Siz ablanizdan kıyafet istermiydiniz?

Pozitif bir uye

La galibe İLLALLAH 🧡
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
3.463
6.935
Soru çok saçma gibi göründü sanırım özür dilerim düşündüm ama kısa ne yazacağımı bilemedim. Sorum şu ki maddi olarak kötü bir durumda olsanız ablaniz veya kuzeninizden veya teyzenizden çocuğun küçülen kıyafetlerini istermiydiniz?.
Maddi olarak herkes gibi veya herkesten bir tık altta sıkıntı yaşıyoruz. Ve bu yaz çocuk için büyük bir alışveriş yapamayacağiz yani giyim kuşam olarak. Saydığım gibi mesela ablama veya kuzenime hepsinin bir yaş büyük çocugu var o yüzden bunları örnek veriyorum. Onlara senin çocuğun küçülen kıyafetlerini ne yaptın bana verir misin demem sizce ayıp kaçar mi?.
Kırıcı yorum yapmazsanız çok sevinirim utanarak soruyorum çünkü. Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.

Ben isterdim.
Ne olacağımız belli değil herkesin maddi durumu da ortada.
Sonuçta dilencilik değil,para da istemiyorsun.
Elimde varsa zaten hemen hazırlar ben kendim veririm istemelerini beklemem ama kendim zorda olsam isterdim.
Üzülmeyin inşallah sizinde durumunuz düzelir feraha çıkarsınız 🙏

Soru çok saçma gibi göründü sanırım özür dilerim düşündüm ama kısa ne yazacağımı bilemedim. Sorum şu ki maddi olarak kötü bir durumda olsanız ablaniz veya kuzeninizden veya teyzenizden çocuğun küçülen kıyafetlerini istermiydiniz?.
Maddi olarak herkes gibi veya herkesten bir tık altta sıkıntı yaşıyoruz. Ve bu yaz çocuk için büyük bir alışveriş yapamayacağiz yani giyim kuşam olarak. Saydığım gibi mesela ablama veya kuzenime hepsinin bir yaş büyük çocugu var o yüzden bunları örnek veriyorum. Onlara senin çocuğun küçülen kıyafetlerini ne yaptın bana verir misin demem sizce ayıp kaçar mi?.
Kırıcı yorum yapmazsanız çok sevinirim utanarak soruyorum çünkü. Teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.
Yoooo asla utanılacak bir şey değil inanın. Hatta maddi durumunuz iyi olsa bile isteyebilirsiniz ki ben olsam isterdim. Hem çevreye faydalı bir girişim olur hem de ekonominize. Çocuklar çok hızlı büyüyorlar, eli yüzü düzgün temiz kıyafetleri birbirlerine verebilirler.

Ben ablamın küçülenlerini giyerdim, benim küçülenlerimi de annem kaldırmıştı şimdi küçük teyzemin kızına verdi. Erkek kardeşimin küçülenlerini de yine aynı teyzemin oğluna verdi. Bence çok mantıklı bir hareket. Destekliyorum ❤️

Lutfen utanmayin cekinmeyin
Utanilacak birsey degilki bu
Ben kardesimin dolabina gider istedigimi giyerim oda benimkine
Cocuklar da ayni sorun ne olacak ki kardeslik bu zaten

Ben isterdim.
Ne olacağımız belli değil herkesin maddi durumu da ortada.
Sonuçta dilencilik değil,para da istemiyorsun.
Elimde varsa zaten hemen hazırlar ben kendim veririm istemelerini beklemem ama kendim zorda olsam isterdim.
Üzülmeyin inşallah sizinde durumunuz düzelir feraha çıkarsınız 🙏
Çok teşekkür ederim. Çok incesiniz 🍀

Yoooo asla utanılacak bir şey değil inanın. Hatta maddi durumunuz iyi olsa bile isteyebilirsiniz ki ben olsam isterdim. Hem çevreye faydalı bir girişim olur hem de ekonominize. Çocuklar çok hızlı büyüyorlar, eli yüzü düzgün temiz kıyafetleri birbirlerine verebilirler.

Ben ablamın küçülenlerini giyerdim, benim küçülenlerimi de annem kaldırmıştı şimdi küçük teyzemin kızına verdi. Erkek kardeşimin küçülenlerini de yine aynı teyzemin oğluna verdi. Bence çok mantıklı bir hareket. Destekliyorum ❤️
Çok teşekkür ederim rahatlattı bu yorum ♥️

Bunda utanacak hiçbir durum yok ki, kuzenle yakınlık derecesine göre değişir ama öyle bi durumda kalsam ablamdan kardeşimden tabi ki isteyebilirim, Allah yardımcınız olsun

bunu onun koyafrt uzerinden bir konusmasi uzerinden yapabilirsiniz ablama rahatca soylerdim ama kuzenime soyleyebilirmiydim bilmiyorum ...

su zamanda sıkıntı cekmeyen mi var Allah yardimciniz olsun ..bazi alisveris uygylamalarinda ucretsiz kiyafet verende oluyor bilginiz olsun

Bunda utanacak hiçbir durum yok ki, kuzenle yakınlık derecesine göre değişir ama öyle bi durumda kalsam ablamdan kardeşimden tabi ki isteyebilirim, Allah yardımcınız olsun
Çok teşekkür ederim.amin cümlemizin. Kuzenimle çok yakın değiliz ama ablamla yakınız evet

Mesafe yok sadece konu olarak çekindim şehir olarak mesafe var o kadar.
çift maaşlı insanlar bile alıyor yakınlarının çocuklarının eşya oyuncak ve kıyafetlerini.gayet doğal bu.ben satıyorum bedavaya yakın fiyatlara.alanların çoğu maddiyatı iyi insanlar.artık 2. el kullanmak fakirlik ya da ihtiyaç sahipliği göstergesi değil.herkes severek birbirine alıp veriyor ürün.kesinlikle alın.çula çaputa para vereceğinize vitaminine baslenmesine harcarsınız paranızı

Asla utanılacak birşey değil neden utaniyorsunuz bn büyük kizimida şimdi oğlumu da hep böyle büyüttüm kuzenimden büyük kızıma geldi kızımdan kuculenler onun içinki kız oldu ona gitti şimdi oğluma gelio giyebilcekler kıyafete verilen paraya yazık bir ben alıyorum bir o alıyor dünya kıyafet oluyor zten buyuklerimizin bir lafı var bilirsiniz çocukların giydikleri haram yedikleri helal diye kesinlikle öyle utanmayın sakın lutfen

bunu onun koyafrt uzerinden bir konusmasi uzerinden yapabilirsiniz ablama rahatca soylerdim ama kuzenime soyleyebilirmiydim bilmiyorum ...

su zamanda sıkıntı cekmeyen mi var Allah yardimciniz olsun ..bazi alisveris uygylamalarinda ucretsiz kiyafet verende oluyor bilginiz olsun
Aynen kuzenime demem zor olur diye düşünüyorum bende. Alışveriş uygulamalarina baktım aslında kendimi asla acındirmak için demiyorim ama orda pek öyle yardım etmek isteyen olmadı tanımadığım birinden de böyle birşey istemeyi yediremedim sanırım gururuma. Satın almak için baktım o sitelere bir tişört u kırk lira yazmışlar yani bazıları ile iletişim kurdum ama uygun birşey yapamayacağı için kaldı alışveriş. Çok uzattım kb. Dediğim gibi birinden istemiyorum sadece ablam ve akrabamdan istemem hoş olur mu diye sormak istemiştim. Teşekkür ederim ilginiz ve yorumunuz için 🍀

Hayır neden utanayım ztn böyle ilerlemeli diye düşünüyorum, hem çevre kaynaklarını kullanma açısından hemde çocugun ulaştığı oyuncak, kitap yada oyun materyallerini ne yediğini ne içtiğini daha önemsediğim için. Hiç çekinmenize gerek yok. Siz 2 takım yeni alın koyun kenara, bence konuşup isteyebilirsiniz. Kuzen belki giydirmezsiniz diye çekiniyordur onada bir sorun

X