Siyasi partiden ayrılamama sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aryennn

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2022
22
10
27
E devletten siyasi parti üyeliğinden istifa ettim " üyelik ve görevlerden istifa" yazıyordu ama yönetim kurulu üyeliğimdende istifa etmiş sayılıyor muyum ekstra bir şey yapmam gerekir mi? Ayrıca Yönetim kurulu üyeliğindende istifa etmem gerekir mi ? Bir bilen var mı acaba kime sorduysam bilmiyor.

E devletten siyasi parti üyeliğinden istifa ettim " üyelik ve görevlerden istifa" yazıyordu ama yönetim kurulu üyeliğimdende istifa etmiş sayılıyor muyum ekstra bir şey yapmam gerekir mi? Ayrıca Yönetim kurulu üyeliğindende istifa etmem gerekir mi ? Bir bilen var mı acaba kime sorduysam bilmiyor.

Üye olduğunuz partiyi ( ilgili partinin ilçe bürosunu ) arayıp sorabilirsiniz.

Üye olduğunuz partiyi ( ilgili partinin ilçe bürosunu ) arayıp sorabilirsiniz.
Partiyle görüştüm pazartesi partiden ayrılmama izin vermedikleri için burdan soruyorum problem çıkardılar üyelik iptali oldu e devletten fakat yönetimden de istifa etmiş sayılır mıyım onu bulamıyorum hiçbir yerden

Partiyle görüştüm pazartesi partiden ayrılmama izin vermedikleri için burdan soruyorum problem çıkardılar üyelik iptali oldu e devletten fakat yönetimden de istifa etmiş sayılır mıyım onu bulamıyorum hiçbir yerden

İnternette "siyasi parti üyeliği ve yönetiminden istifa dilekçesi örneği" şeklinde aratınca ; yargitaycb.gov.tr adresinde pdf formatında bir dilekçeye ulaştım, bir bakın isterseniz.

İnternette "siyasi parti üyeliği ve yönetiminden istifa dilekçesi örneği" şeklinde aratınca ; yargitaycb.gov.tr adresinde pdf formatında bir dilekçeye ulaştım, bir bakın isterseniz.
Ben de buldum onu hatta adliyeyede gittim ilçe seçim kuruluna ama görevli biradan birşey yapamıyoruz diyor

Üyelikten istifa edebiliyorsunuz e-devlet üzerinden ama yönetimden edemiyorsunuz.
İl binasından dilekçe ile yönetimden istifa edebilirsiniz.
Birde belirli bir süre toplantıya katılmaz iştirak etmez ve imza atmazsaniz pasif hâle gelir yöneticilik.
Ama süresini unuttum.

Niye izin vermiyorlar ki öyle bi hakları yok :KK70: Ben direk yerlerine gidip dilekçe vermiştim sıkıntısız çözüldü. Ama e devletten yaptıysanız sorun olacağını sanmıyorum.

Üyelikten istifa edebiliyorsunuz e-devlet üzerinden ama yönetimden edemiyorsunuz.
İl binasından dilekçe ile yönetimden istifa edebilirsiniz.
Birde belirli bir süre toplantıya katılmaz iştirak etmez ve imza atmazsaniz pasif hâle gelir yöneticilik.
Ama süresini unuttum.
İlçe yöneticisiyim yinede il binasından verebilir miyim dilekçeyi

Niye izin vermiyorlar ki öyle bi hakları yok :KK70: Ben direk yerlerine gidip dilekçe vermiştim sıkıntısız çözüldü. Ama e devletten yaptıysanız sorun olacağını sanmıyorum.
Bırakmıyorlar zor durumda kalırız diyorlar benim sınavlarım var oraya ayıracak vaktim yok

İlçe yöneticisiyim yinede il binasından verebilir miyim dilekçeyi
İl binasından verebilirsiniz daha çabuk hallolur.
Ama malum belirli partiler üyelik iptalinde çok sıkıntı çıkartıyor.
Bir tanıdığım başka partide yönetici olarak göreve başladı mecbur kaldılar iptal etmeye.

Bırakmıyorlar zor durumda kalırız diyorlar benim sınavlarım var oraya ayıracak vaktim yok
Zor durumda kalacak bir hale geliyorlarsa katkınız onlar için büyük demektir. Ben sıradan bi üyelik sanmıştım :) Benim ha varlığım ha yokluğumdu :KK70: Ama ne derlerse desinler çıkarsınız elbette bi şey yapamazlar ki sistem önemli zaten.

İl binasından verebilirsiniz daha çabuk hallolur.
Ama malum belirli partiler üyelik iptalinde çok sıkıntı çıkartıyor.
Bir tanıdığım başka partide yönetici olarak göreve başladıecbur kaldılar iptal etmeye.
Anladım peki kaç günde yönetimden düşürüyorlar mesela ağustos 26 da nöbetim var ona kadar düşürürler mi yarın dilekçeyi versem birde elle yazıp mı vereyim bilgisayardan çıkarıp mı ?

Zor durumda kalacak bir hale geliyorlarsa katkınız onlar için büyük demektir. Ben sıradan bi üyelik sanmıştım :) Benim ha varlığım ha yokluğumdu :KK70: Ama ne derlerse desinler çıkarsınız elbette bi şey yapamazlar ki sistem önemli zaten.
Yok yönetim kurulu üyesiyim ama hiçbir aktiviteye katılmıyorum 1 temmuzdan beri hiçbir toplantıyada gitmiyorum yani hiçbir faydam getirim yok

Anladım peki kaç günde yönetimden düşürüyorlar mesela ağustos 26 da nöbetim var ona kadar düşürürler mi yarın dilekçeyi versem birde elle yazıp mı vereyim bilgisayardan çıkarıp mı ?
Elle yazıp verin.
Yaklaşık 1 haftada düşüyor ama yoğunluk varsa 15 gün sürer.
Siz en geç cumaya kadar dilekçe verin tabii zorluk cikartmazlarsa hemen işleme alırlar.

Elle yazıp verin.
Yaklaşık 1 haftada düşüyor ama yoğunluk varsa 15 gün sürer.
Siz en geç cumaya kadar dilekçe verin tabii zorluk cikartmazlarsa hemen işleme alırlar.
İl binasında kime vermem lazım peki dilekçeyi ve yönetimden düşünce bana ve ilçe başkanlığına haber veriliyor mu

İl binasında kime vermem lazım peki dilekçeyi ve yönetimden düşünce bana ve ilçe başkanlığına haber veriliyor mu
Bizim şehirde il binasında üyelik ofisi var.
Oradaki sekreter alıyor dilekçeyi.
Ama sana haber vermiyorlar,bazıları gelip soruyordu üyeliğim iptal edildi mi diye.

"Beni sinir etmeyin, vallaha başka partiye basarım ha!" De :))
Ne saçma iş ya, gelinlikle giren kefenle çıkar muhabbeti gibi. Vazgeçtin çıktın,ne zorluk çıkartıyorlar. Maddi kârı yok bir şeyi yok bir de vaktini onlara ayiracaksin nöbet möbet. Hiç anlamıyorum valla böyle islerdeki motivasyonu

Bugün bir parti 3-5 üyeyi il binasına topladı yaklaşık 5000 üyeyi telefonla arayıp form doldurttu.
Üyeliğiniz devam ediyor mu?
Memnun musunuz?
Onlarca soru sordular😒
Maddi gelen yok,boşuna vakit kaybı çok gereksiz bence bu işler.
Sizde biran önce kurtulun en temizi.

"Beni sinir etmeyin, vallaha başka partiye basarım ha!" De :))
Ne saçma iş ya, gelinlikle giren kefenle çıkar muhabbeti gibi. Vazgeçtin çıktın,ne zorluk çıkartıyorlar. Maddi kârı yok bir şeyi yok bir de vaktini onlara ayiracaksin nöbet möbet. Hiç anlamıyorum valla böyle islerdeki motivasyonu
Bende çözemedim valla kene gibi yapıştılar
Bugün bir parti 3-5 üyeyi il binasına topladı yaklaşık 5000 üyeyi telefonla arayıp form doldurttu.
Üyeliğiniz devam ediyor mu?
Memnun musunuz?
Onlarca soru sordular😒
Maddi gelen yok,boşuna vakit kaybı çok gereksiz bence bu işler.
Sizde biran önce kurtulun en temizi.
Bencede valla bin pişman oldum birfe yarın il binasını arıycam koca şehirde 😕

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X