Sizce ben analar ayrı olan kız kardeşe ne demeliyim?

Esmerkadn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2022
39
20
33
Merhaba hanımlar
4 kardeşiz 2 aynı anne ve babadan. Diğer 2 de baba bir anneler ayrı kardeşiz. Aynı anneden kız kardeşim boşanma sürecinde. Yaklaşık 2 senedir baba evinde.birde 2 tane dünyalar tatlısı kızları var. Babaları ne yazık ki hiç arayıp sormuyor🥺 kız kardeşim yeni işe başladı. Adına çok sevindim. Kendisi ayakları üzerinde duran güçlü kadın 👏👏👏 analar ayrı olan kız kardeş ise biraz tavirlanmis.ortada birşey yokken. Buna işe başlamasına bağlıyor kız kardeşim. En son tartışma olmuş aralarında🥺 analar ayrı olan kız kardeş demiş ki kardeşime;
Haddini bil evi de temizliyeceksin, faturada ödeyeceksiniz felan filannn.. ama kendisi hiçbir şey ödemiyor üstelik... borcum var diye Kredi kartı vs çeyiz taksidi falan filan......
Babamizda kız kardeşime bu ev senin de evin hiç bir yere gitme. Demiş bu arada üvey ana habire kızını dolduruyormus.
Onlara bişey demiş mi bilmiyoruz
Coook üzülüyorum. Sütümun kesilmesinden de korkuyorum.
Sizce ben analar ayrı olan kız kardeşe ne demeliyim. Ablana destek ol felan mi diyeyim sonuçta aralarinda 10 yaş var. Az değil sen küçüksün mi diyeyim....Teşekkürler

Evet çalışıyor. Çalıştığını giyimine gezmesine borçlarına harcıyor eve katkı saglamiyo.
O zamman o da vermek zorunda.kendi vermeyip başkasına fatura ode demekte sacma.ama ne olursa olsun burada en son sözü babanız söyler.kardesinize laf düşmez.bir daha emir verirse böyle söylersiniz.

Ayni seyleri bana ana baba bir kardesler yapiyordu.😁 Yani bu ayrıntı cok muhim degil bence. Size tavsiyem karismamaniz. Hem sizin acinizdan hemde evdeki kardesiniz acisindan.

Baba pasif anladigim kadariyla. O zaman yırtıcı olacak evdeki kardes. Bunlari ne konusturacak ne de soyletecek. Onlar bir dese oda bin desin susmasin.

Haaa bu arada 2 kiza o isteyken kim bakiyor ? Kac yaslarindalar ?

Merhaba hanımlar
4 kardeşiz 2 aynı anne ve babadan. Diğer 2 de baba bir anneler ayrı kardeşiz. Aynı anneden kız kardeşim boşanma sürecinde. Yaklaşık 2 senedir baba evinde.birde 2 tane dünyalar tatlısı kızları var. Babaları ne yazık ki hiç arayıp sormuyor🥺 kız kardeşim yeni işe başladı. Adına çok sevindim. Kendisi ayakları üzerinde duran güçlü kadın 👏👏👏 analar ayrı olan kız kardeş ise biraz tavirlanmis.ortada birşey yokken. Buna işe başlamasına bağlıyor kız kardeşim. En son tartışma olmuş aralarında🥺 analar ayrı olan kız kardeş demiş ki kardeşime;
Haddini bil evi de temizliyeceksin, faturada ödeyeceksiniz felan filannn.. ama kendisi hiçbir şey ödemiyor üstelik... borcum var diye Kredi kartı vs çeyiz taksidi falan filan......
Babamizda kız kardeşime bu ev senin de evin hiç bir yere gitme. Demiş bu arada üvey ana habire kızını dolduruyormus.
Onlara bişey demiş mi bilmiyoruz
Coook üzülüyorum. Sütümun kesilmesinden de korkuyorum.
Sizce ben analar ayrı olan kız kardeşe ne demeliyim. Ablana destek ol felan mi diyeyim sonuçta aralarinda 10 yaş var. Az değil sen küçüksün mi diyeyim....Teşekkürler
Kardesiniz kendini savunabilecek konumda, bir şey soyleyecekse babanız söyler siz sadece diger kardesinizi tanımış oldunuz. Boşanan kardesinize de destek olursunuz yapabileceğiniz bu

Evet çalışıyor. Çalıştığını giyimine gezmesine borçlarına harcıyor eve katkı saglamiyo.
Niye emir vererek konuşuyor ki
On yaş küçükmüş
Babanız şu an üvey ana ile mi evli ?
Üvey ana kızı babanız ve diğer kızkardes aynı evde yaşıyorlar anladığım kadarıyla

Kızkardeşiniz ve onun çocukları bir gitti üç geldi diyorlardır
Fazla kişi olduk diye kendilerini dolduruyorlardır.
Düzenleri bozuldu diye
Bu meselenin öz üvey olmakla alakasız yok
Umarım tez zamanda birikim yapar ve ayrılır o evden kardeşiniz

Aralarında 10 yaş varmış kardeşiniz kendini koruyabilir diğerinin çocukluğuna versin aldırmasın

Kavga ederek evi de temizleyeceksin, fatura da odeyeceksin demesi hos degil ama yarı kiz kardesiniz haksiz da degil. O evde iki cocuguyla gelip yerlestiyse tabi ki islerle de ilgilenecek, eve de katki yapacak. O ceyiz dizip borcu varken o kadar katki yapmak zorunda da degil hatta, cunku zaten evlenip gidecek yakinda ve borclari var. Öz ablanız 3 bogaz yiyor o evden, o daha çok katki uapmali tabi ki. Öz ablaniz hazır ayaklari ustunde durup guclu kadin olmusken kendisi bir eve ciksa daha iyi olur. 2 cocukla baba evine yerlesmesi kendisi icin de hos degil

Ablaniz biraz sabretsin durumu toparlasin parasal olarak ayri eve ciksin uzulmesin bunlar hep oluyor

Yorum yapan herkese Çok teşekkür ederim kardeşim gece çalışıyor hastanede. Gündüz ise ise evde oturduğu odayı temizliyor birde ortak alan olan mutfak tuvalet ve banyo. Babam evet evli. Kendi ayakları üzerinde duruyor. Bu ülkede kim asgari ücret ile ayrı eve çıkabilir. Eski eşi ise çocuklarını dahi sormuyor. Maddi olarak bişey de yok kendisinde

Sizin kızkardeşiniz 2 çocukla dönmüş eve. Çocuklar dağıtır, kirletir, yediği içtiği ayrı masraf olur. Küçük kardeşle bir tutmayın.O da çalışıyor diye. Ben üvey anne ve küçük kardeşi de anlayabiliyorum.
Üzülmekten objektif olamıyorum lütfen biraz daha açabilir misin

X