Sişmanlik Sigaradanda Tehlikeli.....

E

EU1

Ziyaretçi
Dünyanın en ünlü kalp cerrahlarından biri olan Prof. Dr. Mehmet Öz'den sağlığımız ve kalpbimiz adına altın kurallar.....!
Dünyanın en ünlü kalp cerrahlarından biri olan Prof. Dr. Mehmet Öz, sigaranın en büyük düşmanlarından biri. Bu nedenle ‘‘Sigara içeni ameliyat etmem. Çünkü o zaten kendini öldürmeyi seçmiş’’ diye konuşuyor. ‘‘Ama’’ diyor ve ekliyor ünlü doktor: ‘‘Son araştırmalar, şişmanlığın insan sağlığı açısından sigaradan da tehlikeli olduğunu gösterdi.’’
Beslenmenin temeli sebze ve meyve
Sihirli sarmısak :
Sarmısak vücudumuzu koruyucu hücreleri destekliyor, tansiyonu düşürüyor. Sarmısaktan çıkan maddeyi yüksek tansiyonlu kişilere verdiğimiz zaman indiğini görüyoruz. İlaçlar çok özel bir yöntem kullanarak tansiyonu düşürüyor ama, sarmısağın tansiyon düşürmedeki sırrını henüz çözmüş değiliz.

Ayşekadınsız olmaz :
Bir başka mucize sebze de taze fasulye. Bizim ünlü Ayşekadın fasulyesinin kıymetini bilin, ne şekilde olursa olsun sofranızdan eksik etmeyin.
Semizotu mucizesi :
Semizotu son yılların en büyük mucize sebzesi. İçinde Omega 3 olduğu için çok büyük yararı var. Özellikle pişmeden salata şeklinde yenirse harika. Kayınpederim büyük arazilerinde yetiştirdiği semizotlarını taze taze gönderir, biz de her gün çiğ çiğ yeriz.
Domates yiyin :
Etin yanında mutlaka çiğ dometes yiyin. Çünkü domatesin içindeki Lycopin adlı antioksidan etteki zararlı Omega 6'ları iyi hala dönüştürüyor
Kayısı ve incir :
Meyve yemenin ölçüsünü günlük bir avuç olarak hesap edin. Kavun, karpuzu da ince bir dilim olarak düşünün. Üzüm ve muzda çok yüksek dozda şeker var, onlardan uzak duralım. Kayısı, incir çok yararlı. Diyabetliler bu tavsiyenin dışında.
Pirince dikkat :
Beyaz pirinç, beyaz un çok kötü. Çünkü her ikisi de anında şekere dönüşüyor. Toz şeker yemekle pilav yemek arasında fark yok.
lahana zayıflatır :
Lahana rejim yapanlar için çok iyi, bildiğiniz ünlü çorbası da var. Hazmı zor olduğu, kalorisi düşük olduğu için lahana kilo verdirir.
İdeal kilonuzdan biraz daha düşün
Son araştırmalar gösterdi ki şişmanlık, sigaradan bile daha tehlikeli. Kilo almakla sigara içmek arasında tercih yapmak durumundaysanız, sigarayı seçin. İdeal kilodan daha düşük kiloda olan insanların ömrünün daha uzun olduğu, Çin'de yapılan araştırmalar sonucu kanıtlandı.
Haftada bir kilo veren rejimler en ideal olanlardır. Bundan fazlası veriyorsanız aslında su kaybediyorsunuz demektir.

Aile mutluluğu ömrü uzatıyor .......
 
Son düzenleyen: Moderatör:
X