Sivilceli Ciltler Sivilce Tedavisi Sonrası Kalıcı Yan Etkiler

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

sirinsmurff

Guru
Pro Üye
8 Ekim 2011
1.107
475
Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 3,5 sene önce 5 aylık sivilce tedavisi gördüm. Ağız yoluyla yüksek dozda A vitamini içeren meşhur sivilce ilaçları var ya hani (sivilce sorunu yaşayanlar mutlaka bilir) işte o ilaçtan kullandım. Aslında aşırı bir sivilce sorunum yoktu, ama senelerdir sürekli az çok da olsa sivilcelerim hep olurdu, bu sebeple tedavi gördüm. Bu tedaviyi bilenler bilir, gerçekten zor bir süreçti. Allah' tan tedavi sonrası sivilce sorunum kalmadı, o gün bugündür sivilce konusunda rahatım.
Ancak gel gelelim tedavinin üzerinden seneler geçmesine rağmen yan etkiler hala geçmedi, bir kısmı resmen kalıcı oldu.
1. Önceden hiç terlemeyen ben, bu tedaviden sonra kışın bile terliyorum artık, yaz ise zaten felaket. Yaz mevsiminden resmen nefret ediyorum artık. Terlemekle bir türlü baş edemiyorum.
2. Cildim ve saçlarım aşırı derecede kurudu. Ne yaptıysam yeteri kadar nemlendiremiyorum. Cildim için dermokozmetik bir ürüne başladım, birazcık fayda etti ama saçlarım resmen mahvoldu, aşırı kuruluktan iyice sertleşti; ne şekil verebiliyorum ne de dökülmesine engel olabiliyorum. Cesaretim olsa neredeyse kazıtıcam, o derece psikolojim bozuldu.
Arkadaşlar benim gibi böyle bir sorun yaşayan var mı aranızda? Lütfen yardımcı olun, moralim gerçekten çok bozuk. Özellikle saçlarım elime avuç avuç geldikçe ağlamamak için kendimi zor tutuyorum :KK61::KK61::KK61:

X