Sınandığım şeyler 😔

Birde şunu öğrendim hayattan.. Ne anne ne baba ne kardeş ne çocuk nede eş bu hayatta sağlığınız varsa iyisiniz yoksa bir hiçsiniz.. Kimse sizi düşünmez nereniz acıyorsa o acıyı siz hissedersiniz.. Diğerleri yer içer keyfine bakar sadece..Ben bugünü milat kabul ediyorum.. Bugünden itibaren önce kendimi düşüneceğim bunu yapmadığım kendimi hep arka plana attığım için kendimden özür dilerim.. Ama artık ben varım ve çok değerliyim kimse değer vermesede değerliyim ben kadınım anneyim canlıyım insanım..Özel bir insanım çünkü herkesin korktuğu hastalıkla tek başıma mücadele ediyorum o kadarda güçlüyüm.. Yıkılmayacağım aksine yıkıp geçeceğim gerekirse... Kendimi çok seviyorum... Belki benim gibi kanser hastalığıyla mücadele eden özel insanlar varsa motive olsun diye yazıyorum ❤️..

Çok geçmiş olsun. Ama çocuklarınıza karşı çok beklenti sahibisiniz. Onlar sizin kurtarıcınız değil
İnanın hiç onları kurtarıcım olarak görmedim.. Hayatım boyunca saçım okşanmadı ben gidip sevgimi gösterdim sarıldım ama çocuklarım yapı gereği soğuk..Beklentiden ziyade zorla sevgi olmuyormuş öğrendim..

Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.
Oğlunuzun oyun bağımlılığı bir süre daha devam eder iş hayatına atılınca azalır dert etmeyin,kardeşimden biliyorum.
Kızınızın piercing takmasını da çok dert edinmeyin belli ki yaşı genç heves etmiştir.
Sizin sağlığınıza odaklanmaniz ve moralinizi yüksek tutmaniz lazim.
Her şeyi fazlaca icselleştiren kafaya takan bir mizaciniz var belli ki ama söz konusu sağlığınız,kendinize odaklanın biraz.

Cok uzuldum. Ne soyleyecegimi bilemedim. Artik fedakarligi, herseyi birakip sadece sagliginiza odaklanin. Birakin onlar ne yaparsa yapsin. Bazen yasayarak ogrenir insan. Oglunuz da yasayarak gorecek. Kiziniz da anne oldugunda sizi anlar. Ancak simdi bunlari dusunmeyin. Acil sifalar dilerim. Cok gecmis olsun.

Canımın ici çok geçmiş olsun, sen bu hastalığı yen kocaya da yol ver, çocuklarda artık kocaman oldu,kendin için yaşa, bunalıma girme, ilk iyileşmeye odaklan kuzum sorunlara değil, iyileş gülümse inan bama için de güzellikler olacak.

Cok gecmis olsun insallah gecer bu gunler.
Kızınız kac yasında? Ve sizle niye konusmuyorlar evde? Bir anda mi oldu bu konusmamazlık? Aranızda herhangi bir tartışma gecti mi?
Oglunuz davranislarinin sorumluluklarini alacak yasta. Ne yaparsa yapsin bosverin. Sizin mudahale edebileceginiz yaşı coktan gecmis.
Esiniz zaten degismez. Bosanmak sizin icin isleri daha da kolaylastiracaksa bosanin ama su an cakisamazsiniz. Maddi olarak idare etmek zor olur. Esinizle kalirsaniz en azindan hastane masraflarini oder. Bu kadarini bari yapmis olsun, maddi yonden imkanlarini kullanin. Baska bir ise yaramiyor cunku esiniz.

17 yasinda kucucuk kizmis, konu sahibi kucuk cocuklardab fazla beklentiye giriyor bence maalesef
17 yaş mı
düşünüyorum da benim kızım da 17 yaşında
şimdikiler çocuktan da çocuk şimdiki gençler yani

konu sahibi siz kendiniz iyi olmaya bakın ve çocuklara kinlenmeyin

Kızlar size bir kitabı yarıdan anlatacağım.. En baştan anlatmak konuyu uzatır.. Sadece şunu bilin babamın evinde yaşadığım eziyetlerden dolayı kocama sığındım.. Meğer azrailimmiş kocam nereden bilebilirdim..
25 yıllık evliyim 2 tane çocuğumuz var 1 kız 1 oğlan.. Eşim ailesine aşırı düşkün onların yaptıkları hataları asla görmeyen onlara hiç kusur bulmayan bir adam..En temel sorunumuz bu eşim ailesinin kuklası.. 25 yıl boyunca yaşadığım hiçbir haksızlıkta yanımda durmadı sessiz kaldı.. Yıllarca psikolojik şiddete maruz kaldım.. Eşim ve ailesi merhamet yoksunu insanlar..Yaşadığım her olayı burda anlatamıyorum o kadar çok şey varki.. Güncel sorunlarım geçmişi bastıracak hale geldi.. Oğlum okuyor üniversite son sınıf ve online oyun bağımlısı.. Ama ne eşim nede oğlum durumun ciddiyetinin farkında değiller.. Ben söyledikçe kötü hep ben oldum..Doğru söyleyen dokuz köyden kovulurmuş sanırım bu cümle hayatımın özeti..Eşim herşey düzelecek diyerek yıllarca tüm sorunlarımızı hep perdeledi..Güçsüz karakteri onu adım atamaz hale getirdi pasif kaldı herşeye.. Ailesine karşıda çocuklarımızın yanlışlarına karşıda.. Mesela 1 kere bile çocuklarını uyarmamıştır yanlışları konusunda çünkü kendine güvensiz biri.. Tüm bu sorunlar hayatımızın merkezindeyken kanser olduğumu öğrendim... Zaten olaylar ondan sonra patlak verdi.. Eşim nasıl konuşması gerektiğini bilmeyen biri hastalığımdan sonra pot üstüne pot kırmaya başladı.. Kemoterapi alıyorum henüz Tedavim bitmedi.. Fakat evimiz cehenneme dönmüş durumda... Eşim ne dediğini bilmez şekilde konuşup sürekli sen beni yanlış anlıyorsun diyo. Oğlum oyun bağımlılığına devam ediyor.. Kızımla ikimiz evden gidelim kendimize bir hayat kuralım diye hayal ederken kızım şimdi ikilemde emin değil.. Bana verdiği tüm sözleri unutup geriye çekildi beni bu halimle yapayalnız bıraktı.. Eşim anlayış fakiri zayıf karakter çocuk gibi davranışları 50 yaşında bir çocuk .. Sanki gripmişim gibi davranılıyorum.. Oğlum ben 45 yaşında bile oynayacağım bu oyunu diyor bana düşünün kemoterapi alırken duyuyorum bunları.. Kızımsa ilk kemoterapi aldığımda gidip piercing taktırıyo ve ben eve gelince görüyorum haberim yok..Ben kimim annemiyim neyim bilmiyorum... Sadece şundan çok çok eminim iki evladımda tıpkı babaları gibi soğuk ruhsuz duygusuz merhametsiz.. Şu an evde hiç konuşmuyoruz çocuklarımla.. Eşimin yaptıkları artık acıtmıyorda çocuklarımın kanserken annelerini kaale bile almamaları öldürüyor beni.. Apart bakıyorum tek başıma kalabileceğim ama çalışmadığım için kimse apart vermiyor.. Tedavim bitmedi napacağımı bilmiyorum.. Evde odama kilitliyorum kendimi buraya sığınıyorum.. Annem yok babam var ama yok kimsem yok.. Sağlıklı düşünemez hale geldim.. Sığınma evini bile aradım ama kanser olduğum için hijyen sağlayamayız sana apart tut dediler.. Kaldım öle çaresiz.. Kızlar akıl akıldan üstündür.. Lütfen bir yol çare gösterin.. Ne yapmalıyım ben 😔
Bence şu an sadece tedavinize odaklanın. Kimseyi düşünmeyin çünkü bu halde Bi de boşanma filan bunlarla uğraşmak daha, zor olur çünki stresli Bi süreç o yüzden şu an herşeyi olduğu gibi kabul edip sadece tedavinize odaklanın önce kendi saplığınız önemli

Öncelikle çok geçmiş olsun 💐 zor bir hastalık babamı da yıllar önce bu hastalıktan kaybetmiştim fiziksel ve ruhsal olarak zaten çöküşte oluyor kendinizi kötü hissediyorsunuz anlayabiliyorum ve her insan kendini kötü hissettiğinde sevdiklerinden ve yakınlarından ilgi ve sevgi bekler ama şunu söylemek istiyorum ablacığım belki jenerasyon farkı belki yetiştirilme tarzı bilmiyorum ama ben de daha 20li yaşlarında genç bir kardeşin olarak söylüyorum ki dönem çok değişti kızınız heveslenmiş piercing taktırmış ama bu sizi sevmediğini göstermez sonuç olarak kendi vücudu kendi tarzı bunu lütfen kendinize yormayın çocuklarınıza da baskı yapmamanızı tavsiye ederim çünkü baskılandıkça o şeyden uzak durmak yerine daha çok hevesleniyor ve hırslanabiliyoruz erkek çocuğunuz gerçekten tembel anlattığınıza göre suyu bile kız kardeşinden istiyor diyorsunuz ama maalesef bu da onun yetiştirilme tarzıyla ilgili olabilir diye düşünüyorum tabii bilmiyorum ama tahmin ediyorum eğer çocukluğundan beri canım oğlum sen otur ben yaparım aman sen erkeksin yapma kardeşin yapar kafasıyla büyüttüyseniz belki de bu tarz davranışlarının olmasının sebebi budur ama bu dönemde her genç oyun oynuyor artık kızlar da dahil olmak üzere sadece bazıları çok takıntı haline getiriyor bazıları ise sadece zaman geçirmek için yapıyor ama bu dönemde bence onun oyunlarına takılmayın siz onlara her şeye söylenen bir anne olarak yaklaşırsanız onlarda sizden uzaklaşabilir çözüm bu değil bence bu dönemde kendinize odaklanın sevin sevilin çocuklarınızla oturup sakince konuşun aranızdaki buzları eritin onları anlamaya çalışın onlar da sizleri umarım ikiside ilerde pişman olacakları şekilde davranmaya devam etmezler anneler babalar olarak bizim için çok değerlisiniz💖 sağlıklı günler dilerim umarım yenersiniz bu kötü hastalığı

Kızlar size bir kitabı yarıdan anlatacağım.. En baştan anlatmak konuyu uzatır.. Sadece şunu bilin babamın evinde yaşadığım eziyetlerden dolayı kocama sığındım.. Meğer azrailimmiş kocam nereden bilebilirdim..
25 yıllık evliyim 2 tane çocuğumuz var 1 kız 1 oğlan.. Eşim ailesine aşırı düşkün onların yaptıkları hataları asla görmeyen onlara hiç kusur bulmayan bir adam..En temel sorunumuz bu eşim ailesinin kuklası.. 25 yıl boyunca yaşadığım hiçbir haksızlıkta yanımda durmadı sessiz kaldı.. Yıllarca psikolojik şiddete maruz kaldım.. Eşim ve ailesi merhamet yoksunu insanlar..Yaşadığım her olayı burda anlatamıyorum o kadar çok şey varki.. Güncel sorunlarım geçmişi bastıracak hale geldi.. Oğlum okuyor üniversite son sınıf ve online oyun bağımlısı.. Ama ne eşim nede oğlum durumun ciddiyetinin farkında değiller.. Ben söyledikçe kötü hep ben oldum..Doğru söyleyen dokuz köyden kovulurmuş sanırım bu cümle hayatımın özeti..Eşim herşey düzelecek diyerek yıllarca tüm sorunlarımızı hep perdeledi..Güçsüz karakteri onu adım atamaz hale getirdi pasif kaldı herşeye.. Ailesine karşıda çocuklarımızın yanlışlarına karşıda.. Mesela 1 kere bile çocuklarını uyarmamıştır yanlışları konusunda çünkü kendine güvensiz biri.. Tüm bu sorunlar hayatımızın merkezindeyken kanser olduğumu öğrendim... Zaten olaylar ondan sonra patlak verdi.. Eşim nasıl konuşması gerektiğini bilmeyen biri hastalığımdan sonra pot üstüne pot kırmaya başladı.. Kemoterapi alıyorum henüz Tedavim bitmedi.. Fakat evimiz cehenneme dönmüş durumda... Eşim ne dediğini bilmez şekilde konuşup sürekli sen beni yanlış anlıyorsun diyo. Oğlum oyun bağımlılığına devam ediyor.. Kızımla ikimiz evden gidelim kendimize bir hayat kuralım diye hayal ederken kızım şimdi ikilemde emin değil.. Bana verdiği tüm sözleri unutup geriye çekildi beni bu halimle yapayalnız bıraktı.. Eşim anlayış fakiri zayıf karakter çocuk gibi davranışları 50 yaşında bir çocuk .. Sanki gripmişim gibi davranılıyorum.. Oğlum ben 45 yaşında bile oynayacağım bu oyunu diyor bana düşünün kemoterapi alırken duyuyorum bunları.. Kızımsa ilk kemoterapi aldığımda gidip piercing taktırıyo ve ben eve gelince görüyorum haberim yok..Ben kimim annemiyim neyim bilmiyorum... Sadece şundan çok çok eminim iki evladımda tıpkı babaları gibi soğuk ruhsuz duygusuz merhametsiz.. Şu an evde hiç konuşmuyoruz çocuklarımla.. Eşimin yaptıkları artık acıtmıyorda çocuklarımın kanserken annelerini kaale bile almamaları öldürüyor beni.. Apart bakıyorum tek başıma kalabileceğim ama çalışmadığım için kimse apart vermiyor.. Tedavim bitmedi napacağımı bilmiyorum.. Evde odama kilitliyorum kendimi buraya sığınıyorum.. Annem yok babam var ama yok kimsem yok.. Sağlıklı düşünemez hale geldim.. Sığınma evini bile aradım ama kanser olduğum için hijyen sağlayamayız sana apart tut dediler.. Kaldım öle çaresiz.. Kızlar akıl akıldan üstündür.. Lütfen bir yol çare gösterin.. Ne yapmalıyım ben 😔
Abla sabret.Belli bir yaştan sonra nasıl yapacaksınız.Siddet görüyorum hakaret görüyorum yazmamissin.Sirf piercing takıyor diye insan kızından soğumaya.

X