Siz olsaniz cephe alir miydiniz ?

Neredenbaksantutarsizlik

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2011
1.880
2.251
Merhaba.
Hamileliğinin 18.haftasindayim. son 3 gündür o kadar duygusal , endişeli ,alingan ve stresliyim ki anlatamam . Bi sebebi yok . Sanirim 7/24 2aydir evden çıkmamış olmak çok büyük etken ..

Pazartesi günü 3 lü test için kan vermiştim .2li temiz çıkmasına rağmen 3lü için endişelendim.
Bu sabah baktım sonuçlarım çıkmıştı. Doktorum mesaj at bana çıktığında demişti. Sabah saatlerinde attım. Akşam 7.30 a kadar zaman zaman çevrimiçi olmasına rağmen mesajıma bakmadı.kendimi çok kötü ve değersiz hissettim. (Özel hastaneye gidiyorum onca para veriyorum her saniye emrime amade olacak derdinde değilim.sorularimi bile biriktirip gittigimde sorarım zırt pırt doktorumu taciz etmem.)

Bir uygulamanın forum sayfasi var gebelerin süreçlerini,doktor tavsiyelerini , doktorlarıyla yaşadıkları sıkıntıları yazdiklari. Bende sayfaya yazdım X hastanesine Y hanıma gidiyorum durum böyle böyle daha önce y hanımın hastası olup başına böyle bir şey gelen var mi vs gibi . Aradan az bir zaman geçti baktım doktorum arıyor . Arkadaşı uyeymis sayfaya . Tesadüf bu ya arayıp haber vermiş. Sonuclarimi yorumladiktan sonra foruma yazan siz misiniz gecikmenin sebebi bu ,biz cok yogun calisiyoruz vs dedi sitemliydi . çok mahcup oldum sonra sayfaya da tekrar yazdigimi sildim . Üstüne doktor tavsiyesi kısmına onun ismine çok güzel şeyleri gerçekten içimden gelerek yazdım . Sonradan mesaj attım tekrar özür diledim . O da bende sizin gibi düşünürdüm empati yapabiliyorum üzülmeyin falan dedi konu kapandı . Şimdi benim kafama takılan şu bu olayın üstüne takip sürecinde bu durum aramizda bir sıkıntıya sebebiyet verir mi ? Siz olsaydınız hastanıza karşı cephe alır miydiniz?
Hastanede 4 5 tane daha doktor var değiştirebilirim yol.yakinken değiştirmeli miyim?

Özür dilemişsiniz bence bir problem yok kötü bir şey de yazmamışsınız yani cevap alamadım aranızda böyle bir şey yaşayan var mı demişsiniz orada doktoru kötüleseydiniz neyse birkaç muayeneden sonra anlarsınız zaten size karşı tavırlarından rahatsız olursanız o zaman değiştirirsiniz doktorunuzu

Özür dilemişsiniz bence bir problem yok kötü bir şey de yazmamışsınız yani cevap alamadım aranızda böyle bir şey yaşayan var mı demişsiniz orada doktoru kötüleseydiniz neyse birkaç muayeneden sonra anlarsınız zaten size karşı tavırlarından rahatsız olursanız o zaman değiştirirsiniz doktorunuzu
Sık sık da gidilmiyor malum virüs .. 3 hafta sonra gideceğim bir daha orada ve sonrasında gözlemlerim .

Özür dilemenize gerek yok doktorun kensi ilgisizligi
Burda da cok reklam yapanlar oldugu gibi baska platformlarda da var doktor imajini bu kadar dusunuyorsa hicbir hastasina umursamaz davranmanali .arkadasi üyeymis muhabbetine inanmadim utanacak bisiyde yok yapmasaymis onun görevi hastayla ilgilenmek.

Dr kadın dogumdoktoru, özelde, anlamadığım şey şu. Bu süreçte hastaneler çok yoğun değil. Nasıl bir yoğunluk olduğunu anlamadım. Madem cok yoğun arkadaşı sizin yorumu görüp Dr a anında ulaşıyor ve Dr sizi anında ariyor, açıklama yapıyor. Demek ki o kadar da yoğun değilmiş. Bilemedim

Ben olsam cephe alırdım..
Sonuçta onlar da insan.

ve siz bu yanlışı bir kez daha buraya bu konuyu açarak yapıyorsunuz..!
ya doktorun başka bir arkadaşı şuan aramızdaysa 🤣

Valla bir kez güven sarsılmış karşılıklı..
ben olsam doktorumu değiştirirdim eğer çok özellikli bir yanı yoksa.. yani tüp bebektir vs baştan beri süreci tedavi olarak takip etmiştir belki o zaman devam edilir de.. başka türlü ben değiştirirdim.
Sizin açınızdan da ne bileyim bu özel zamanları ve doğum gibi yalnız çaresiz ve doktorla başbaşa olacağınız o anları içinizde acabayla geçirmek istermiydiniz..?
velevki doğumda kötü bişeyler yaşadınız mesela zamanında gelmedi sizle pek ilgilenmedi Ya da onun yüzünden bişeyler ters gitti.. içinizde değiştirmediğiniz için bir pişmanlık olmaz mı?
hem zaten dizinde içiniz rahat değilki buraya konu açmışsınız..

yanında kendinizi rahat hissettiğiniz biriyle yol alın her konuda...

Ben olsam cephe alırdım..
Sonuçta onlar da insan.

ve siz bu yanlışı bir kez daha buraya bu konuyu açarak yapıyorsunuz..!
ya doktorun başka bir arkadaşı şuan aramızdaysa 🤣

Valla bir kez güven sarsılmış karşılıklı..
ben olsam doktorumu değiştirirdim eğer çok özellikli bir yanı yoksa.. yani tüp bebektir vs baştan beri süreci tedavi olarak takip etmiştir belki o zaman devam edilir de.. başka türlü ben değiştirirdim.
Sizin açınızdan da ne bileyim bu özel zamanları ve doğum gibi yalnız çaresiz ve doktorla başbaşa olacağınız o anları içinizde acabayla geçirmek istermiydiniz..?
velevki doğumda kötü bişeyler yaşadınız mesela zamanında gelmedi sizle pek ilgilenmedi Ya da onun yüzünden bişeyler ters gitti.. içinizde değiştirmediğiniz için bir pişmanlık olmaz mı?
hem zaten dizinde içiniz rahat değilki buraya konu açmışsınız..

yanında kendinizi rahat hissettiğiniz biriyle yol alın her konuda...

Işte en büyük korkum o . Yanimda kimsenin olmadığı o anlarda isler yolunda gitmezse ben bu olaya baglayip yer bitiririm kendimi . Ve evet sanirim güven sarsıldı bir kere . Artık samimi davransa yapmacık,soğuk davransa cephe aldı diyeceğim . Her türlü bir kulp

Merhaba.
Hamileliğinin 18.haftasindayim. son 3 gündür o kadar duygusal , endişeli ,alingan ve stresliyim ki anlatamam . Bi sebebi yok . Sanirim 7/24 2aydir evden çıkmamış olmak çok büyük etken ..

Pazartesi günü 3 lü test için kan vermiştim .2li temiz çıkmasına rağmen 3lü için endişelendim.
Bu sabah baktım sonuçlarım çıkmıştı. Doktorum mesaj at bana çıktığında demişti. Sabah saatlerinde attım. Akşam 7.30 a kadar zaman zaman çevrimiçi olmasına rağmen mesajıma bakmadı.kendimi çok kötü ve değersiz hissettim. (Özel hastaneye gidiyorum onca para veriyorum her saniye emrime amade olacak derdinde değilim.sorularimi bile biriktirip gittigimde sorarım zırt pırt doktorumu taciz etmem.)

Bir uygulamanın forum sayfasi var gebelerin süreçlerini,doktor tavsiyelerini , doktorlarıyla yaşadıkları sıkıntıları yazdiklari. Bende sayfaya yazdım X hastanesine Y hanıma gidiyorum durum böyle böyle daha önce y hanımın hastası olup başına böyle bir şey gelen var mi vs gibi . Aradan az bir zaman geçti baktım doktorum arıyor . Arkadaşı uyeymis sayfaya . Tesadüf bu ya arayıp haber vermiş. Sonuclarimi yorumladiktan sonra foruma yazan siz misiniz gecikmenin sebebi bu ,biz cok yogun calisiyoruz vs dedi sitemliydi . çok mahcup oldum sonra sayfaya da tekrar yazdigimi sildim . Üstüne doktor tavsiyesi kısmına onun ismine çok güzel şeyleri gerçekten içimden gelerek yazdım . Sonradan mesaj attım tekrar özür diledim . O da bende sizin gibi düşünürdüm empati yapabiliyorum üzülmeyin falan dedi konu kapandı . Şimdi benim kafama takılan şu bu olayın üstüne takip sürecinde bu durum aramizda bir sıkıntıya sebebiyet verir mi ? Siz olsaydınız hastanıza karşı cephe alır miydiniz?
Hastanede 4 5 tane daha doktor var değiştirebilirim yol.yakinken değiştirmeli miyim?

Yorumdan sonra beni araysn doktora bide guvenip gitmem sahsen

Bence karşılıklı halledilmiş. Doktoruna güveniyorsan devam. Hasta sağlığını düşünür yani cephe alıp kötü tedavi uygulayacak hali yok.

Bir de yani belki çok yoğundu belki bu tip mesajları akşam mesai saatinden sonra okuyodur.

Sorun degil cok takilmayin ,sizin gini bi suru insan var ,emin olun o telefonda da bir suru mesaj vardir ,illa degisiklik olacaksa Doktor degil hastane degistirin,digerleriyle aralarinda konusacak nasilsa ...

Özel diye bu tribiniz bence.
Aynısını bazen bende deneyimliyorum.
Öğrenci mail atıyor. Sonra arıyor mailime bak diye. Müsait olduğumda bakacağım zaten niye taciz ediyorsun zırt pırt. Ama özel sonuçta para veriyor o kadar.

Bu triple, ilgi ilgi ilgi tripleriyle bu hamilelik zor geçer. 1 gün bekleyememişsiniz.

Bence doktorunuzu değiştirin. Bunu o doktor için söylüyorum. Paranızla satın almadığınızı da unutmayın lütfen.

Doktor sizin kadar çiğ olmadığı için cephe almaz merak etmeyin.
Ama doğumunuza daha 22 hafta varmış, 4-5 doktoru sırasıyla deneyip, şikayet edip, değiştirip 40 haftayı bulabilirsiniz bence.

Uslubunuza dikkat edin . Çiğ falan ne demek ya bunlar ? Bu ne rahatlık hiç tanımadığınız biri hakkında bu çirkin ve üçüncü sınıf kelimeyi kullanabiliyorsunuz ?

X