Çocuk Hastalıkları Şişman Bebek veya Çocuk Obez Olabilir

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.630
28.524
59
Harvard Üniversitesi tarafından yapılan 22 yıllık araştırma sonuçları obezite sorununun bebek ve çocuklarda artış gösterdiğini ortaya koydu. Buna göre 1980-2001 yılları arasında ülkede 0-6 yaş arasındaki kilolu çocuk sayısı yüzde 59, 0-6 aylık bebeklerde şişmanlık oranı yüzde 74'lük rekor bir artış gösterdi. Yine aynı araştırmaya göre 0-6 yaş arası çocuklarda şişmanlama riski ise yüzde 30'a yükseldi.
Çocuğunuza kalorili ve şekerli yiyecekler vermeyin
Uzmanlar, çocukların beslenme ve yaşama alışkınlıklarının obezitede son derece önemli bir rol oynadığını düşünüyor. Eskiye oranla daha hareketsiz yaşayan ve vakitlerinin çoğunu bilgisayarın başında ya da televizyon seyrederek geçiren çocuklar, ayrıca besin değeri az ama ''görünüşü ve tadı güzel'' olan daha çok kalorili ve şekerli yiyecekleri tüketiyor. Amerikalı obezite uzmanları, insanlara giderek büyüyen porsiyonlar ve fazla kalorili yiyeceklerden uzak durarak, çocukluktan itibaren daha çok egzersiz ve spora yönelmeleri tavsiyesinde bulunuyorlar. Ayrıca, bebeklikte veya çocukluk dönemindeki şişmanlığın gelecekte obezite riskini daha da arttırdığı belirtiliyor.
 
E

EU1

Ziyaretçi
çok doğru canım doğal bişey kalmadı herşeyin hazırı çıktı artık ama elimden geldiği kadar ben çocuklarıma vermemeye çalışıyorum bilgiler için teşekkürler.
 
X