sinirlerim bozuldu!!!

A_a_h

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
1.327
777
Esim bugun isten sonra abisine ugramasi gerekiyodu uc tane cocuklari var 6 yasinda olan aglamis arkasindan buda almis gelmis. Niye agliyo anlamadim sanki onun yasiti cocugum var oyniycak falan dese neyse.
Bi actim kapiyi zaten kizimda rahatsizdi bugun huysuzdu agliyodu o an neyse ben fazla sey yapmadim geri goturcek sandim. Bide benden borek istedi tamam yapilisi bes dklik bi is ama onun bide yapmasi var firinin basinda beklemesi var kizimi bi dk yerine koysam basliyo aglamaya. Bende kizdim ne boregi aksam aksam ben yemek bile yapamadim dunden kalanlari isiticam diye baya sinirim bozuldu oda tm niye kizarak soyluyon yapmicam deseydin dedi bende dusunceli ol biraz su halime bak sacimi bile toplamaya vakit bulamadim diye. Burda kaliczkmis bende nasi kalcak yermi var diye burda salonda yatar koltukta dedi iyce delirdim ya.

Bakin haksizsam haksizsin diyin hamile olmadan once iki kez kaldi kendi cocugum gibi baktim guzelce odamiza yer yaptim surekli ilgilendim ama simdi onlari yapamamki. Bi tane oda var kucuk zaten yanimizada bebek yatagi koyduk orda yatmasi imkansiz gece kalkip kizimi alamam bile. Gece aglayinca emzirmek icin salona geliyorum tv fln aciyorum gece karanlikta uyuyami kizim iki saat fln geciyo ztn bende mecbur ugras bulmamiyim kendime. Bana koltuga yer yap dedi orali olmadim surekli yuzum asikti zaten bi kez daha dedi birden kizdim bende cocuk alti yasinda altina yapiyomus benim yerimmi var bakicilik yapcak hzlim yok zaten yorgunum uykusuzum dedim soylene soylene kendi hazirladi yeri suan tv acik isiklar acik cocuk koltukta uyuyamiyo ve esim kizdi yatti yerine.

Kusura bakmayin uzun oldu ama bu cocuk sabah heryeri batirirsa napicam koltuklarimami yanayim onun pisligini temizlemeyemi. Insallah oyle bsy olmaz yoksa cok buyuk kavga edicem sinirlerimi bozdu ya banane eltimin cocugundan zaten sevmiyorum bide bu halimle onun cocugunumu avutucam!!!

Kusura bakmayın da çok abarmışın
Ne var yani bi gece kalsa çocuk
Amcasını istemis gelmiş
Yazıp yazıp sildim başka bisey yazarsam banlanıcam

Esim bugun isten sonra abisine ugramasi gerekiyodu uc tane cocuklari var 6 yasinda olan aglamis arkasindan buda almis gelmis. Niye agliyo anlamadim sanki onun yasiti cocugum var oyniycak falan dese neyse.
Bi actim kapiyi zaten kizimda rahatsizdi bugun huysuzdu agliyodu o an neyse ben fazla sey yapmadim geri goturcek sandim. Bide benden borek istedi tamam yapilisi bes dklik bi is ama onun bide yapmasi var firinin basinda beklemesi var kizimi bi dk yerine koysam basliyo aglamaya. Bende kizdim ne boregi aksam aksam ben yemek bile yapamadim dunden kalanlari isiticam diye baya sinirim bozuldu oda tm niye kizarak soyluyon yapmicam deseydin dedi bende dusunceli ol biraz su halime bak sacimi bile toplamaya vakit bulamadim diye. Burda kaliczkmis bende nasi kalcak yermi var diye burda salonda yatar koltukta dedi iyce delirdim ya.

Bakin haksizsam haksizsin diyin hamile olmadan once iki kez kaldi kendi cocugum gibi baktim guzelce odamiza yer yaptim surekli ilgilendim ama simdi onlari yapamamki. Bi tane oda var kucuk zaten yanimizada bebek yatagi koyduk orda yatmasi imkansiz gece kalkip kizimi alamam bile. Gece aglayinca emzirmek icin salona geliyorum tv fln aciyorum gece karanlikta uyuyami kizim iki saat fln geciyo ztn bende mecbur ugras bulmamiyim kendime. Bana koltuga yer yap dedi orali olmadim surekli yuzum asikti zaten bi kez daha dedi birden kizdim bende cocuk alti yasinda altina yapiyomus benim yerimmi var bakicilik yapcak hzlim yok zaten yorgunum uykusuzum dedim soylene soylene kendi hazirladi yeri suan tv acik isiklar acik cocuk koltukta uyuyamiyo ve esim kizdi yatti yerine.

Kusura bakmayin uzun oldu ama bu cocuk sabah heryeri batirirsa napicam koltuklarimami yanayim onun pisligini temizlemeyemi. Insallah oyle bsy olmaz yoksa cok buyuk kavga edicem sinirlerimi bozdu ya banane eltimin cocugundan zaten sevmiyorum bide bu halimle onun cocugunumu avutucam!!!

Eşinizin düşüncesiz davranmış olabilir ama çok abartmışsınız
6 yaşında bir çocuk karşınızdaki
Koltuğunuza naylon serin üzerine bir çarşaf tamam, ters bir şey olursa atar makinada yıkarsınız çarşafları, koltuğu sağlama almış olursunuz.
Siz bunalmışsınız sanırım, anlatımınızdan bebeğiniz çok küçük gibi geldi bana, eşinize terslenmek değilde halinizi anlatan bir şekilde yaklaşın ve biraz yükünüzü bölüşün. Mesela yarın Pazar iş yoktur muhtemelen, bebeği verin yanına, kendinize bir kahve yapın, bir nefes alın

haksizsin
anasuini sevmesende kuçuk bi çocuk sabidir sana ne zarari olacak
naylon koy sulu seyler verme , uyumadan once wc ye gitsin
,esine soyle uyudukdan iki saat sonra wc ye kaldirsin gotursun

Bunu eltin dusunmesi lazimdi, benim kizimda kalirdi taki eltim dogum yapana kadar.. Senin gibi oda ilgilenirdi kizimla yatinda, bebegi olunca hayir yatamazsin dedim artik.. Esinle hic bozulma degmez, telefon ac eltine nasilsin iyimisin kusura bakma kizinla bu sefer ilgilenemedim bebegim gazindan dolayi rahatsiz cani sıkıldı ,yazik isiklardan dolayi oda uyamadi dersin.. belki anlar ,yerin musait olmadigini..

6 yaşındaki çocuk neden ağlamış anlamamış sanki evde onun yaşıtı oynayacak çocuk mu varmış da ağlamış.. tövbe yarabbim adı üstünde çocuk bu sen onu anlamasan da olur.

Benim bildiğim insan anne olunca diğer çocuklara da kalbini az biraz açar. Sen amma gaddar kadınmışsın :)

Yorgun, halsiz, bıkkın olabilirsiniz insanız yani tahammül sınırımız var sizi çok iyi anlıyorum ama inşaallah eşinize karşı sergilediğiniz bu tavra yeğenişahit olmamıştır. Çocuk sizin evinize gelmek istediğine göre eşinizi de sizi de seviyo demektir çünkü hepimiz biliriz ki çocuklar sevmedikleri insanlara yaklaşmazlar. O çocuk açısından üzücü yani çünkü 6 yaşındaki bir çocuğu karşınıza alıp bak görüyosun kuzenin daha çok küçük ve senin gibi derdini bana anlatamadığı için bugün biraz rahatsız ve huzursuz. Bu da beni çok yordu seninle yeterince ilgilemiyorum ve üzülüyorum. Bebek biraz daha büyüdüğünde gelir kalırsın hem oynarsınız fln deseniz çocuk bile anlar. Eşiniz de düşüncesizlik etmiş ama hayır diyememiştir napsın. Allah işinixi kolaylaştırsın kendinizi üzmeyin ve eşinize de sert bir şekilde değil de sakince anlatın bence daha etkili olur. Bi dahaki sefere aynısı yaşanmaz zaten sanırım.

Resmen 6 yasindaki bir cocuk icin kavga cikarmissin.. cocugun ne sucu var, kapida birakacak halin yoktuya.. eltin hatali evet, ama sende biraz abartmissin..

Evet eltiniz hatali cocuk ne kadar gitmek istiyorum desede gönderilmemeli.Siz Bakmak zorunda degilsiniz. Özellikle kendi cocugunuz varken. Ben bakamam ,Yeterince yoruluyorum felan deyin. Zaten istenmeyen cocuk bi daha gelmez.Cocuk bile farkedicektir durumu.Istemediginizi herkese farkettirin. Benim gorumcemin kizi boyle ortalikta, bi orda bi burda kaliyor.Gercektende sinir bozucu bi durum.Hele ki gorumceyi veya eltiyi sevmiyorsaniz 2 kat artıyor.

Haksızsın kardeşim ayni sekilde senin ablanin abinin çocuğu gelse bu şekilde davranır mıydın? Hayır davranmazdın... 6 yaşında bir çocuk demek ki seviyor amcasini gelmiş çocuk yani adı üstünde. ..koy altına bir Alez en kötü Çöp poşetini kes çarşafin altına ser kanepen batmaz hey Allahım ya.

...............................................

uslubunuz çok çirkin
eşinizin abisinin 6 yaşındaki çocuğundan bahsediyorsunuz yahu
ben de aynen Nibe Nibe gibi yazdım yazdım sildim

bebekten önce 2 gece gelmiş-miş
valla çokmuş yani!
bebek olayını da bu kadar abartmamak lazım
evet yoruluyorsunuz, hepimiz yorulduk, evet bebek durmuyordur, gece 3 saat uyanık kalıyordur, bir banyo yapacak vaktiniz olmuyordur vs vs vs
hemen hemen tüm anneler yaşıyor zaten bunları
sinirlendim, delirdim, kavga edicem..............

çocuk 6 yaşındaymış da niye ağlıyormuş!
sizin çocuğunuz 6 yaşına bi gelsin de
belki o zaman anlarsınız çocukların olur olmaz ağladıklarını

bu arada
eşinizi taktir ettim
tüm bunlara rağmen saygısından ödün vermemiş

bunda sinirlenecek ne var. küçücük çocuga evinde yermi bulamadın 1 gece için. ne kadar yanlış yaptığın. eşinin yeğeni ne var yani çocuk amcasında kalmak istemiş ne olur sanki küçücük çocuğa burun kıvırmak niye? altına yaparsa da çocuk ne olurki onun yaptığı şilte serersin olmadı silersin ne var bunda ya. asıl konuyu okurken benim sinirim bozuldu. biran önce eşinin gönlünü al ve o çocuğun bunlara şahit olmuşsa ki umarım olmamıştır ondan da güler yüzünü esirgememeni dilerim.

tabı cocuk yokken gelıp kaldıgında heveslı heveslı baktın
kocana karsı " işte ben boyle bi anne olurum " mesajı verdın
cocuk olunca hıc de oyle kolay olmadıgını ogrendın
belkıde esın daha once getırdıgınde sorun cıkarmadıgın ıcın getırmıstır
haa ben cocugumu hıcbır yere gondermem o ayrı
bı boregı bıle adama cok gormussun ben borek yapıpda fırının basında pişmesini bekleyenıde yeni duydum
bahane hepsı

Kadın yorgun bitkin küçück bebeği varmış onlami uğraşsın eltisnin cocuguylami bide altına yapiomus. Çocuk o gelmek ister kalmak ister eşide hayır diyemz ama ben olsam eltime kızardım. Gıcıklığına yapar gbi. Çocuğa Hayr gidemzsn diyebilir yani

X