Aile Planlaması Siz Hangi Korunma Yöntemleri İle Korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kizlar benm kizim 3 aylik ve korunma yontemi araştırıyorum esimin korunmasina guvenmiyorum prezervatif kullanmiyor dogum kontrol hapi istemiyorum hem emziriyorum hem kilo aldiriyor zaten kilolarimi yeternce veremedim spirali dinen caiz olmadigini ogrendigim icin taktirmadim 3 aylik igneler varmis emzirenlere yapiliyor sanirim kullansn bilgisi olan varmi?

Kızlar bırsey sorucam ben hıc dogum yapmadım hıc dogum yapmayana spiral takılır mı riskli mi bılıyor musunuz

merhaba 4 ay sonra evlenicem arkadaşlar. eşim ilk zamanlar prezervatifle korunmak istemiyor doğal olması açısından. doğum kontrol hapı kullanmam daha uygun olur diye düşündük. ama zararı nedir kilo aldırıyor diyolar bnde şuan diyettteym kilo almayıda istemyrm şuan 83 üm mesela 75 falan olmam lazım die uğraşıyrm ama kilo aldırırsa işimiz var evlenmeden ne kadar süre önce doktora gitmeliyim kilo aldırdığı doğru mu çok mu zararlı bebek için vs yardımcı olursanız sevinirim :)

merhaba 4 ay sonra evlenicem arkadaşlar. eşim ilk zamanlar prezervatifle korunmak istemiyor doğal olması açısından. doğum kontrol hapı kullanmam daha uygun olur diye düşündük. ama zararı nedir kilo aldırıyor diyolar bnde şuan diyettteym kilo almayıda istemyrm şuan 83 üm mesela 75 falan olmam lazım die uğraşıyrm ama kilo aldırırsa işimiz var evlenmeden ne kadar süre önce doktora gitmeliyim kilo aldırdığı doğru mu çok mu zararlı bebek için vs yardımcı olursanız sevinirim :)

Her dogum kontrol hapi kilo aldirmiyor diye biliyorum zaten bir doktora gittigin zaman kilona ve hormon duzeyine gore sana uygun korunma yontemini tavsiye edecektor ama ignelet ve haplarin etkisi aynıymış doktorum söylemişti bana dogum yapmadigina gore spiral de olmaz. Ben ilk gece ertesi gun hapi yuttum daha sonralarida esim dikkat etti prezervatifde kullanmaz genelde

arkadaşlar günaydın. ben nişanlıyım 2.5 aya kadar evlenicem. doğum kontrol hapı ile koruncaz ama ben eczaneden alıp öylesine kullanmak yerine doktora gidicem. doktor için aile planlamasından mı randevu almaam gerek. ayrıca adetli iken mi gitmem gerek kan vs almak için bazen adetin 3. günü gel diyolarya o yüzden soruyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim

arkadaşlar günaydın. ben nişanlıyım 2.5 aya kadar evlenicem. doğum kontrol hapı ile koruncaz ama ben eczaneden alıp öylesine kullanmak yerine doktora gidicem. doktor için aile planlamasından mı randevu almaam gerek. ayrıca adetli iken mi gitmem gerek kan vs almak için bazen adetin 3. günü gel diyolarya o yüzden soruyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim
Bakireysen eğer Altan bakmaz kolay kolay ultrasonla bakar üstten bide kan alırlar bunun içinde adetli olmana gerek yok cnm şimdiden kolay gelsin kadınların işi gercekden zor ben evlendim hiç korunmadim 10 ayın sonunda gebe kaldım oğluma ikinci çocuğuma da dkh kullanırken kaldım ve şimdi spireil taktirdim inşallah aydınlatıcı olmuşumdur bir dönem iğnede vurdurdum ama yaramadı kist ve inceleme yaptı rahmime

Bakireysen eğer Altan bakmaz kolay kolay ultrasonla bakar üstten bide kan alırlar bunun içinde adetli olmana gerek yok cnm şimdiden kolay gelsin kadınların işi gercekden zor ben evlendim hiç korunmadim 10 ayın sonunda gebe kaldım oğluma ikinci çocuğuma da dkh kullanırken kaldım ve şimdi spireil taktirdim inşallah aydınlatıcı olmuşumdur bir dönem iğnede vurdurdum ama yaramadı kist ve inceleme yaptı rahmime

aynen kadınların işi gerçekten zor canım şimdiden telaşı sardı. tama ben ööyle yapayım bari zaten bakireyim ilişki yaşamadık kana vs bakıp verirler en azından zaten kısa süreliğine kullanıcam bakalım :) teşekkürlerr :)

Ben doğum kontrol hapı kullandım hayati riski olan bi hastalığa yakalandm hala ilaç kullanıyorum o yüzden hap ve hormonlu herşey yasak bebek yapmak bile 3-5 yıl yasak . Spiral kullanıyorum o yüzden 1.5 aylık evliyim
Hangi hastalik o ? Bu kadar zararli mi hap 3 ay sonra evlenicen hemen cocukta istemiyoruz

Hangi hastalik o ? Bu kadar zararli mi hap 3 ay sonra evlenicen hemen cocukta istemiyoruz
Ginera kullandım.
Herkeste olacak dşye bişey yok tabi ben hangisini kullanırsam kullanayım gene kan pıhtısı olacakmış hafif genetik çıktı bu doğum kontrol hapı da tetiklemiş benim göğsüme demir saplıyorlar gibi felaket bir şey oluyordu acıdan inletiyordum her yeri son güne kadar içtim bilmediğim için meğer beni öldürecek şeyi içiyormuşum.
Göğsümde hafif bi ağrı ile uyandım bir sabah o gece ölüm yaklaşmış hissetmiştim gecenin bi yarısı o zmn eşimle sözlüydük ben ölmek istemiyorum dşye ağlayarak aramıştım. Bikaç güne ağrı dayanılmaz oldu artık ağrıyı aşmıştı nefes darlığı çarpıntı hepsi bir aradaydı.. Yattığım yerde kalbim hızlı çarpıyordu evin içinde lavaboya bile zor yürür olmuştum nefes nefese kalmaktan.. Doktorlar zor buldu hastalığı tomografi çektiler. Doktor ölümün kıyısında gezmişsin dedi yoğun bakımda yattım 4 gün. Ölüm döşeğinde idim daha 22 yaşındayım o zmn 20 idim. . Yani belirtiler bunlar yine de Allah korusun fakat aklınızda bulunsun.. Ama her şeyde bi hayır var bu hastalık yani pulmuner emboli düşüğe sebep oluyormuş. Şimdi çıkmasa hamilelikte ortaya çıkardı..

X