Siz olsanız ne yaparsınız?

dryfc

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2014
2.568
1.628
34
İyi akşamlar arkadaşlar. Yanlış bir şey yaptığımda vicdanım beni rahat bırakmıyor hiçbir zaman. Genelde sonrasında pişmanlık yaşadığım için doğru bulmadığım şeyleri yapmamaya çalışıyorum. Bugün iş arkadaşım yarım saat önce çıkacağını söyledi ve giriş çıkış kartını bana verdi okutmam için. Fakat ben bunu etik bulmuyorum ne olursa olsun böyle bir şeyin doğru olmayacağını düşünüyorum. Aslında kendisine söyledim abi bana güvenme ben unuturum diye ama bana sen kendi kartını okutmayı unutuyor musun dedi. Benim kartımı da okutursun dedi. Masamın üzerine koymuştum kartını. Çıkışta da okutmadım. Başka bir oda arkadaşım vardı ona yazdım çıktın mı x abi kartını bana bırakmıştı okutmam için yazdım ama arkadaş da anlamamış. Bilseydim okuturdum dedi. Ben de aslında unuttuğumu filan söylemeye çalıştım ama yalan söyleyemedim. Dedim ben zaten doğru bulmuyorum bu kart okutma olayını başkası yapınca çok kızıyordum kendim yapsaydım olmazdı dedim. Yalan da söyleyemedim saçmaladım unuttum derken  O da aslında unutmadığımı anladı sanırım. Pazartesi günü bu abi bana kartı okuttun mu diye sorarsa ne diyeyim arkadaşlar? Diğer oda arkadaşıma önce unuttum dedim ama sonra doğru bulmadığımı o yüzden de okutamadığını söyledim. Bu abiye ne demeliyim bu tür şeyleri doğru bulmadığımı anlamasını sağlamak için? Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz vermedim abi, sen ısrar ettin

Tamam dedim de okutmadım gibi yapma öyle

De ona

Bu davranışı doğru bulmadığım için yapamadım. Tam okutacaktım, aklıma annemle babam geldi. Benim bu sahtekarlığı yaptığımı bilseler çok üzülürlerdi diye düşündüm. Bana harcadıkları emekler aklıma geldi, yapamadım.
Gece yatağıma yatınca huzurla uyumak istiyorum.
Lütfen sen de benden bir daha böyle bir şey isteme.
Teşekkürler. Beni anladığını düşünüyorum.

Söz vermedim abi, sen ısrar ettin

Tamam dedim de okutmadım gibi yapma öyle

De ona
Eğer okutursam biliyorum ki bunu sürekli yapacak. Aslında bu tür şeyleri doğru bulmadığımı söylemeye çalıştım ama umursamadı hiç. Vicdanımın rahatsız olacağı, doğru bulmadığım hiçbir şeyi yapmak istemiyorum. Aynı şekilde asla birisinden öyle bir şey de istemem. Kimse benim yüzümden yanlış bir şey yapıp sıkıntı yaşasın istemem. Ama bunu anlatmak çok zor karşı tarafa.

Neden böyle bişeye kalkışıp, kendinizi,kariyerinizi,tazminatınızı riske atıyorsunuz?Siz işinizi yolda mı buldunuz?Hı, o arkadasınız işini yolda bulmuş olabilir ama sizi de yakmaya hakkı yok.

Doğru bulmadigim için okutmadim yoksa içim rahat etmezdi demen yeterli bence

anlattığınız ,kart okutma olayını doğru bulmuyorsunuz ama,
unuttum diye yalan söylemeyi doğru buluyorsunuz..
doğrucu davutsunuz siz..
gerçeği söyleyin, doğru bulmadığım için okutmadım diyin..
gerçi bunu başta söyleseydiniz, adamda başının çaresine bakardı..
Başta söyledim ama duymazlıktan geldi. Çok haklısınız zaten unuttum dediğim arkadaş da anladı. Ben devamında zaten doğru bulmuyorum bunu yapana çok kızıyorum kendim yapsam olmazdı dedim.

Bu davranışı doğru bulmadığım için yapamadım. Tam okutacaktım, aklıma annemle babam geldi. Benim bu sahtekarlığı yaptığımı bilseler çok üzülürlerdi diye düşündüm. Bana harcadıkları emekler aklıma geldi, yapamadım.
Gece yatağıma yatınca huzurla uyumak istiyorum.
Lütfen sen de benden bir daha böyle bir şey isteme.
Teşekkürler. Beni anladığını düşünüyorum.
:) çok güzel yazmışsınız. Ben kendisine söyledim abi ben yapamam doğru bulmadığım için o yüzden dedim ama o umursamadı hiç.

Neden böyle bişeye kalkışıp, kendinizi,kariyerinizi,tazminatınızı riske atıyorsunuz?Siz işinizi yolda mı buldunuz?Hı, o arkadasınız işini yolda bulmuş olabilir ama sizi de yakmaya hakkı yok.
Aynen öyle zaten o yüzden yapmıyorum ve yapmayı da asla doğru bulmuyorum. Ama insanlar anlamıyor. Hayır deyince sanki ne var tavrına giriyorlar. Yapmıyorum yapamıyorum ama anlatamıyorum çok basit geliyor bazı şeyler insanlara.

İlk başta doğru bulmadığıniz için yapamiyacaginizi söyleseydiniz şimdi ne diyeceğim diye düşünmezdiniz. Mecbur söyleyeceksin içim rahat etmedi ben yapamam böyle abi de

Başta söyledim ama duymazlıktan geldi. Çok haklısınız zaten unuttum dediğim arkadaş da anladı. Ben devamında zaten doğru bulmuyorum bunu yapana çok kızıyorum kendim yapsam olmazdı dedim.

siz söylediyseniz baştan, hiç sıkıntı yapmayın,
abi ben sana söylemiştim zaten, bunu doğru bulmadığım için, okutmadım.
beni anlayacağını sanıyorum..

bir daha da bana bu şekilde bir teklifte bulunma dersiniz ..

İlk başta doğru bulmadığıniz için yapamiyacaginizi söyleseydiniz şimdi ne diyeceğim diye düşünmezdiniz. Mecbur söyleyeceksin içim rahat etmedi ben yapamam böyle abi de
Söyledim abi ben doğru bulmuyorum bu tür şeyleri dedim ama hiç umursamadı hiçç

Siz niye rahatsız oluyorsunuz.
Okutmadım diyin verin kartı eline
Yarım saat erken çıkmak için bu kadar üçkağıda ne gerek var.
İzin almak diye birşey var .
Çalışma arkadaşınızın haberi yok galiba :KK66:

Aynen öyle demeyi düşünüyorum. Zaten diğer arkadaşıma da unuttum dedikten sonra aynen şöyle yazdım, ben başkası yapınca çok kızıyordum kendim yapsaydım olmazdı zaten ben kendisine de söyledim abi bana bırakma diye yazdım. Arkadaş da ben basardım demişti önce. Yalan söyleyemedim unuttum dedim başta ama ona da açıklama yapmayı düşünüyorum. Çünkü bu tür şeylerin doğru olmadığını düşünüyorum.

Doğru bulmadiginizi,yapamayacaginizi söylediğiniz halde umursamadı diyorsanız suç sizde değil.

Ben baştan söylemiştim ciddiye almadın. Bu yüzden beni suclayamazsin" diyeceksiniz bu kadar basit.

Siz niye rahatsız oluyorsunuz.
Okutmadım diyin verin kartı eline
Yarım saat erken çıkmak için bu kadar üçkağıda ne gerek var.
İzin almak diye birşey var .
Çalışma arkadaşınızın haberi yok galiba :KK66:
Hayır kendisi çok rahat zaten. Ben daha sonra diğer arkadaşa unuttum yazdığım için de pişman oldum. Zaten arkadaşım da aslında unutmadığımı anladı sanırım. Daha sonra açıklama yaptım bunu yapanlara çok kızıyordum kendim yapsam olmazdı zaten diye.

İyi akşamlar arkadaşlar. Ben yanlış bir şey yaptığımda vicdanım beni rahat bırakmıyor hiçbir zaman. Hep pişmanlık yaşıyorum. Bugün iş arkadaşım yarım saat önce çıkacağını söyledi ve giriş çıkış kartını bana verdi okutmam için. Fakat ben bunu etik bulmuyorum ne olursa olsun böyle bir şeyin doğru olmayacağını düşünüyorum. Aslında kendisine söyledim abi bana güvenme ben unuturum diye ama bana sen kendi kartını okutmayı unutuyor musun dedi. Benim kartımı da okutursun dedi. Masamın üzerine koymuştum kartını. Çıkışta da okutmadım. Başka bir oda arkadaşım vardı ona yazdım çıktın mı x abi kartını bana bırakmıştı okutmam için yazdım ama arkadaş da anlamamış. Bilseydim okuturdum dedi. Ben de aslında unuttuğumu filan söylemeye çalıştım ama yalan söyleyemedim. Dedim ben zaten doğru bulmuyorum bu kart okutma olayını başkası yapınca çok kızıyordum kendim yapsaydım olmazdı dedim. Yalan da söyleyemedim saçmaladım unuttum derken  Pazartesi günü bu abi bana kartı okuttun mu diye sorarsa ne diyeyim arkadaşlar? Diğer oda arkadaşıma önce unuttum dedim ama sonra doğru bulmadığımı o yüzden de okuyamadığını söyledim. Bu abiye ne demeliyim bu tür şeyleri doğru bulmadığımı anlamasını sağlamak için? Ne önerirsiniz? Unutmuşum mu desem?
çok sinir bozucu bir şey yapmışsınız. yarım saat önce çıktı diyorsunuz ama acil bir işi olamaz mı? mecburen çıkmak zorunda kalmış olamaz mı? madem ne olursa olsun bunu doğru bulmuyorsunuz o zaman en başından neden karşı çıkıp hayır demediniz de kem küm ettiniz? başta vicdandan falan dem vurmuşsunuz ama vicdanlı birinin yapacağı bir şey değil bu.

Diğer arkadaşıma yalan söylemiş gibi oldum aslında. Unuttum kartı dedim bas diye bırakmıştı, x abiye de söyledim bırakma unuturum abi dedim diye. O da ki gerçekten unuttum yazmış. Aslında biraz da o yüzden pişmanlık yaşıyorum. Arkadaşıma pazartesi günü bunu doğru bulmadığımı aslında unutmadığımı bilerek basmadığımı söylemeli miyim? Aslında o da anladı unutmadığımı ama.

İyi de kart hiç okutulmasına denetim Nasıl oluyor ben sistemi anlamadım

Yani çıkış için kart okutmak zorunlu değil galiba zira Ada'm erken çıkmış

kendi kartını çıkarken unutan okutmayan kişiye ne yapılıyor

Belki erken değil geç çıktı o Zaman'da mı parası vs kesiliyor

Bir de pazartesi Nasıl gelecek bence asıl sıkıntı o giriş saatinde okutamayacak ki kartı

Şimdi senin masada da sende olsa da okutamazdı

Başkasının yerine kart okutmak da haklı fesih nedenidir işsiz kalırsınız okutmayın kimsenin yerine kart falan

X