SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ ?

Şimdi şöylr düşündüm. Eğer ayrılmanız gerekirse en azından istifa edip gitmezsiniz. Ücretli izin dönüşü 6 ay istersiniz vermezse tazminatla gidersiniz -eğer böyle bir şey oluyorsa-
En azından sizi bir süre idare eder, kv sizinle daha az kalır böylece gibi gibi

Öğrenirsiniz tam olarak bana da yazar mısınız? Özel sektörde hamile bir kadın olarak bende öğreneyim de elim güçlü olsun :KK70:
Tabikiii 💚😙

Bu çok mantıklı değil mi...bakıcıya vereceginiz ücreti annenizin primine vererek hem cocugunuza anneannesi bakar hem de anneniz emekli olur. Zaten bakıcıya sonuç olarak bir ücret verilecek...bunu annenizin primine yatırmak bir taşla iki kuş. Kv. kp. Aynı evde 3-4 yıl evi tu kontrolünü kaybedersiniz bence.
Evet bunu düşündüm ustelik annem calsmiyor olsam cikar gelirim dedi evi degismeye razi yani onun bile bizde kalmasina gerek yok sana yakin gelirdim dedi lakin annemin sigortası yaklasik 6 bin civarı uzerinden yatiyor😊
sanirim bakiciya bu kadar gitmez 😊

Hemen hemen kararimizi verdik sayılır. . Kv ile gorusecgz bzm semte tasinmalari konusunda yok derlerse ona göre bir sure en azndan bebegim 1-1,5 yasina kadar yani bi 8-9 ay bir durmayı ya da bakıcı konusunu esim ile tekrar degerlendirip ona göre yolumiza devam edeceğiz 😊

doğurduğun zaman kv haline tavrına bak çünkü felaket değişiyorlar. sanki bebek senin değil onun. çocuk gelmiş 6 yaşına bana yaz tatılınde gonder ıkıncıyı yap ona kendin bak dıyor. (şaka yapıyor bende ona şaka yapıyorum bakamayacağım çocuğu doğurmam ben diye. yazarken bile cinlendim) bakacaksan kendin bak. bakmıyorsanda bakıcı

Evet bunu düşündüm ustelik annem calsmiyor olsam cikar gelirim dedi evi degismeye razi yani onun bile bizde kalmasina gerek yok sana yakin gelirdim dedi lakin annemin sigortası yaklasik 6 bin civarı uzerinden yatiyor😊
sanirim bakiciya bu kadar gitmez 😊

Hemen hemen kararimizi verdik sayılır. . Kv ile gorusecgz bzm semte tasinmalari konusunda yok derlerse ona göre bir sure en azndan bebegim 1-1,5 yasina kadar yani bi 8-9 ay bir durmayı ya da bakıcı konusunu esim ile tekrar degerlendirip ona göre yolumiza devam edeceğiz 😊
Aslında ne kadar şanslısınız...bunu niye söyledim, benim annem çocuklar küçükken demişti ki "ben 20 yıl çalıştım çocuk bakamam kafam almiyor" biz tabi anlayışla karşıladık. Bakici kreş vb büyüdüler gittiler. Ama tabi 6bin çok çok fazla. Sadece kv olsa bir şekilde idare edilir ama kp de gelince onlar ev sahibi gibi olacaktır her konuda.büyük oldukları için. 1 gün bile yüzünüz düşemez ayaginizi uzatıp rahatca emzirip dinlenemezsiniz vb. Çok iyi düşünmek lazım.

Evi daha yeni aldik tum esyalarmi bu evime gore değiştim 1 sene olmadi...nasil birdaha tasinayim ki arkadasm 😕
Moralinizi bozmak istemem ama ben kendi düşünceme göre cevap vereceğim. Kesinlikle v ye yakın taşınmanız en iyisi eşya vs.hepsi boş şeyler, bakıcı fikrine hiç bir zaman sıcak bakamadım.Kv eve getirip denedim o da olmadı.Zaten çocuğunuzu kucağınıza alın çoğu mantıklı düşüncelerinizden vaz geçersiniz.
Bizim sizinkinden çok daha fazla borcumuz vardı işim de mükemmeldi, doğuma kadar planlar yaptım.Doğum oldu borcu falan gözüm görmedi ayrıldım işten, sonra oğlum biraz büyüyünce yeniden iş buldum toparladık.
Bu kez de babasının işine yakın olsun öğlen vs.gidip ilgilensin diye eşimin her yeri değiştiğinde (eşim asker il içinde birlik değiştirdi) toplamda 11 defa taşındım , hiç bir eşya hiç bir eve uymadı, 18 yıllık evliyim o eski eşyaları yine de kullanıyorum :))
Bakıcıya karar verirseniz de umarım , helal süt emmiş iyi insanlarla karşılaşırsınız.
Sağlıcakla kalın.

Merhaba. Ben de bakıcıya güvenemedipimden 3 yıl annemle yaşadım. Annem nispeten diğer annelere göre daha genç olmasına fedakar bi insan olmasına rağmen bazı dezavantajlarını yaşadım. Eşimle sınırlı bi iletişimin oldu. İster istemez annemin varlığı sebebiyle daha mesafeliydik. Bunda eşimin karakterinin ve yetiştirilişinin de payı var kuşkusuz. Çocuğumun 7/24 iki annesi oldu. İlk torundu. Annem Çok dşkğndü. Belki Çocuğumla bağımız daha güçlü olabilirdi yaknız kaldığımız için. Ben işteyken evi o çekip çevirdiği için ve ben kendini evinde hissetsin istediğim için ev ile ilgili ipleri biraz eline almasına izin verdim. Kontrolü kaybettim. Bazı konularda Daha geç tecrübe kazandım. 18 yıllık evliyim. İlk çocuktan sonra eşim iş sebebi ile hep evden uzaktaydı çok çalıştı. O günler bizim için bi fırsatmış tadını çıkarmalıymışız sonradan anladım. Anneyle böyleyken kayınvalide kayınpeder daha zor olabilir. Güvenilir bi bakıcı bulmak ta zor. Ama neden olmadın. Ayrıca kayınvalidenize çocuk bakımı konusunda ne kadar güven duyacaksınız anlaşabileceksiniz belirsiz. Hastalık ,yalnızlık vs bi mecburiyet olmadıkça aynı evde oturmak güç benim için artık.

Çözüm belli bakıcıya baktiracaksiniz
Kimse ile aynı evde yıllarca yaşanmaz
Hem ikinciyi yapsanız yine bakıcı lazim.
Kreşe kadar ücretsiz izne ayrılmak sıradan geçim yapan bizler için aşırı lux

Benim şuan bebeğim dört aylık oldu
Ben uzaktan eğitim veriyorum pandemi dolayısıyla bakıcı zor olduğu bir dönem olduğu için anneme geldim.bu dönemin böyle biteceğini düşünüyorum.
Seneye nasipse bakıcı olacak.
Annem bizde sürekli kalmaz zaten.
Kaynanam da gelemez tarımla uğraşıyor zaten gelsin istemem herşeye karışıyor daha çok bunalıma girerim
Ücretsiz izne ayrılmak dediğim gibi bu ülke sartlarinda aşırı lux.
Önemli olan düzgün güvenilir bakıcı bulmak.
Üst komşum bir tane bulmuş aşırı memnun ve kadın üç cocugunuda ayni kişiye baktirmis.

Eğer idare edebilecek durumunda iseniz 1 sene ücretsiz izin kullanıp ondan sonra kreşe verebilirsiniz.kayinvalide ile yaşamak çok zor hatta kocası da yanında ise ev ev üstüne olmaz. Para anlamında belki rahatınız olabilir ama manevi olarak çok yıpranırsiniz. Benim ilk çocuğuma 2 sene baktı KV.de 1 sene benimle yaşadı. 1 sene de yakın oturduğumuz için ara ara bize geldi ara ara da biz bıraktık.
Ama sorunlarda oluyor. Kendisine minnet ettiğimiz için birşey de diyemiyordum. Bazen işlerim var diyordu çocuğu kime bırakılan diye dert ediyordum. Annem başka semtte ona götürüyordum. Maaşlı bakan güvenilir birini bulursanız daha rahat olur sizin için. En azından size her konuda hesap sorabilir, neler yapıp yapmaması gerektiğini rahatlıkla söyleyebilirsiniz kimseye de minnet etmemiş olursunuz 😄

X