Siz benim yerimde olsanız nasıl bir yol izlerdiniz ?

Babanız neden annenizle gitmezdi?
Aklıma babamın hastalık süreci geldi, benim babam vefat etmeden önce 1 ay kadar hastanede yattı, annem ve kardeşlerim sırayla refakatçi kaldılar hastanede. Ben yeni doğum yapmıştım bebeğim vardı. Annem bir gün demişti ki tersi olsaydı baban yanımda kalmazdı arada ziyaretçi olarak gelirdi. Kadın haklıydı.
Bizdeki durum farklıydı, annem günlük ilaç aır sonra teyzemlerde kalırdı ( babamlar ve teyzemler görüşmüyorlardı )

tabi buna keza bende nişanlımın ailesi için birinden birine birşey olsa tabiki de bizle kalabilir diyordum ama bu yönde fikrim tamamen değişti

Bak senden önce bunları yaşamış insanların fikirlerine mutlaka önemver ben pek sallamazdımda oyle degılmış.

Birincisi evlendirmek için babanın bu yaşta aşık olmasını bekleyemezsin bu imkansız sen sağdan soldan çevrenizden temiz bir bayan varmı diye sor soruştur.

İkincisi gerek erkek gerekse kadın tarafı olsun aynı çatı altında olmuyor .Ben çalışan biriyim ve işime her sabah banyomu yapar saçımı yıkar tertemız bakımlı giderim babamı yanıma getırdığım zamanlarda (daha çok hasta olduğunda bir iki ay getirirdim bende kalsın toparlasın diye ) inan sabahları işe gitmeden rutin yaptığım banyoya giremezdim.Acaba saçımı ıslak gorurse yanlışmı anlar her gun bırşey mi yaptığımızı sanır ben hasta yatarken onlar odalarında kendı zev klerındeler dıye dusunur dıye banyoya gıremezdım.Ne kadar ıyı olunursa olsun aynı catı altında her ıkı tarafında ebebynlerıyle olmuyor arkadasım huzurun kacar yuva dagılır

Söz konusu kendi anneleri olunca ben annemi bırakamam derler...Eş bulunur anne bulunmaz dialogları yaşanır..Annesiyle beraber otururdunuz muhtemelen...Bence babanı yanına al, evde başına bi iş gelir de yardım çağıramazsa çok üzülürsün

Merhaba, bakıcı tutacak durumda değil, yani ihtiyaçlarını karşılayabiliyor geziyor, aracını sürüyor, kendi işlerini yapabiliyor , tek sorunumuz yalnızlık ...
Ama teşekkür ederim ben nişanlımın haklı olup olmadığı konusunda emin olamıyordum
Babam da 3 ay yalnız yaşamıştı.ben de gider yemeğini temizliğini yapardım bazen de ben yemek yapıp götürürdüm.siz de aynı şekilde yaparsınız.sağlığı da iyiymiş bu kadar vicdan yapmayın.

Tamda sizin gibi düşünüyordum hatta nişanlım da çok sıcak bakıyordu bu fikre tabi sevgiliydik o zamanlar, sonra aileler tanıştı, yeni evli çiftlerle beraber oturmak olmaz lafı oldu, babamda ben ayrı yaşamak istiyorum dedi, şimdi ben aynı bina yada aynı mahalle istiyorum bakalım nasıl olacak galiba biraz bunun gerginliği var üstümde....
Çok haklısınız umarım bir yolu olur beraber yaşamak istemezse nisanliniz muhakkak aynı mahalle yada aynı binada oturmayı teklif edin

X