor ama kendisinin okuma yazması bile yok.
Bende söyledim hafta içi çocuklarla sinemaya hafta sonu velilerle kahvaltıya
Sabah 7 akşam 6 7
Birde asgari ücret.
Ne iyiliği var böyle olursa hiç vakit ayıramam evliliğime.

Sizce ne yapmalıyım bu durumda sadece kendi yaşadığım şehri yazıp açıkta mi kalmaliyim yoksa başka şehirleri de yazmalı miyim.

Kaynanamlarda her gun git gel yapmak istemiyorum.
Kendi şehrimde olsam bile ders çalışacak vakit bırakmıyor bana kaynanam

Kendi güvencem yok.
Kilidin açıldığı nokta. Bu cümleleri on kere okuyun en doğru kararı vereceğinizden eminim

önce hayatını kurtar. anladığım kadarı ile sağlam bir evliliğin yok zaten. yani eşin aldatmaya meyilli. yarın bir gün boşanırsın kafanı duvarlara vurursun keşke okusaydım diye.
kendini garantiye al mutlaka. bol şans dilerim..

Tabi ki de istediği okulda oku. Yazmadan edemeyeceğim. Evliliğiniz hakkında birşey yapmayı düşünüyor musunuz ? Yani sana ihtiyacı olmadığını söylediğin adamın geleceğin için neden ağzına bakıyorsun? Sana ihtiyacı yoksa senin de ona ihtiyacın olmasın. Sana ihtiyacı olmayan adamın yarın öbür gün seni sokağa atmayacağının garantisi yok. O zaman nasıl geçindireceksin kendini.

Kendi ailesine rest çekip gidip şehir dışında hem okuyup hem çalışan insanlar var. Belli ki geleceğini düşünen bir insansın. Koca bulunur sen oku. Part time işini de bulursun, devletten kredide alırsın mis gibi okur sonrasında çalışırsın. Tabi ki de okuduğun süre zarfında zorlanacaksın ama ömür boyu bu evliliği sürüklemek daha mi kolay? Asla puanın heba olmasına izin verme.

288 almışım.

Dgs de geçen senenin puanlarına gore tercih yapıyorsun. Ama bizim bölüm ea dan sozele geçti. O yüzden puanlar belli degil.

Kaynanamda
Baban bile seni baska başka yere gondermemis ben nasıl gonderiyim diyor. Evlenirken okutcam demişlerdi ama yine de böyle yapıyorlar.

Ben yokken camasirini da yıkamış. ( eşimin beni babamin evine bıraktığı süre zarfı içinde Yani)
Ekstra olarak kocamın da bana ihtiyacı yok. Ayrı kaldığımızda sanal da olsa onla bunla konuşmuş.

Kendi güvencem yok.

Kaynanam özelde çalış daha iyi diyor. Bunu diyor ama kendisinin okuma yazması bile yok.
Sabah 7 akşam 6 7
Birde asgari ücret.
evlilik 4 S den oluşur.

sevgi
saygı
samimiyet
sadakat

senin evliliğinde hiçbiri yok.

git oku kendini bu aileden kurtar.

Tabi ki de istediği okulda oku. Yazmadan edemeyeceğim. Evliliğiniz hakkında birşey yapmayı düşünüyor musunuz ? Yani sana ihtiyacı olmadığını söylediğin adamın geleceğin için neden ağzına bakıyorsun? Sana ihtiyacı yoksa senin de ona ihtiyacın olmasın. Sana ihtiyacı olmayan adamın yarın öbür gün seni sokağa atmayacağının garantisi yok. O zaman nasıl geçindireceksin kendini.

Kendi ailesine rest çekip gidip şehir dışında hem okuyup hem çalışan insanlar var. Belli ki geleceğini düşünen bir insansın. Koca bulunur sen oku. Part time işini de bulursun, devletten okumak için (kyk) kredide alırsın mis gibi okur sonrasında çalışırsın. Tabi ki de okuduğun süre zarfında zorlanacaksın ama ömür boyu bu evliliği sürüklemek daha mi kolay? Asla puanın heba olmasına izin verme.

288 almışım.

Kaynanamda

Kendi güvencem yok.

Sabah 7 akşam 6 7
Birde asgari ücret.

Senin şuan önceliğini belirlemen lazım bence. Evlilik mi okul mu? Ama okulu seçersen bu evlilik biter gibi. Kocan kabul etsende ailesi rahat durmaz bence, bi şekilde bitirirler bu evliliği. Boşanmayı düşünüyorsan istediğin okulu yaz ve git.

Bu arada kocan neden gelmiyor seninle

X