Sınıfta dalga geçiliyorum,yardım edin lütfen!

kesinli yuzme kendini ne isminde gayet guzel eskiden benimde burnumla dalga gecerlerdi buyuk diue o kadar moralim bozuliyorduki burnumu kocaman bi daga benzetirdim guvenimi kaybetmistim ama bi ara ben onlara soyle derdim dimi kizlar burnum nedense cok buyuk buyunce kesin estetik yapacam diye baktilar pirim cikmaz benden bos veridiler onlara belli etmesem bile ama genede zoruma gitmisti hemde sevdigim cocugun yaninda simdi ise ne kadar sacma geliyor bornum hic de buyuk degil niye bunu soylediklerini de anlamis degilim ve niye kafama taktigimi bence salla gitsin kesin senj sinir etmek icin diyorlar:KK47:

zenginlik veya güzellik vasıf değil bence. kültür,terbiye ve bunun gibi şeyler vasıftır.
Zaten öyle ama ergenler arasında benim dediklerim daha önemli oluyor ne yazık ki.Hele de çömezler arasında.Liseyi Amerikan filmlerindeki gibi sanıyorlar ilk yıl kendilerini o havaya sokuyorlar bazıları.Sonra gerçekte öyle olmadığını öğrenince 10.sınıfta akıllanıyorlar.

rahmetli babam koydu ismimi. herşeye belki laf edebilirsiniz ama benim için önemli olan manevi değeri büyük olan ismime laf etmenize izin veremem de bir daha olursa.
belli ki ağır işsiz boş öğrenci grubu. her yerde vardır onlardan. görmezden gel. o zaman ısırmıyorlar.

Zaten öyle ama ergenler arasında benim dediklerim daha önemli oluyor ne yazık ki.Hele de çömezler arasında.Liseyi Amerikan filmlerindeki gibi sanıyorlar ilk yıl kendilerini o havaya sokuyorlar bazıları.Sonra gerçekte öyle olmadığını öğrenince 10.sınıfta akıllanıyorlar.
haklısınız. çoğu akıllanmıyor bile

Ben de lise 2 deyim geçen yıl senin yaşadıklarına çok benzer şeyler yaşadım hatta konum bile vardı sanırım bununla ilgili.takmamayı denedim ses çıkarmadım şimdi pişmanım.sakın sen de yapma aynını.
O kızlar çok mu güzel? Çok mu zengin? Ne vasıfları var?
Kavga çıkar demiyorum.Onlar isminle dalga geçtiklerinde "siz kurban olun benim ismime" de ve alay edermiş gibi gül ve kendini beğenmiş bir bakış at.En ufak bir hareketi,lafı bile ciddiye al ve mutlaka karşılığını ver sen de laf söyle.Takmamaya çalışma ciddiye al karşılık ver.Hiç laf bulamıyorsan "kes lan"veya "boş beleşlikte nirvanaya ulaşmışsınız" tarzı şeyler söyle.Ama küfür falan etme sakın çok abartma da yoksa haklıyken haksız duruma düşersin.Sesin de yüksek çıksın hep.Alçak sesle sakin sesle karşılık verme hiçbir şeye.Atarlı giderli ol.Bu şekilde birkaç kez bozarsan susacaklardır.
Diyelim kavgaya yöneldiler.Sakın geri adım atma onlar 1 bağırıyorsa sen 2 bağır.Çok ciddileşirse elini masaya falan vur.Okulda kavga edemezsiniz zaten direk ayırırlar sonra da çok büyük bir olaysa disiplin.Merak etme hiçbir şey yapamazlar okul orası bir fiske bile vuramazlar.Hem altta kalmazsan o yalaka arkadaşların da sana saygı duymaya başlar bu sefer ama işte dediğim gibi bir kaç kez bozup susturman lazım onları
Tecrübe konuşuyor ben de senin gibiydim geçen yıl.
Altta kalmazsan seneye havaları söner onların,oluyor bazı çömezlerde o tür ergenlikler takma :)
Dertleşmek,konuşmak istediğin zaman hep buradayım bana mesaj atabilirsin soracağın varsa sorabilirsin her konuda arkadaşlıklar,dersler vs. tavsiye veririm dertleşiriz iyi olur

Bu şekilde tavsıye vermeyın bence, okulu, ortamı ve kızları bılmıyoruz. Her ortam aynı degıl. Sonunda dayak yemesin konu sahıbı. Ben mezun olalı 5 sene oldu ama o zorba tipler benım arkadaslarımdı. Okulun bahcesınde yerde surukleye surukleye sopa attıklarını, okul çıkışı cumle alemın içinde dövdükleri kızları biliyorum en fazla mahkemelik oluyırlardı ondada bırsey cıkmadı hiçbir zaman.

Konu sahıbı ögretmenlerıyle iletişime gecmeli en saglıklısı.

Bu şekilde tavsıye vermeyın bence, okulu, ortamı ve kızları bılmıyoruz. Her ortam aynı degıl. Sonunda dayak yemesin konu sahıbı. Ben mezun olalı 5 sene oldu ama o zorba tipler benım arkadaslarımdı. Okulun bahcesınde yerde surukleye surukleye sopa attıklarını, okul çıkışı cumle alemın içinde dövdükleri kızları biliyorum en fazla mahkemelik oluyırlardı ondada bırsey cıkmadı hiçbir zaman.

Konu sahıbı ögretmenlerıyle iletişime gecmeli en saglıklısı.
Okulun yarısı bunlardan nefret ediyormuş.gitsin onları toplasın çıkışta kavga etsinler.ağızlarını burunlarını kırsınlar.Olmaz diyeceksiniz ama hakediyorlar,napıyım.Ben de yaşadım benzerini.Bence o sevmeyenleri toplayıp dövsünler.Şiddet içerikli yorumlar yasaktı sanırım tamam sustum.Bu konuda tavsiye alınacak kişi ben değilim sanırım.Ama o kızların biletini kes.Bu arada saçın toplu gez.

Canım öncelikle çok güzel bir ismin var. Lisede benzer şeyler başıma geldi. Sınıfın en iyisiydim(hocalarımın söylediklerine dayanarak söylüyorum bunu) ve bu yüzden kıskanılırdım. Çoğu kez iftiralara uğradım. Herkese kötü gösterilmeye çalışıldım senin o kız grubu gibi bir grup tarafından. Ama seviyemi, saygımı hiç bozmadım. Duruşunu hiçbir zaman bozma. Emin ol ilerdeki hayatında o seviyesiz ve aile eğitimi alamamış insanlarla aranda bir uçurum olacak. Bu olgunlukla devam edersen herkes tarafından farkın anlaşılacak. Sen okuluna derslerine bak. Onlar hiçbir zaman sen kadar olgun ve akıllı olamayacaklar...

Merhaba arkadaşlar o kadar çok üzgünüm ki şuan ağlayarak yazıyorum bu satırları yalvarıyorum beni rahatlatın.

Önceki konularımdan biliyorsunuzdur belki,ben küçük yaşta babamı kaybettim.Babam benim okumamı çok istediği için bende kendimi bildim bileli ders çalışırım.Bu sene lise 1'e geçtim ve gerçekten o kadar kötü zamanlar geçirdim ki ölmeyi bile istedim öyle söyleyeyim.

Sınıfta,sınıfı yöneten,resmen zorbalık yapan iğrenç bir kız grubu var.Ben bu tür haksızlıklara susamam,ama inanın sınıftakiler öyle çekiniyorlar ki eğer biri laf ederse hemen onu dışlayacaklar,eminim.

Benim ismimle dalga geçtiler bugün,dalga geçilecek bir isim değil.En önemlisi ben kendi ismimi seviyorum,hem güzel hem de herkeste bulunmadığı için hoşuma gidiyor.

Adımı bir şarkıya uyarlayıp,sınıfta söylediler bu bahsettiğim grup.Çevresindeki yalakalarda hemen güldü.Ben kızsam mı,umursamasam mı diye düşünemedim bile.Hiç birşey diyemedim,bu ismi bana babam koyduğu için konuşursam ağlayacaktım.

Zaten eve geldiğimden beri ağlıyorum,annem bilmiyor,bilirse üzülecek çünkü.Küçük bir kardeşim var birde abim var onlarında haberi yok.Hep kendi içimde yaşıyorum.

Okul veya sınıf değiştiremem,onları takmamam lazım nasıl başaracağım bunu?Ve en önemlisi,sevdiğim çocuk bütün bu olanları duydu,eminim şuan bana acıyordur.Ben ne yapabilirim?Lütfen yardım edin bana.
Umursamiyormus gibi davran. Sen etkilendiğini belli edersen onlar daha çok üstüne gelirler. Yok say onları sinir olsunlar.

Ya çok teşekkür ederim gerçekten hepiniz çok iyi kişilersiniz iyiki varsınız telefonum olmadığı için bir ara giremedim ama şuan geldi hepinize tekrardan teşekkürler ve evet hala uğraşıyorlar ama gerçekten umrumda bile değil :lülülü:

sana sunu dıyeyım bulundugun yası zamanı cok iyi degerlendir bos takıntılarla ugrasma
sen işine ödevine dersine bak sınavlarına bak hiç önemseme onları yarın birgün sen mezun olursun iyi mevkilere gelirsin ve ilerde onlardan biriyle karsılasırsın o zaman görürsün nasıl dalga geçiliyormus
yasanmıs olaydır

bu başlığı daha önce görmemiş olmam beni çok üzdü.. umarım şimdi daha iyisindir. ben de 19 yaşındayım şu an üniversiteye gidiyorum. ilkokul ve ortaokulda hatta lisede ben de çok zorbalığa maruz kaldım ama biliyor musun bütün bunlar beni daha güçlü yaptı. öncelikle arkadaş seçimlerimde daha tecrübeli oldum, insan ilişkilerinde başarı kazandım en en en önemlisi ise insanları kırmamayı öğrendim.. Belki hala yolun başında sayılıyorumdur belki hala kırgınlıklar yaşıyorumdur ama bunların hepsi bana daha iyi olmak için yol gösteriyor. altinsuyu altinsuyu Allah izin verirse önünde daha koskaca bir hayat var, kendini eleştirmeyi, haksız eleştirilere ise kulak asmamanı tavsiye ediyorum. Hayatında kırgınlıklar mutluluklar ilkler olacak, bunları önce annen ile paylaş emin ol seni anlamıyor gibi gözükse de seni en iyi anlayan o olacaktır :)

X