Siz olsanız ne yapardınız ?

yarabandi

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2015
80
13
Merhaba bayanlar,

Yaklaşık 6 aydır süren bir ilişkiniz var ve hiç bir probleminiz yok. Kendi aranızda 1,5 yıl sonra evlilik yoluna girmeye karar verdiniz daha doğrusu konuştunuz ancak sevgiliniz ailesi ile evlilikle alakalı konuşuyor ve ailesi 3 yıl gibi bir süre koyuyor. Sevgilinizde size gelip ailesinin söylediklerini anlatıp beklememiz lazım diyor kendi aranızda konuştuğunuz kararlar sanki yokmuş gibi. Sebep ise maddiyat ve 2 çocuğununda şehir dışında üniversite olması. Ancak siz kesinlikle flört döneminin uzun sürmesini istemiyorsunuz. Ne tepki verir ne yapardınız ?

Anne babandan bir şey beklemeyiz gerekirse onların alacakları takıyı bile ikimiz çalışır alır o zaman evleniriz derdim

Nişanlımın ailesi şunu bunu almadı evinde bir bardakları yok diye konu açmayacaksan beklemeye gerek yok

Ama erkek tarafı onu da alır bunu da alır gelinlik şu kadarlık düğün bu kadarlık dersen insanlar haklı

İki çocuk üni okuyorken paraları yoktur

Anne babandan bir şey beklemeyiz gerekirse onların alacakları takıyı bile ikimiz çalışır alır o zaman evleniriz derdim

Nişanlımın ailesi şunu bunu almadı evinde bir bardakları yok diye konu açmayacaksan beklemeye gerek yok

Ama erkek tarafı onu da alır bunu da alır gelinlik şu kadarlık düğün bu kadarlık dersen insanlar haklı

İki çocuk üni okuyorken paraları yoktur
ben şahsen ailelerden birşey beklemeden birlikte yapabileceğimizi düşünüyorum (istiyorum) kendisine de dile getirdim ancak kendi ailesinde hemde anne tarafında ilk evlenen olacağı için ailesi birşeyler yapmak istediğini söylüyormuş bu sebeple dile getirmişler ssüreyi

Tüm masrafları kendiniz karşılayacaksanız,ailenin maddi anlamda sıkılmasına gerek olmadığını belirtirim.
Edit:Üstteki yorumunuzu okudum,
Yaşlar küçükse de aile ertelemek istiyor olabilir,tek sorun maddiyat da olmayabilir.

Eğer gerçekten seversem kesinlikle beklerdim.Ne var ki alt tarafı 3 yıl 10 yıl bekleyen var yeter ki aşk olsun :KK200:

26 ve 28 yaşındayız ikimizde çalışıyoruz ancak erkek arkadaşımın işi pek düzenli değil onu oturtması gerekiyor
Siz 26 yaşında mısınız?

Edit: Çok pardon, önceki konunuza baktım oraya yazmışsınız. Siz 28, o 26 yaşındaymış. Henüz 6 aydır tanıyorsunuz. Bu karar için emin misiniz? Ayrıca çalılıyormuşsunuz, ailelerden beklentiniz olmasın. Mobilyalar için borca girer, sade bi nikahla da mutlu mesut evlenirsiniz.. Herkes düğün yapmak zorunda değil. Bu devirde neredeyse herkes böyle yapıyor, biz de eşimle bu şekilde yaptık.

Son düzenleme:
28 yasinda bir erkege ailesin 3 sene beklemen gerekir demesi abes.

Ama ev gecindiremez, o yuzden evliyken de biz de katkida bulunmaliyiz diye dusunuyorlarsa anlasilir.

6 ay cok kisa bir sure. Hem de cok. Birbirinizi tanimak icin de kisa bir sure. Uc yil flort etseniz ne problem olur onu anlamadim. Neden acele ediyorsunuz ki? Hayirlisi neyse o olsun derdim ben. Erkek arkadasina guvenmiyorsan evlilik hic olmasin daha iyi ama eger guveniyorsan biraz daha bekleyebilirsin.

Yaşınız beklemeye müsait bence ama yine de ailenin süreyi kendi kafasına göre uzatması sinir bozucu. Nişanlınızın iş durumu da sallantıda olduğundan o da kendisine güvenemiyor. Herkes biraz kendisine göre haklı burada, siz ne yapacaksınız seviyorsanız biraz bekleyip durum değerlendirmesi yapacaksınız, zorlamayla olmaz bu işler, akışına bırakın.

Evlenmek için bu kadar acele etmeyin gezin tozun azıcık,birbirinizi çok iyi tanımadan da evlenmeyin

Altı aylık ilişkide 1,5 yıl sonra evleniriz demek için erken sanki

Şimdiden Zaman belirlemek yerine anı yaşayın

Karsindaki insani en cok ciddi kararlar alinirken tanirsin ,
O da size parayla satin alinmayacak deneyimi vermis ,
Adamin karakteri olusmamis henuz ,sizinoe bir karar aliyor ,ailesi boyke olsun diyor ,o da gelip size dayatiyor ,
Bu adamla ailec olamazsiniz onun ailesi var ,herseyde laflari gecer hersweyde karisirlar ,sevgilince onlara uyar ,
Bu adambu satten sonra degismez ,gelismez,
Ayaklari uzerinde duracak biri degil ,
Yol ver gitsin ,henuz gencsin ...

X