Siz olsaydınız ne yapardınız

Medusan

Were all mad here
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
1.701
740
Gorumcem dogum yapti hali vakti yerinde bi insan evi var arabasi var esinin durumu da iyi biz ise kiradayiz bi arabamiz var o kadar benim 2 yasinda cocugum dogum yapacagim zaman ne kaynanam ne gorumcem cok bir seye yardim etmediler cok sukur calisiyordum eksiksiz her seyimi aldim. Anne yani yatagi ile ozel bi elektrikli salincagim var epey para vererek aldim bu sene dogum yapacak diye besigi kullanmak istersen verim dedim olur dedi pandemi yasaklar zamaninda ayri sehirlerde yasiyoruz kaynanam surekli besigi sordu kizi icin neyse kargoyla gonderdim elektrikli salincagimi da istediler bir sey diyemedim yine tamm dedim gonderdim simdi beni dusunduren ilerde 2. Cocugu dusunuyorum aslinda saklicaktim bunlari istediklerinde verdim ilerde istemem garip olur mu ? Cunku hediye verilecek bir sey degil kolay kolay yatak 800 salincak ise 2500 lira civari. Tekrar almam beni zora sokar. Siz olsaydiniz ne yapardiniz? Bu arada 1 sene once kullanmadiklari bi spor aletini (cok pahali bir sey de degil tas catlasa 150 lira) kullanmak icin istedim vermediler ikisi de baya kilolu ne spor yaptiklari var ne bir sey. Kendimi enayi gibi hissediyorum 😑

İstersen senden kötüsü gibi olmaz gibi duruyor bir de düzgün kullanacaklar mı o var
Valla nasil kullanacaklarini bilmiyorum da yuzsuzce onlar benden istiyorsa benim de istemeye gayet hakkim vardir gibi geliyor
Neden istemeyesin ki elbette istersin. Ben isterdim yani hatta sende bebek arabasını iste maden senden istiyorlar 🤣
Bebek arabam var cok sukur onu da isteyecekler diye korktum ben de isterim bir sey demeye haklari yok bence ama hic boyle seyler yapamam da cekiniyorum

Verme.
Ben normalde cok eli acik, mala deger vermeyen bir insanimdir ama senin durumunda olsaydim vermezdim.
150 liralik bi spor aleti istemissin vermemisler 2500 liralik salincagi istiyorlar. Bozulursa sence bu insanlar yenisini alip verir mi sana?
Verdim bile coktan ilerde istemem tuhaf olur mu diye merak ediyoruk :/

İsteyip kötü olacağına vermeyip kötü ol daha iyi.
Kullanmadıklarını bile senden sakınıyorlarsa senin onlara vermene ne gerek var?

Hayir diyebilen bi insan degilim bi de kullanmiyorum suan kullanmasi sakinca olmaz diye dusundum geri vereceklerinden supheliyim 😑

Gorumcem dogum yapti hali vakti yerinde bi insan evi var arabasi var esinin durumu da iyi biz ise kiradayiz bi arabamiz var o kadar benim 2 yasinda cocugum dogum yapacagim zaman ne kaynanam ne gorumcem cok bir seye yardim etmediler cok sukur calisiyordum eksiksiz her seyimi aldim. Anne yani yatagi ile ozel bi elektrikli salincagim var epey para vererek aldim bu sene dogum yapacak diye besigi kullanmak istersen verim dedim olur dedi pandemi yasaklar zamaninda ayri sehirlerde yasiyoruz kaynanam surekli besigi sordu kizi icin neyse kargoyla gonderdim elektrikli salincagimi da istediler bir sey diyemedim yine tamm dedim gonderdim simdi beni dusunduren ilerde 2. Cocugu dusunuyorum aslinda saklicaktim bunlari istediklerinde verdim ilerde istemem garip olur mu ? Cunku hediye verilecek bir sey degil kolay kolay yatak 800 salincak ise 2500 lira civari. Tekrar almam beni zora sokar. Siz olsaydiniz ne yapardiniz? Bu arada 1 sene once kullanmadiklari bi spor aletini (cok pahali bir sey de degil tas catlasa 150 lira) kullanmak icin istedim vermediler ikisi de baya kilolu ne spor yaptiklari var ne bir sey. Kendimi enayi gibi hissediyorum 😑

Kargoya verdikten sonra arayıp yatağıma salincagima iyi bakın, ikinci çocuk için geri alacağım sizden derdim şakayla karışık. Spor aletini istemezdim açıkçası. Zaten 150 liralık bir şeymiş. Ağızlarına laf vermezdim.

Hayir diyebilen bi insan degilim bi de kullanmiyorum suan kullanmasi sakinca olmaz diye dusundum geri vereceklerinden supheliyim 😑
Hayır hayır verme.
Elektrikli salıncağı biliyorum, bayağı iyi herkes alamıyor yani. Görümcenin durumu iyiymiş gitsin alsın kendine. Vereceği şüpheli olan birine niye gidip eşyanı vermesin? "canım yollamadan önce baktım, sanırım arızalanmış çalışmıyor" de yollama. Eşin neden yollamadın diye sorarsa açıklarsın durumu. Beşiği bilemem, istersen onun için de çocuğum yaygarayı kopardı kusura bakma yollayamam de geç. 150 liralık eşyayı benden sakınana çöpümü bile vermem.

Ben olsam isterdim geri
Hele ki karşı taraf benden esirgiyorsa
Karşı taraf zaten hiçbirşeyden çekinmiyor siz neden çekinceksiniz kendiniz çalışıp almışsınız
Kolay değil almak bazı şeyleri gerçekten

Sende onlar gibi yapıp vermeseydin keşke en başından. E bu saatten sonra geri vereceklerine inanıyorsan işte tabiki . Yapamam dersen ben eşimin tarafıyla bı sorun olunca hemen topu kocama atarım sende yapabiliyorsun onu devreye sok bence sorun kolaylıkla hallolur 😘

Hayır hayır verme.
Elektrikli salıncağı biliyorum, bayağı iyi herkes alamıyor yani. Görümcenin durumu iyiymiş gitsin alsın kendine. Vereceği şüpheli olan birine niye gidip eşyanı vermesin? "canım yollamadan önce baktım, sanırım arızalanmış çalışmıyor" de yollama. Eşin neden yollamadın diye sorarsa açıklarsın durumu. Beşiği bilemem, istersen onun için de çocuğum yaygarayı kopardı kusura bakma yollayamam de geç. 150 liralık eşyayı benden sakınana çöpümü bile vermem.

Yolladim bile hem besigi hem salincagi simdi ilerde istemem garip kacar mi esim bile vermek istemedi hakli cunku cok masraf ettik o zamanlar ve kimse de biz de sunu yapalim demedi erkek tarafindan rahmetli babam odasini aldi cocugumun bi kendi ailem napicam :/

Sende onlar gibi yapıp vermeseydin keşke en başından. E bu saatten sonra geri vereceklerine inanıyorsan işte tabiki . Yapamam dersen ben eşimin tarafıyla bı sorun olunca hemen topu kocama atarım sende yapabiliyorsun onu devreye sok bence sorun kolaylıkla hallolur 😘
Ben isterim cunku onlar da istedi ayip gibi gelmiyor illaki verirler bir sey olmazsa da ben kotu gelin mi olurum

Siz teklif etmişsiniz önce beşiği o yüzden onu vermeniz lazım ama salıncağa gelince 2.cocuk düşünüyorum bir şey olursa yenisini alamam deyip vermeyin. Öyle deyince zaten lanet olsun deyip beşiği de istemezler.

Hediye demedim ama kullanirsan verim dedim 9 ay idare eder seni dedim mantiken anlamasi gerekiyor senin olsun demedim hic :/

Hediye demedim ama kullanirsan verim dedim 9 ay idare eder seni dedim mantiken anlamasi gerekiyor senin olsun demedim hic :/
Yoo bu dediğinizden naparsan yap anlamı çıkıyor maalesef bence arayıp söyleyin ben onları 2.çocuga da kullanacağım diye

X