SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ

Bir plak olsam
Zeki muren calsam
Bozulsam
Ayni yerde takilsam
Hep tekrarlasam
BABAMMM elbet bir gun bulusacagiz

Babam gittigi gunden beri bu sarkiyi dinliyorum. Bulusmaliyiz zaten bu kadar soylenmemis soz varken, anlatamadigi bi yogun bakim sureci varken bizim icimizde yasanmamis onca sey varken burda bitemez bitmemeli...

Aynen babamda yanimizda olanlar da olmayanlar da mih gibi aklimda. Babam her sartta herkesin isine kosan destek olan cenaze hasta bilem biriydi. Ama pandemide cocuklarini bile goremeden yanliz basima cekti koydu gitti. Sonrasinda da cok yalniz kaldik. Simdi kim nerde durmak istiyorsa onu orda birakmaliyim diye dusunuyorum. Bir de kimseye olmak istemedikleri rolleri yuklemeye gerek yok. Kadin ailrle olmak istemiyor anne bana olmak istemiyor zorla kimseyi ana baba emmi dayi yapamazsin. Kimisi sadece sifatta kalir kimisi dibine kadar o sifat olur hatta bazen 7 kat el sana yoldas olur kardes olur.
Esim icin gercekten uzgunum. Ailem annem kardesim hepsi kizdi dun bana esin hatri icin sussaysin onu uzmemeliydin dediler ama 15 senedir bana ayip ediliyor 1 kerede ben ayip edeyim noolur yaaa.

Allah babanizla sizi cennetinde kavustursun , rabbim onlari hic incitmesin. Kandim diyene kadar rahmet eylesin insallah. Basiniz sagalsin arkadasim. Benim yasadigim seyleri birilerinin de yasiyor olmasi cok acitiyor icimi cok uzuluyorum.
Gözlerim dolu dolu okudum bu satırları arkadaşım. Tüm dualarını Allahım kabul etsin inşallah amin... Allah mekanlarını cennet etsin babalarımızın...

Hem acılarımız aynı, hem anladığım kadarıyla çok benziyor hayatlarımız. Benim ailem de bana bu durumda seninkiler gibi konuşurdu, esin icin kabul etseydin derlerdi tüm iyi niyetleriyle.
Bir kez olsun dinleme onları, ruhuna iyi geleni yap..

Bir de inan bu özlem bitmiyor, aksine her geçen gün artarak büyüyor yüreğinde ama acın hafifleyecek. Şu anki gibi kalmayacak. Şaşıracak, kızacaksın kendine bazen, bozulacaksın gülebildiğine; sonra "Babam böyle olmasından mutluluk duyardı" diye diye belki kendini kandırıp, karışacaksın hayata. Yoksa inan tahmin edersin bu acıyla delirirdik.
Hep eksik, yarım oluyor ama karışacaksın.
Sana tavsiyem çocuklarına sarıl, onlar en büyük teselli..

Tüm dualarım seninle arkadaşım :KK43:

Gözlerim dolu dolu okudum bu satırları arkadaşım. Tüm dualarını Allahım kabul etsin inşallah amin... Allah mekanlarını cennet etsin babalarımızın...

Hem acılarımız aynı, hem anladığım kadarıyla çok benziyor hayatlarımız. Benim ailem de bana bu durumda seninkiler gibi konuşurdu, esin icin kabul etseydin derlerdi tüm iyi niyetleriyle.
Bir kez olsun dinleme onları, ruhuna iyi geleni yap..

Bir de inan bu özlem bitmiyor, aksine her geçen gün artarak büyüyor yüreğinde ama acın hafifleyecek. Şu anki gibi kalmayacak. Şaşıracak, kızacaksın kendine bazen, bozulacaksın gülebildiğine; sonra "Babam böyle olmasından mutluluk duyardı" diye diye belki kendini kandırıp, karışacaksın hayata. Yoksa inan tahmin edersin bu acıyla delirirdik.
Hep eksik, yarım oluyor ama karışacaksın.
Sana tavsiyem çocuklarına sarıl, onlar en büyük teselli..

Tüm dualarım seninle arkadaşım :KK43:
Ben de yazinizi aglayarak okudum. Zaman ilac diyorlar hafifler diyorlar ama yok olmuyor. Gecen hafta mezarlikta yanina uzandim babamin o kadar uzun sure kalmisim ki yaninda koynunda ,koy mezarligi yaninda park var cocuklar beni oldu sanmis seslerine kendime geldim. Mezarlikta kadin ölmüs diye saga sola kacisiyorlardi . Abla cok korktuk dediler ben kalkinca.Sanki ona sariliyorum yaninda uyuyorum gibi. Gecmiyor gecmiyor. Biri gulunce ya da ben gulunce canim daha cok yaniyor. Diyorum babam goruyorsa bak ben yokum bublar kaldiklari yerden gule oynaya devam ediyor der uzulur diyorum

Esim bana tavirli bu iki oldu bana boyle tepkisi
Ilki de ailesi yuzundendi. Ayip ettim belki ama ne bileyim oldu iste. Sizin de basini sagolsun. Rabbim kandim diyene kadar rahmet eylesin. Cok cok sagolun

X