Sınav lisesinde öğretmen olan ya da daha önceden yapan var mı

missfortunemf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2020
144
15
Ders anlatımı için randevu verdiler konuyu kendim mi seçiyorum kaç dakika anlatmam lazım dikkat etmem gereken neler var yardımcı olur musunuz özel okul tecrübem yok ilk kez denk geliyorum böyle bir görüşmeye de

Merhaba.
Konuyu kendiniz seçiyorsunuz. Hangi sınıf düzeyinde hangi konuyu istiyorsanız tercih edebilirsiniz.
Karsınızdakileri öğrenci gibi düşünüp sınıfta onlar varmış gibi hareket etmelisiniz. Hatta bazı arkadaslarımdan öğrenciye sorarmış gibi mülakattakilere soru sorduklarını falan biliyorum.
Branşınız ne bilmiyorum ama konunuza uygun güncel bir kaç bilgiyi anlatımınıza yerleştirebilirsiniz.
8. veya 12. Sınıftan konu anlatacaksanız sınavda cıkabilecek yerleri burası önemli arkadaslar mutlaka not alın tekrarlayın falan diye belirtebilirsiniz, daha önce sınavda çıkmıştı şu soru tipiyleydi falan diye bilgilendirmeler yapabilirsiniz.
Konunuzdaki önemli kısımları tahtaya not alabilirsiniz.
Bunlar aklıma gelenler

Çok teşekkür ederim atladığım çok detay varmış gayet açıklayıcı oldu peki kaç dakika sürmeli ben 15 dakika anlatıyorum kendi kendime ama tavsiyeleriniz ile zenginleştirdiğimde 25 dakikaya kadar uzar sizce yeterli mi yoksa tam bir ders saati mi sürmeli

Çok teşekkür ederim atladığım çok detay varmış gayet açıklayıcı oldu peki kaç dakika sürmeli ben 15 dakika anlatıyorum kendi kendime ama tavsiyeleriniz ile zenginleştirdiğimde 25 dakikaya kadar uzar sizce yeterli mi yoksa tam bir ders saati mi sürmeli
Daha önce görüştüğüm yerlerde hiç o kadar uzun ders anlatımı isteyen olmadı. Bir tanesinde kendi branşımdan olan bir kişiye tam bir konu anlatmıştım sadece. Yoksa hep kısa sürmüştür bes dakika on dakika falan. Zaten onlar sizin hitap şeklinize tahtayı kullanıp kullanmadığınıza ve öğrencileri dahil edip etmediğine bakarlar az cok. Kafanızda öğrenciye anlatır gibi tam bir baştan sona konu anlatımı hazırlamanıza gerek yok. Giriş kısmında etkileyici olmaya çalışın onlar zaten tamam hocam yeterli diyor.
Mesela bi ders anlatımı diye gittiğim yerde de sadece soru cevap olarak ilerlemişlerdi. Öğrenci böyle yaptı naparsın, öğrenci su soruyu sordu nasıl cevap verirsin falan gibi

X