Sinir bozan kayinvalide

Aynen öyle yüzüme yansır hemen. Saklayamam kolayca. Bende öyle durumlarda kendimi yalancı gibi hissederim... o utanmaz yaptığından, ben utanırım. Sen onun bir çok kusurunu görürsün yüzüne vurmazsın ama gün gelir o seni öyle bir vurur ki en ufak şeyde.. enayi gibi hissedersin kendini sonra. İşte böyle olunca da arsız insan tepene çıkıyor kolayca. Hak edene yapıştırmak gerek bazen yoksa siz üzülüyorsunuz...
Yüzde bin katılıyorum,
arsız insan asaletini zaafiyet anlar net üstü net.

Soru cümleniz yarim kalmış, düşük bir cümle pek anlasilmiyor. Ben 2 düğün yapıp da sonra virüse takan insana pek inanmam onu dedim. Ama konu sahibinin düğün dediği çok az insanın sadece aile üyelerinin olduğu bir şeymiş. Nikaha da düğün demiş falan. Takdir edersiniz ki düğün denilince kimsenin aklına normalde öyle şeyler gelmez. Kimse yaşamadığı şeyin masumu değildir diye niye dediniz anlamadım, moda söz olduğu için mi
Soru cümlem eksik değil.
Düğüne takılıncağa kadar k validesinin art niyeti, kıyası burda irrite ediciydi.
Niyeti açık, gelinini bozarak besleniyor, burda eleştirilecek taraf kasıtlı üzen olmalı.

Soru cümlem eksik değil.
Düğüne takılıncağa kadar k validesinin art niyeti, kıyası burda irrite ediciydi.
Niyeti açık, gelinini bozarak besleniyor, burda eleştirilecek taraf kasıtlı üzen olmalı.
Yoo soru cümleniz eksikti? Görünen bir şey bu bakarsanız görürsünüz? Ben anlaşılır zaten diye eksik yazdım derseniz bir şey diyemem. Kayinvalideniz var ve onunla ilgili de sorunlarınız mı var anlamadım.

Yoo soru cümleniz eksikti? Görünen bir şey bu bakarsanız görürsünüz? Ben anlaşılır zaten diye eksik yazdım derseniz bir şey diyemem. Kayinvalideniz var ve onunla ilgili de sorunlarınız mı var anlamadım.
Bakın şu tavrınız bile eksik arama eğilimi gibi,

"Olayların içinde yaşamadan ahkam kesmek ne kadar insanı?"

Burda eksik olan nedir?

Son cümlenizde ise benim değil soru sahibinin durumu burda konu.

evlendigimizden beri mutevazi ve guleryuzlu davraniyorum inanin. ilk baslarda bu kadar degildi. benim yumusak huylu olusumu ve mutevazi davrandigimi gorfukce daha da laf sokmaya basladi. diger gelini cok baskin karakter ve bunlarla gorusmuyor. onda ego tatmini yapamadigi icin benim uzerimde yapiyor. teoki gostermedikce daha da eziliyor insan. sizin k.v kiymet bilen biri bence. benimki tam tersi
Had/sınır değerli bir olgu.

😂😂😂 inanamiyorum ya resmen ortamda bozmak icin soylemiş. bi de annecigim diyor şirinlestiriyor guya. ama cok iyi yapmissinjz. su hazirceavpliligi ogrenemedim gitti. ben o an cevap vermeyip gunlerce deli gibi kafaya takan bi insanim.
Takdir edilmiyceksiniz deli gibi kafaya takmanıza rağmen.

her konuda degil. hatta sessiz bir kadin. ama soz konusu benim yaptigim yemekler olunca dile gelip igneleyici diliyle sokuyor. hobim degil esim yaptiriyor. ayip olurmus. gerci yardim ediyor
Düğünde ailenizin sizde kalmasını istemeyen bir kadın her konuda nasıl karışmaz?

aaa oğlunun evlenmeden önce eli yok muydu demedin mi

benim kv bir de çoğul konuşur işte o anlarda boğasım gelir

görümcemin düğünü var, akşam salonda düğün

neyse kv ye gittik işte gelin alınacak vs vs

benim üstümde kot etek üstünde bir gömlek var saç topuz vs yapılı, makyaj vs full

eşimde de bir keten pantolon üstünde de polo yaka tişört, elimizde de bir sürü poşet çanta vs

neyse eşime dönüp bari düz bir şey giyseydiniz dedi

yani oğlunun polo yaka tişörtünü beğenmemiş ama benim kot etek gömlek ile düğüne gideceğim kanaatinde

bu sen mi yaptın, sen neden oğluma bakmadım konularında en pratiği yooo X yaptı, biz evde aç oturuyoruz minvalinde cevaplar konu sahibi

15 yıldır evliyim, kv bir gün yemekle ilgili bir şey dedi eşim de anne sen ne diyorsun ya bizim evde duvar kalmadı her akşam bir kenarını kemiriyoruz dedi

kv lere göre gelinler hele de okumuş ve çalışıyorsa hiçbir şey yapamaz

onları oldukları gibi kabul edin iltifat da beklemeyin, sen mi yaptın derse ya evet deyin geçin ya da dalgaya vurun

mesela bir daha böyle bir soruda, yoo mutfağa girdim orada idi deyin

arkadaşıma kv si yatılı gelmiş, yemekler güzel olmuş vs demişler kv demiş ki onun ocağı iyi pişiriyor

benimki de ben her gün temizlik yapıyorum ama senin evin kirlenmiyor demişti yani ben evi süpürmemişim benimki zaten evin yapısından kaynaklı kirlenmiyormuş

ben de ona "aaa dedim sen bilmiyor musun, bizim de elektrikli süpürgemiz var, ben onunla süpürdüm" dedim

ha ben cici gelin olma çabasına hiç girmedim çata çat söylerim olur biter
Okumuş, kültürel bekraunt bile kıskanma sebebi olabiliyor.
Maddiyatı önceliyorsa sırf para getirdiği için hoşuna bile gidebiliyor bazılarında. Konu derin.
Sizin meslek neydi konudan biraz bağımsız da olsa. Ben eğitim mezunuyum.

eltim 10 yillik evli ben ise daha yeni 8 aylik gelinim. evet yemek yapmayi biliyor. anne babasini tanimiyorum. kendisi sinirli ve baskin karakter. gorumcemlerin cocuklarina falan bagirir kimseden cekinmez. evine misafir olarak geldiklerinde eltim hosgeldin deyip ortadan kaybolur. gorumcemler ne kadar bozulsalarda bisey demezler. misafirden nefret eder bunu her daim belli eder tavirlari ile. 2 yil once cocugu oldu. k.nin buyuk ablasi (65 yaslarinda) eltime cocuk gormeye yani hayirli olsun a gidiyor. kadini kovmus evden. buna ragmen kimse tepki gosteremiyor. calismiyor oyle yogunlugu falan da yok. sosyal hayati pek yoktur.
Böyleleri kıymete biner işte.

ben olsam bana yaptığının aynısını ona yapardım :))))
sen de onun yaptığı birşeyi yerken sor,a anne bunu sen mi yaptın,her seferinde de ama.bir de bir bahanesi varsa yemeğin söyle.yok baharatı fazla kaçmış,ya da şöyle pişirsen daha güzel olurmuş gibi.bunları tabiki onun sana nasıl hissettirdiğini anlaman için kısas olarak yap
valla ben bunu beni sinir eden birine yapmıştım zamanında.çokk da güzel olmuştu ama ben başka şebepten sinir eden birine yaptığımda bile işe yaradı seninki tam cuk oturur
seninki kayınvalide daha da gıcık olur,dene lütfen

Merhabalar anlatacaklarim dert degil fakat ara ara sinirimi bozan durumlar. 8 ay kadar oldu evleneli. kendi memleketimden ayrilip, esimin memleketine geldim, dogal olarak es ailesiyle de ayni sehirdeyim.esimin ailesi virus mirus dinlemeyip gelip gitmeleri hic bir sekilde kisitlamayan insanlar. daha onceden de bununla ilgili konu acmistim hatta.her neyse. biz k.v ye her gittigimizde (daha dogrusu onlar cagiriyor biz gidiyoruz) k.valide beni eltimle kiyaslamaktan hiç geri kalmamistir (eltimde aylardir gelmiyor k.v ye) kv bize geldginde yemege aldiysam ve guzel bir ana yemek varsa mutlaka "sen mi yaptin" diye sorar. esim yemek yapmayi biliyor, sanirim o yuzden "sen mi yaptin" diye soruyor diye dusunmustum daha onceleri. 1 ay onceydi, hamsi yapmistim ve kv ile k.peder de geldi. kv yedikten sonra esimin yuzune bakarak (esimin ismi Ahmet diyelim) "Ahmet cok guzel kizartmissin ellerine saglik" diyor. ben de "hayir ben yaptim" dedim. "himm" diyor sonra. genelde boyledir k.v. neyse bugun cay icmeye geldiler. dunden yas pasta ve pogaca yapmistim. "pogacayi sen mi yaptin" diye soruyor. gercekten anlamiyorum neyin kafasi bu? poğacayi eşim yapmayacagina gore? esim bekarken de asla hamur işleri yapmadigina gore kim yapabilir? pastane pogacasi olmadigi da belli. ikramliklari yerken k.peder "pogaca cok guzel olmus, anneninki gibi olmus" diyor k.v yi gostererek. bunda sizce bozulacak bir sey var mi??? k.v kizardi bozardi ve direkt konuyu degistirdi. Kadin benim ortamda övülmeme tahammul edemiyor, şimaracagimi mi dusunuyor? k.v bu sekilde tutum takinmasina sinir oluyorum. bisey demek istiyorum ama soyleyecek bir sey bulamiyorum. siz olsaniz bu sinir bozucu davranislar karsisinda tutumunuz ne olurdu? (daha az gorus demeyin cunku esim aileci bi adam. çaya vrya yemege cagirdigimizda esimin dayatmalariyla cagiriyoruz yani esim davet ediyor)
Arkadaşım sizde annecim üzümünü ye bağını sorma deyin. :KK66: neden kendinizi ispat etmeye çalışıyorsun. Sen oyle dersen bu doru bitecek emin ol.

Merhabalar anlatacaklarim dert degil fakat ara ara sinirimi bozan durumlar. 8 ay kadar oldu evleneli. kendi memleketimden ayrilip, esimin memleketine geldim, dogal olarak es ailesiyle de ayni sehirdeyim.esimin ailesi virus mirus dinlemeyip gelip gitmeleri hic bir sekilde kisitlamayan insanlar. daha onceden de bununla ilgili konu acmistim hatta.her neyse. biz k.v ye her gittigimizde (daha dogrusu onlar cagiriyor biz gidiyoruz) k.valide beni eltimle kiyaslamaktan hiç geri kalmamistir (eltimde aylardir gelmiyor k.v ye) kv bize geldginde yemege aldiysam ve guzel bir ana yemek varsa mutlaka "sen mi yaptin" diye sorar. esim yemek yapmayi biliyor, sanirim o yuzden "sen mi yaptin" diye soruyor diye dusunmustum daha onceleri. 1 ay onceydi, hamsi yapmistim ve kv ile k.peder de geldi. kv yedikten sonra esimin yuzune bakarak (esimin ismi Ahmet diyelim) "Ahmet cok guzel kizartmissin ellerine saglik" diyor. ben de "hayir ben yaptim" dedim. "himm" diyor sonra. genelde boyledir k.v. neyse bugun cay icmeye geldiler. dunden yas pasta ve pogaca yapmistim. "pogacayi sen mi yaptin" diye soruyor. gercekten anlamiyorum neyin kafasi bu? poğacayi eşim yapmayacagina gore? esim bekarken de asla hamur işleri yapmadigina gore kim yapabilir? pastane pogacasi olmadigi da belli. ikramliklari yerken k.peder "pogaca cok guzel olmus, anneninki gibi olmus" diyor k.v yi gostererek. bunda sizce bozulacak bir sey var mi??? k.v kizardi bozardi ve direkt konuyu degistirdi. Kadin benim ortamda övülmeme tahammul edemiyor, şimaracagimi mi dusunuyor? k.v bu sekilde tutum takinmasina sinir oluyorum. bisey demek istiyorum ama soyleyecek bir sey bulamiyorum. siz olsaniz bu sinir bozucu davranislar karsisinda tutumunuz ne olurdu? (daha az gorus demeyin cunku esim aileci bi adam. çaya vrya yemege cagirdigimizda esimin dayatmalariyla cagiriyoruz yani esim davet ediyor)
Cagır Cagır da sen yas pasta poğaa yaparsan ohooo.
Bu arada Kp yi tuttum. Bak iyi olmak sevilmek bu kadar kolay.

Arkadaşım sizde annecim üzümünü ye bağını sorma deyin. :KK66: neden kendinizi ispat etmeye çalışıyorsun. Sen oyle dersen bu doru bitecek emin ol.
yok ben burdaki arkadaslarin onerilerini iyice okudum ve diyecegim su:" anne ben yapmadim, komsular yapip getirdi. bizi komşular besliyor dicem😂😂

Kıskanç kaynana. Kendini hala yeni gelin sanan kaynana. Gelinini eltisi gibi gören kaynana. Bi de anne olarak görüyoruz bunları. Ama onlar kızı gibi görmez fenadırlar Allah yardımcın olsum takma he de geç kıskanıyo işte. Deli oluyorum böyle kaynanalara. Haset kaynana

Sende sürekli başkalarının kv yerini anlat şöyle iyiler böyle iyiler gelinine şöyle yapmış gibi.
Ve evet oğlunuz yaptı diyin sorduğunda ben hiç birşey yapmıyorum hepsini eşim yapıyor de bakalım ne tepki vercek

X