Sizce ben mi artniyetliyim?

Sıradan arkadaşlarla da görüşünce hoş sohbet muhabbet edilir. Önemli olan özlemek, merak etmek, ilgilenmek. Bu şartlarda bu ilişkiyi sürdürerek kendini değersizleştirmişsin zaten. Heyecanını yitirmiş, kaybetme korkusu oluşmamış bile. Boşver, tecrübe de geç, birdaha kendini değersizleştirme böyle üç kuruş adamlara

Evet haklısınız zaten adam dönmemi isteyince bile kısa kısa heyecansız yazıyordu, bu kadar uzatmakla hata ettim. Hatalarımdan ders çıkararak yoluma devam edebilirsem ne mutlu bana.

Hiçbir şeyi olmuyor. Şöyle, ben arkadaşıma daha önce ayrıldığımızda x'in numarasını vermiştim wp'da fotosu görünmeyince beni mi sildi baksın diye :) arkadaşımda da X'in numarası kalınca bizim aramız bozukken x ile benden habersiz aramızı bulmaya çalışmıştı ama mesajdan sonra hemen bana söyledi x'e mesaj attığını. Onun dışında hiçbir bağlantıları yok. Daha önce bir samimiyetleri olsa zaten arkadaşım mesleği ile ilgili soruyu direkt ona sorardı. Bizi tanıştıran bu arkadaşım değil yani. Benimle bitiyorsa, arkadaşımla konuşmasını devam ettirmesinin bir anlamı yok.
Bu noktada arkadasinizin durusu onemli. Sizden habersiz aranizi bulmaya calismasi tamamen sacmalik olmus,isguzarlik. Belki x de kendisine o olaydan guc alarak mesaj atmistir olabilir yani. Su anda siz kendinizi bunlarla mesgul etmeyin nasilsa ayrilmissiniz bitmis. İkisi birbiriyle naparsa yapsin

O konuda şöyle oluyordu. Zaten hiçbir şey anlatmıyor yani iletişimimiz zayıf. Morali bozuluyor mesela, morali bozulunca hiç yazmıyordu bende merak edip soruyordum. İşyerinde ya da ailemle yaşadığım sorunu sana anlatmayacaksam, gün içerisinde yaptıklarımdan söz etmeyeceksem, derdimi, mutluluğumu paylaşmayacaksam nasıl bir hayatı paylaşacağız :KK43:(
O zaman siz de diğerleri gibi oluyorsunuz. Diğer türlü o kovalayan siz kaçan oluyorsunuz ama

Evlenmis olmak icin evlenecek yani sizi sevdiği deger verdigi filan yok. Cok iyi yapmissiniz ayrilarak sakin dönmeyin bu kendini bulunmaz hint kumasi sanan ukalaya. Bu arada siz olmazsaniz kiz arkadasiniz da olabilir onun icin ona da bir yeşil isik yakmış ama olmamis. Gece yazmasinin tek nedeni acaba olabilir mi diye zart atmasiydi. Adamin tek amaci aile baskisi ile evlenmek siz yada arkadasiniz herkes onun icin olabilir kiz kardesiniz bile mesela. O derece vahim bu kisi

Daha önce konu açtığım kişi ile ilgili yaşadığım sorunla ilgili sizlerden fikir almak istiyorum. İlişkinin başından beri niyetimiz evlilik hatta kendisi evlenmeye fazlasıyla hevesli. Çok yakın bayan bir arkadaşım daha önce aramızı yapmak için sevgilime mesaj atmıştı. Ve sonrasında bir kez daha yakın arkadaşımla konuştular. Bu detayları neden veriyorum. Anlatacağım konu buna bağlı çünkü. Yani 2 kez konuştular daha önce ama ikisi de ilişkimizle ilgili.

Erkek arkadaşımın geçen hafta yaşadığı şehre gittim. Anne ve babası beni çok sevdi. Babası biz sana çok ısındık inşallah sen de bizi sevmişsindir dedi, çok hoşuma gitti ilgi alakaları. Erkek arkadaşımdan kat be kat iyi insanlar.

Erkek arkadaşımla başından beri bir sürü sorunlar oldu, neyse birbirimizden kopamadık bir şekilde hep barıştık. Daha çok ben bitirdim, o barışmak istedi. Ben kendisinin bana hayatıyla ilgili hiçbir detayı anlatmamasından, soru sorduğumda sadece evet ya da hayır demesinden şikayetçiydim. Örnek vermem gerekirse, bir sorun mu var diyorum evet diyor. Ben “sorun ne peki” demesem anlatmayacak. Sürekli her konuda ben sordukça bir şeyleri anlatıyor. Telefonla zaten aramıyor hiç. Buna bile razı olmuşken adam mesajda da düzgün iletişim kurmuyor benimle. Şunu da beliretim, benim de hatalarım yok değil. Sürekli ayrılıyorum ama gerçekten bazı şeyler kafama yatmadığı için ayrıldım hep. Adam evlenelim diyor ama telefonla aradığı yok. Zaten uzak mesafe ilişkisi. Ne görüntülü konuşuyoruz ne de telefonla ve daha farklı kafama yatmayan mevzulardan ayrıldım çoğu kez.

En son eğitime başka bir şehre gittiğinde bana hiçbir şekilde bu gece burda kalacağım ya da yola çıkacağım gibi detayları söylemeyince patladım. Daha sana yazmıcam dikkate bile almıyorsun beni cevaplarn ya evet ya hayır konuşmak mı istemiyorsun dedim. İyi yazma yazmış. Yukarıda sözünü ettiğim bayan arkadaşım erkek arkadaşımın mesleğini ilgilendiren bir konuda bana bir soru sordu x’e sorar mısın diye. Ben de arkadaşım bunu sordu yoksa yazmacaktım dedim. “O da yazabilir bana” yazmış. O dediği arkadaşım. Benim yazmamı istemiyorsun sanırım dedim. Evet demiş.

Arkadaşıma aramız bozuk benim yazmamı istemiyor, sen yaz dedim neyse bunlar konuştu. Arkadaş mesaj ss’lerini bana attı. Bakıyorum adam uzun uzun cevaplar yazmış. Ve bana 1-2 saat sonra cevap atan adam arkadaşa anından cevap atmış. Neyse bunlar 17.30 gibi konuşmayı bitirmiş. Ha o sırada ben mesaj attım. Benim mesajımı okumadı, arkadaşın mesajını ilk okudu takip ettim, anladım. Ben de akşam tamamen bitirmek için mesaj attım 22.30 gibi. Benim mesajlarıma 1-2 saat sonra mesaj atan adam arkadaşın mesajına hemen dönmüşsün. Attığım mesajı bile okumadın. Daha bana ulaşma vs dedim.

Sabah bir uyandım arkadaşımdan mesaj “x bana gece 12.30 da mesaj atmış: Sizin işyerinde kaç kişi çalışıyor” Şoka uğradım, elim ayağım titredi. Arkadaşım x bankacı olduğu için acaba kart vermek için mi yazdı diyor. Arkadaşımla hiçbir samimiyetleri yok. Yukarıda anlattığım gibi 2 kez gayet mesafeli konuştular. X’e saydırdım falan ama cevap beklemeden engelledim. Soruyorum size, kart satmaya çalışsa bile bir erkek 2 saat önce ayrıldığı sevgilisinin yakın arkadaşına 00.30 da neden mesaj atar. Gündüzler çuvala mı girdi? Ayrıca ben sana 2 saat önce ayrılık mesajı atmışken sen arkadaşıma mesaj atmakla mı meşgulsün be adam.

Dinlemeden direkt ayrıldım, yaşadıklarımı düşününce bir yanım üzülüyor bir yanım da acaba yanlış m düşündüm, asılmak istese bir tek benim arkadaşım mı kaldı asılacak ki konu sadece asılma mevzusu da değil. Ben ilişkiyi bitiriyorum, benimle kalmadığı gibi arkadaşımla da bir bağın kalmadı. Neden gecenin o saatinde mesaj atıyorsun.

Çok uzun oldu, kusura bakmayın. Ben aşırı hassas biriyim. Eğer ben haksızlık yaptıysam üzülürüm, karşı taraf bana yaptıysa yine üzülürüm yani sonuç olarak hep üzülen ben oluyorum. Sizden yukarıda anlattıklarıma göre evet haklısın ya da haksızsın diyerek yorum yapmanızı bekliyorum.

Not: Şu detay da önemli. Ben İstanbul'da yaşıyorum. Sevgilim ile yakın arkadaşım aynı şehirde yaşıyorlar. Ben evlenince sevgilimin yaşadığı şehre gitmeyi pek istemiyordum, acaba arkadaşımla aynı şehirde yaşadığı için konu açmak için mi attı o mesajı diye düşünüyorum. Aklıma bu detay da gelmedi değil.

Yaşadığınız sorunların ve ayrılıp birleşmelerinizin haddi hesabı yok. Adam size karşı ilgisiz.

Acaba soruyorum bu adamın nesini seviyorsunuz? Bence sizinki sevgi değil bir nevi alışkanlık olmuş.

Konunuza gelecek olursak haklısınız ve bu ilişkinin bitme zamanı çoktan gelmiş haberiniz olsun...

Sizi seven, değer veren adamları bulun ve onlara değer verin...

Benim arkadaşım benden habersiz arkamdan işgüzarlık yapıp iş çevirecek, öğrendiğim anda arkadaşlığım biterdi kendisiyle.. Arkadaşınızın bunu yapması ne kadar yerinde olmamışsa, erkek arkadaşınızın gecenin o saatinde ona yazması da hiç yerinde olmamış.

Birde başlık konu içeriği ile uyumsuz, sizi art niyetli değil, tam tersi biraz fazla iyi niyetli gördüm.

X