Sizce bu kadından şüphelenmeli miyim?

lunamila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
122
34
25
Öncelikle ben annem ve babam ile yaşıyorum. Bizim çok samimi olduğumuz komşumuz var, haftanın 4 günü falan görüşürüz onlar çaya gelir biz gideriz vs. Bunlar aynı anda esnaflar. Komşu ablamız her zaman müşterilerle iletişimde oluuot erkek veya bayan olsun, o yüzden insanlarla iletişime çok açık. Neyse biz bunlarla sürekli görüşüp ediyorduk, annem bana bir kaç gün önce bu kadına gıcık olmaya başladığını söyledi, sohbet ederken sürekli babamı sohbete dahil etmeye çalıştığını, bi konu geçerken mesela babama konuştuğunu, şaka vs yaparken " baksana X abi" diye konuştuğunu dile getiriyormuş. Annem biraz rahatsız oluyor, bende hemen günahını almayalım, esnaf bayan müşterileri ile bile böyle olduğunu falan söyledim, ama sonuçta belli de olmaz, insanlarda her türlü kötülük çıkıyor. Acaba ne yapsam, kadına ben alttan bir uyarı mı versem? Belirteyim ki ben bu abla ile çok samimiyim, bana arkadaş, bir abla gibi. Ve kadının normalde o karakterde bir insan değil, neşeli güleç şen şakrak şakacı bir insandır. O yüzen çok kararsız kaldım bir yandaşsa günah almak istemiyorum o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var

Öncelikle ben annem ve babam ile yaşıyorum. Bizim çok samimi olduğumuz komşumuz var, haftanın 4 günü falan görüşürüz onlar çaya gelir biz gideriz vs. Bunlar aynı anda esnaflar. Komşu ablamız her zaman müşterilerle iletişimde oluuot erkek veya bayan olsun, o yüzden insanlarla iletişime çok açık. Neyse biz bunlarla sürekli görüşüp ediyorduk, annem bana bir kaç gün önce bu kadına gıcık olmaya başladığını söyledi, sohbet ederken sürekli babamı sohbete dahil etmeye çalıştığını, bi konu geçerken mesela babama konuştuğunu, şaka vs yaparken " baksana X abi" diye konuştuğunu dile getiriyormuş. Annem biraz rahatsız oluyor, bende hemen günahını almayalım, esnaf bayan müşterileri ile bile böyle olduğunu falan söyledim, ama sonuçta belli de olmaz, insanlarda her türlü kötülük çıkıyor. Acaba ne yapsam, kadına ben alttan bir uyarı mı versem? Belirteyim ki ben bu abla ile çok samimiyim, bana arkadaş, bir abla gibi. Ve kadının normalde o karakterde bir insan değil, neşeli güleç şen şakrak şakacı bir insandır. O yüzen çok kararsız kaldım bir yandaşsa günah almak istemiyorum o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var
Uyarın ayağını denk alsin

Önce bi iyice gözlemleyin ondan sonra şüphelenirsiniz, şüphelenecek bir şey varsa. Kadın işi gereği öyle olduğundan normal halidir muhtemelen.

Üzülerek söylüyorum ki bir kadın durduk yere şüphelenmez . Muhtemelen yakında kokuları çıkar .
Çok fazla konu açıldı burda bu konuyla ilgili.
Bence mümkünse koronavirüsü de bahane ederek aranıza mesafe koyun, sonrasında daha çok başınız ağrır .

Acaba ne yapsam, kadına ben alttan bir uyarı mı versem? Belirteyim ki ben bu abla ile çok samimiyim, bana arkadaş, bir abla gibi. Ve kadının normalde o karakterde bir insan değil, neşeli güleç şen şakrak şakacı bir insandır. O yüzen çok kararsız kaldım bir yandaşsa günah almak istemiyorum o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var
Böyle düşündüğünüz birine uyarı vermek mantıklı mı sizce ?

Şaka maka bir yere kadar kadının içine bir şüphe düştüyse, altında bir şey aramalı. Mesafe.. Artık bu kelime ye çok alıştık zaten. Mesafe sınır herkes yerini bilmeli, bilmeyene hatırlatmalı.

Böyle düşündüğünüz birine uyarı vermek mantıklı mı sizce ?
Ya haklısınız ama bir yandan diyorum bence biz çok paranoyağız belkide. Çünkü çok kez denk geldim mesela kız kardeşinin eşi olsun, akrabaları olsun herkesle o şekil muhattap oluyor, yani bilmiyorum kadın özünde kötü birisi değil. Uyarsam belki toparlar

Çok samimi, size gibi davrandığını söylediğiniz birini nasıl uyaracaksiniz mesela çok merak ettim? Ayrıca şüphelenen siz değil annenizmis. Once bir de siz bakın bakalım objektif olarak, belki anneniz kıskançlıktan öyle algılıyordur? Kadın şen şakrak samimi biri demişsiniz belki mizacı budur emin olmadan kimseyi uyarmayın

bu kadar samimiyeti hep gereksiz gormusumdur.

komsu da olsa, arkadas da olsa elti de olsa.. is isten gectikten sonra yanan siz olursunuz. simdiden mudahele etmeye kalksan kanit yok bir sey yok ne diyeceksin ne yapacaksin.. calisan insan haftanin dort gunu nasil takiliyor sizinle o da ilginc..

kadin kadina oturuyorsaniz bile babanin ne isi var.. kadina hos gelmese babana hos gelebilir onun sen sakrakligi..

Ya haklısınız ama bir yandan diyorum bence biz çok paranoyağız belkide. Çünkü çok kez denk geldim mesela kız kardeşinin eşi olsun, akrabaları olsun herkesle o şekil muhattap oluyor, yani bilmiyorum kadın özünde kötü birisi değil. Uyarsam belki toparlar
Herkeze öyleyse neden uyaracaksiniz anlamadım sorun yok demektir..koca kadını abla dediğiniz uyarmak hoşmu ben olsam yüzünüze bakmak bir daha bu ihtimalleri de düşünün ..

konu geçerken mesela babama konuştuğunu, şaka vs yaparken " baksana X abi" diye konuştuğunu dile getiriyormu
"Baksana x abi" :KK14:
Baksana x
Baksana abi
X abi..
Komsumun esi gozumun olmadigi x abi bey.
Ne denirse denilsin artik dikis tutmaz bir kere gıcık olunmus.Derhal samimiyet sonlana..

Ben kan bagim olmayan insanlari cok evime almama taraftariyim evine gitmeme taraftariyim. Ne gerek var ayda bir gorursen kahve icersin yemek yersin kapida kisa sohbetini eder kapini kapatirsin. Devir boyle devir eskiler gibi toplanilip pikniklere gidilsin cenazelerde dugunlerde bir olunsun devri kapamdi coktan. Hos kan bagi diyorm ama olmayandanda korkmak lazim. Bizzat sahit oldugum olay iki komsu arasinda geciyor.alimli guzel kadin demessin bu asla bu adama bakmaz yani komsusunun surekli evine girip cikiyor sabahlara kadar sen sakrar sohbet muhabbet. Mahalleden millet uyariyo sen evlisin iki cocugun var karsi tarafin bi cocugu var. Tamam sen köy gelinisin cocuktun geldin buralara gozun hala acilmamis ama guvenme etme dediler. Bu abla safti biraz iyi niyetliydi karsisidindaki komsu felegin cemberini bin kez gecmis. Hooooppp kapti bu safin kocasini ev tutturdu kocasni bosadi tam 3 sene dost hayati yasadilar. Ama bizim abla bosanmadi ailesinde bosanma yok ne kendisinin ne kocasinin. Yillar sonra adam evine dondu karisina. Digeride baskasiyla evlenmis. Boyle aptal saptal isler iste. Ne diyimki. Guvenmiyorum ben kimseye. Ablalarim annem teyzem halam onlarla dertlesirim.birde saglam dostum vardir 20 yili devirdik. Sizlerde kimselere guvenmeyin derim.

Çok samimi, size gibi davrandığını söylediğiniz birini nasıl uyaracaksiniz mesela çok merak ettim? Ayrıca şüphelenen siz değil annenizmis. Once bir de siz bakın bakalım objektif olarak, belki anneniz kıskançlıktan öyle algılıyordur? Kadın şen şakrak samimi biri demişsiniz belki mizacı budur emin olmadan kimseyi uyarmayın
Aynen öyle bende siz gibi düşünüyorum, hatta annemede dedim kadının yapısı öyle diye. Kadının iş ortamında bir kaç kere bende bulundum gelen müşteri abilerle bile o şekildi, gülmeyi şakalaşmayı sever ama kötü niyetli asla değildir, öyle olsa hissetsem zaten ben kendimi kötü göstermemek amaçlı uzaklaşırdım. Dediğiniz gibi benimde gözlemlemem önemli, belki annem kıskandığı için öyle hissetmiş olabilir. Hatta geçenlere eşini aldatan bir bayan hakkında konuşuyordu kendisi, ve demişti madem öyle niyeti var eşini boşasın neden adamı kirletiyor vs biraz saydırmıştı o bayanın arkasından

Biri uyaracaksa bu kişi siz değil anneniz olmalı. Sizin dahil olmanızı uygun bulmadım. Bence uyarıya bile gerek yok mizacı öyleymiş çünkü. Bu şekilde tanımış bu şekilde evinize sokmuşsunuz. Bu konuda düzgün bir dille yapılabilecek bir uyarı cümlesi olduğunu da düşünemiyorum. Ne diyebilirsiniz mesela? Hareketlerinden hoşlanmıyorsanız aranıza mesafe koyarsınız daha uygun olur.

Anneniz erkeklerle daha mesafeli biriyse, esnaf bir kadın, ona daha rahat gelmiş olabilir.

Esnaf ortamı ekstra girişkenlik, ağzı iyi laf yapmayı, yer yer şakalı muhabbetleri gerektiriyor; bahsettiğiniz hanım da esnaf olmanın klasik özelliklerini taşıyor bence. "Esnaf muhabbeti" diye bi klişe var yani.

X