Siz olsanız ne yapardınız ? konu aşk ve aile

AsiHatun

Sessiz ve yalnız 💔
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2021
270
277
Merhaba hanımlar nasılsınız iyisinizdir inşAllah
Yaklaşık 3 hafta önce erkek arkadaşım ile görüşmeyi tamamen sonlandırmıştık.Biraz çekişmeli bir ayrılık oldu birbirimizi kırıcı bir şekilde ayrıldık fakat günden güne birbirimizi özlemeye başladık.Özlediğini nerden biliyorsun diyenler için aslında birbirimizi engellemiştik her yerden ve ben de pazar günü acaba dedim engeli kaldırdı mı diye aramayı denedim çünkü seviyorum özlüyorum.Aradım ve engelliydi telefon o şekilde direk kendini meşgule attı.
Sonra bi baktım beni aramaya başladı iki kere aradı açmadım sonra tekrar arayınca açtım ve tekrardan konuşmaya başladık.Dün de oturup konuşmak istediğini çok önemli olduğunu söyledi.Bugün oturup konuşacağız.
Fakat ben kendimi çok kötü hissediyorum çünkü daha öncesinde ilişkimi babam öğrenmişti ve önceliğimin iş bulmak olduğunu söylemişti.Bu sebepten ötürü günlerce konuşmadık kızmış küsmüştü.Annem ve babama ilişkimin bittiğini söylediğimde bir daha ilişkimin olmamasını istediler.Annem görüşmemi istemedi çünkü bana karşı hal ve hareketlerini yanlış buluyordu.
Şimdi ise benimle görüşmek istiyor ve gerçekten aramızın düzelmesini istiyor olabilir.Her şeyi halledebiliriz diye düşünüyorum.
Fakat aileme karşı da kötü hissediyorum sanki arkalarından iş çevirecekmişim gibi.
erkek arkadaşımı gerçekten çok seviyorum onu özlüyorum onsuz mutlu değilim ama o varken de aileme karşı kötü hissediyorum.
Siz olsanız napardınız bu durumda :KK43:
Lütfen bana karşı kırıcı yorumlar yapmayın 🙏🏻

Yaşlarınız kaç ve erkek arkadaşınız nasıl birisi ?
20 yaşındayız erkek arkadaşım özünde çok iyi bir insan,beni her koşulda koruyup kollayabilecek destek olabilecek biri fakat aramızdaki sorunlardan ötürü çok umursamaz biri olmuştu şimdide bu durumu düzeltmek istiyor

Anneyim ama anneni anlamıyorum.. O engelledikçe sen daha çok görüşeceksin... Bizim zamanımızda anne bilir babadan saklanırdı.. Tabiki iş okul vs.önemli ama kısıtlamak kızlarını bu istediklerinden daha da uzaklaştırır..

Önceliğiniz eğitim hayatı,iş hayatı ve en son ikili ilişkiler olmalı.20yas nedir ki,sanki dönülmez akşamın ufkundasiniz.. ve annenize güvenin,insan bu yaşta sağlıklı seçimler yapamiyor

20 yaşındayız erkek arkadaşım özünde çok iyi bir insan,beni her koşulda koruyup kollayabilecek destek olabilecek biri fakat aramızdaki sorunlardan ötürü çok umursamaz biri olmuştu şimdide bu durumu düzeltmek istiyor
Demek ki her koşulda seni koruyup kollaycak biri değilmiş; aranız azıcık bozulsa seni umursamıyormuş.

Ah kızlar, şu adamları göğe çıkarmayı ne çok seviyorsunuz…

ailenizin rahatsız olduğu hareketleri nelerdi ?
yani öncelik iş aramak demek bence saçma çünkü eğer insan düzgün biri ile beraberse aynı zamanda iş de arayabilir.
ama erkek arkadaşınızın potansiyelinizi aşağı çekecek, sizi değersizleştirecek davranışlarını gördülerse hak verebilirim.

Aslında özünde iyi biri diye başlıyorsa cümle o adamdan hayır gelmez. Bir zahmet ailenizin bile gözüne soktuğu davranışlarını bırakıp özündeki iyilik neyse onu gömdüğü yerden çıkarsın artık.
Çok haklısınız. Aslında özünde iyi deniyorsa o iyiliği göstermiyor demektir.

Anneniz dinleyin

Aslında özünde iyi biri diye başlıyorsa cümle o adamdan hayır gelmez. Bir zahmet ailenizin bile gözüne soktuğu davranışlarını bırakıp özündeki iyilik neyse onu gömdüğü yerden çıkarsın artık.
Aynı şeyi söyleyecektim. Özünde iyi biri lafını söylüyorsa bazı olumsuz şeyleri göz ardı ediyordur veya üstesinden gelebileceğini sanıyordur.
Allah aşkına özünü bulmak ve açığa çıkarmakla geçecek yılların ve bir noktadan sonra yorulup bırakacaksın. Bana göstermediği özü ne yapayım? Davranışa icraate bakarım.
Ve son olarak aileler duygusal değil mantıkla bakiyor. Yani senin göremediğin şeyleri de görüyor seziyor tahmin ediyor ileriyi. Hic zorlama derim.

aynı şeyi söyleyen 58. kişi olacağım ama özünde iyi olmasın şu adamlar yaa
özünde dışında davranışlarında iyi olsun ta özüne inmek zorunda kalmayalım.
atomu parçalamayalım yani...
Her şeyi halledebiliriz diye düşünüyorum.
her şeyi halletmek zorunda kalmayacağınız bir ilişki olsun.

Flörtünüz olabilir, bu çok normal ve olması gereken bir durum.
Ve bu ailenize karşı işlenmiş bir suç değil.
Aileniz erkek arkadaşınız konusunda haklı eleştirilerde bulunuyor ve siz de bunun suçluluğunu duyuyor olabilirsiniz.
O zaman da eleştirilerinde haklılar mı bunu değerlendirip tamam yada devam demelisiniz.

Flörtünüz olabilir, bu çok normal ve olması gereken bir durum.
Ve bu ailenize karşı işlenmiş bir suç değil.
Aileniz erkek arkadaşınız konusunda haklı eleştirilerde bulunuyor ve siz de bunun suçluluğunu duyuyor olabilirsiniz.
O zaman da eleştirilerinde haklılar mı bunu değerlendirip tamam yada devam demelisiniz.
Kesinlikle en doğru yorum :KK9:

Ben ailenin tarafini tutuyorum. Daha isiniz gücünüz yok. Ne iliskisi? Üstelik böyle yürüttügünüz bir iliskiyi. Baban hakli. Saygili erkek kendini ayrilirken de gösterir ayrica

Yaklaşık 3 hafta önce erkek arkadaşım ile görüşmeyi tamamen sonlandırmıştık.Biraz çekişmeli bir ayrılık oldu birbirimizi kırıcı bir şekilde ayrıldık fakat günden güne birbirimizi özlemeye başladık.Özlediğini nerden biliyorsun diyenler için aslında birbirimizi engellemiştik her yerden ve ben de pazar günü acaba dedim engeli kaldırdı mı diye aramayı denedim çünkü seviyorum özlüyorum.Aradım ve engelliydi telefon o şekilde direk kendini meşgule attı.
Sonra bi baktım beni aramaya başladı iki kere aradı açmadım sonra tekrar arayınca açtım ve tekrardan konuşmaya başladık.Dün de oturup konuşmak istediğini çok önemli olduğunu söyledi.Bugün oturup konuşacağız.
Fakat ben kendimi çok kötü hissediyorum çünkü daha öncesinde ilişkimi babam öğrenmişti ve önceliğimin iş bulmak olduğunu söylemişti.Bu sebepten ötürü günlerce konuşmadık kızmış küsmüştü.Annem ve babama ilişkimin bittiğini söylediğimde bir daha ilişkimin olmamasını istediler.Annem görüşmemi istemedi çünkü bana karşı hal ve hareketlerini yanlış buluyordu.
Şimdi ise benimle görüşmek istiyor ve gerçekten aramızın düzelmesini istiyor olabilir.Her şeyi halledebiliriz diye düşünüyorum.
Fakat aileme karşı da kötü hissediyorum sanki arkalarından iş çevirecekmişim gibi.
erkek arkadaşımı gerçekten çok seviyorum onu özlüyorum onsuz mutlu değilim ama o varken de aileme karşı kötü hissediyorum.
Seni kıran, telefonunu engelleyen, hayatına sorun getiren adamı sevme, özleme... Azıcık kendine değer ver

Cok gencsin. Ailenin yaninda ol. Simdi dersin bidaha boyle asik olamam ama 5 sene sonra o dedigine gulersin. Sen kendine odaklan gelecegine.

Ben bi hata yaptım,ayrıldıktan sonra bir arkadaşım vardı karşı cinsim ve ona karşı acaba onla olur muyum diye düşündüm tamamen duygusal bi boşluktu sonra da olmayacağını anlayınca eski erkek arkadaşımı aramayı denedim yazımda bahsettiğim gibi engelimi kaldırdı mı diye ve olmayacağını anlayıp eski erkek arkadaşıma dönmüş gibi oldum sizce bu yanlış mı?
Bunu erkek arkadaşım bana sordu ve söyledim o kadar çok kırıldı ki
Sizce yaptığım yanlış mı ne hissedeceğimi bilemiyorum çok kötüyüm 😓
Bana kalpli bi kutu hazırlamış onu bile vermedi bu olanlardan sonra bugün 2.yıldönümümüzdü 😭

Son düzenleme:
X