Sizce de sormalı mıyım?

elsa83

Nirvana
Pro Üye
18 Mayıs 2008
5.529
11.752
Kızlar merhaba, 6 ay süren bir evlilik yaşadım, 2 yıl önce boşandım. 1 yıldır çok güzel giden bir ilişkim var, birbirimizi seviyoruz ve mutluyuz. İkimiz de 38 yaşındayız.
3 ay önce, Haziran ayında, erkek arkadaşımın isteği ile ailelerimizi tanıştırdık. Aileler de birbirini sevdi, bizleri de sevdiler. Erkek arkadaşımın ailesi ile aynı şehirde yaşamıyoruz, onlar buradan çok uzakta yaşıyor, erkek arkadaşım burada yalnız yaşıyor. Evlilik konusu sürekli aramzda var, zaten aileler de tanıştı ( erkek aarkadaşımın ailesi ile tanışan ilk kızım bu arada bu yaşında kadar, ailesi ile tanıştırmaya bu kadar önem verdiği için söylüyorum bunu )
Fakat resmi bir evlilik teklifi etmedi bana henüz, herhangi bir nişan, nikah tarihi de konuşulmuyor aramızda, ben hiç sormuyorum, o da zamanala ilgili bir şey demiyor.
Benim ailem artık biraz söylenmeye başladı, 1 yıldır geziyorsun tozuyorsun, tatile de gittin geldin, evine gidiyorsun geliyorsun, ailesiyle tanıştık kaç ay önce, eee ne olacak , artık ne olacaksa olsun, hemen evlenin demiyoruz ama bir yüzük takabilirsiniz, isteme olabilir en azından diye. Ben de erkek arkadaşıma artık sormaya karar verdim. Aileler tabi beklentiye giriyor, bana soruyorlar, aklında bir plan , zaman var mı bizimle alakalı diye? Sizce nasıl sorabilirim, utanıyorum da bunu sorarken ona, meraklı gibi olmak istemiyorum. Sorarsam nasıl görür beni acaba?

Konuştum kızlar, haklısın, ben ağır kanlıyım bu konularda, benim ailem de soruyor zaten bana dedi. Daha evlenme teklifi etmediğim için tarih fln konuşmadım ama en kısa zamanda, en geç kasım ayında isteme olur dedi. Bakalım :)

Son düzenleme:
bende evlilik konuları konuşulup, ciddi yola girildiğinde ailelerle tanıştırma taraftarıyım. yoksa aileler işin içine sürekli girmeye çalışıp, var olan huzuru biraz bozuyorlar. eğer ailenizi idare edemiyorsanız, sorun tabi ama ben olsam sorar mıydım bilemiyorum.. böyle şeyler biraz planlı değil de laf lafı açar da konuşulur.

aileler tanıştıysa bunu sorman gayet normal, usulünce trip atmadan laf sokmadan sor bence niye utanıyorsun ki evlilik zor bir karar senin de karşındaki insana bunu sorman gayet normal

Valla ben bekar öleceğimi bilsem yine de sormam. Karşı tarafı itiyor bence bu insan kendini de kötü hisseder. Geleceğe yönelik planlardan konuşuyosunuzdur illa minik minik öyle anlamaya çalışın bence.

Ben direk akşama yüzük al evlenme teklif et demiştim😂 o da etti 🤭
Sen benim gibi yapma ama söyle yani ne var bunda gezip tozarken iyide bunu mu söyleyince gözünden düşçen.cesur ol cesur

Valla ben bekar öleceğimi bilsem yine de sormam. Karşı tarafı itiyor bence bu insan kendini de kötü hisseder. Geleceğe yönelik planlardan konuşuyosunuzdur illa minik minik öyle anlamaya çalışın bence.
sürekli konuşuyoruz gelecekle , evlilikle ilgili ama zamanı sormadım hiç şimdiye kadar ben.

Aileleri tanıştırmak işi ciddiyete bindirmek, evlilik yoluna girmek demek ülkemizde. O sebeple normal ailenizin bunu sorması, sıkıştırması.
İster ailenizi oyalayın ister karşı tarafa ailem böyle bir beklenti içinde ben de kendi başıma ne diyeceğimi bilemedim senin bu konuda fikrin nedir diye sorun. Onun kız kardeşi aynı ilişki içinde olsa o da sıkıştırırdi, tatillere falan gidiyorsunuz evlenmeyecek misiniz siz hayırdır diye. Ama yok çok modern bir aile onlar kızlarına da karşı da öyleler diyorsanız hiç sormayın ve karşı taraftan evlilikle ilgili bir sinyal gelmediği sürece de evleneceğiz diye düşüncelere kapılmayın derim.

Işte bu yüzden ailelere is ciddiye bineceği zaman söylemek lazım. Hangi kesimden olursa olsun mutlaka beklentiye giriyorlar.

Bence ailenizi idare etmeye devam edin adama yüzük lazım demektense. Ya da siz evlenme teklifi edin.
İş bir şekilde ciddiye biniyor, bir yerden başlıyor yani. Biz zaten ilk aydan beri ciddiyiz, evliliği düşünüyoruz, 8 9 aydır birlikteydik aileler taıştığında, ben de resmiyet orda başlıyor sonra hızla ilerler diye düşündüm ama orda kaldı, ilişkimizde, sevgimizde hiçbir değişiklik yok, herşey hala aynı çok iyi. Bana kalsa ben de sormam, şimdiye kadar sormadım zaten ama ailemle yaşıyorum ve üzerimde yavaş yavaş baskı başlayacak belli ki.

Aileleri tanıştırmak işi ciddiyete bindirmek, evlilik yoluna girmek demek ülkemizde. O sebeple normal ailenizin bunu sorması, sıkıştırması.
İster ailenizi oyalayın ister karşı tarafa ailem böyle bir beklenti içinde ben de kendi başıma ne diyeceğimi bilemedim senin bu konuda fikrin nedir diye sorun. Onun kız kardeşi aynı ilişki içinde olsa o da sıkıştırırdi, tatillere falan gidiyorsunuz evlenmeyecek misiniz siz hayırdır diye. Ama yok çok modern bir aile onlar kızlarına da karşı da öyleler diyorsanız hiç sormayın ve karşı taraftan evlilikle ilgili bir sinyal gelmediği sürece de evleneceğiz diye düşüncelere kapılmayın derim.
modernler ama anne babası düşünce olarak benim ailem gibi, doğulular üstelik. Knrdi kızları olsa sıkıştıracaklarına eminim. Soracağım evet

sürekli konuşuyoruz gelecekle , evlilikle ilgili ama zamanı sormadım hiç şimdiye kadar ben.
kendimden örnek vereyim eşimle bekarken komşuyduk dolayısı ile aileler zaten tanışıyordu çok samimi değillerdi ama. 6 buçuk yıl flört ettik hep evlenicez deniliyo ama ne gelen var ne giden hatta abartıp beyaz eşyaları bile aldık ama hala tarih yok en son açtım ajandayı( yoğun çalışıyorum) bana uyan günlere baktım aradım nikah dairesini o güne boşluk var mı diye varmış tabi. sonra eşimi aradım dedim ben şu gün evleniyorum ister gel ister gelme tabi 2 gün aramadı bunalıma girdi. sonra baktım sülalecek beni istemeye geldiler dediğim tarihtede evlendim. yani bazen dürtmek gerekiyo he sen sormuşsun he o nolur ki

Sor tabi.
Sonucunda gelecek konuşuyorsunuz, aileler tanışmış aksi bir durum yok bence.
Evlenme meraklısı gibi de görünmüyorsun.

Sor en azından kafandaki soru işaretleri biter.

Bir ilişkide iletişim iyi ise bunu sorup soramayacağını düşünmek bana biraz enteresan geliyor. Sonuç itibariyle ciddi olmasanız neden aileler tanışsın ki?

eger kendinizde istiyorsaniz sormak demeyelimde artik ailelerde tanusti daha ciddi bir adim atalim gelecegimizi planlayalim diyebilirsiniz . ama siz gercekten istiyorsaniz .

Kızlar merhaba, 6 ay süren bir evlilik yaşadım, 2 yıl önce boşandım. 1 yıldır çok güzel giden bir ilişkim var, birbirimizi seviyoruz ve mutluyuz. İkimiz de 38 yaşındayız.
3 ay önce, Haziran ayında, erkek arkadaşımın isteği ile ailelerimizi tanıştırdık. Aileler de birbirini sevdi, bizleri de sevdiler. Erkek arkadaşımın ailesi ile aynı şehirde yaşamıyoruz, onlar buradan çok uzakta yaşıyor, erkek arkadaşım burada yalnız yaşıyor. Evlilik konusu sürekli aramzda var, zaten aileler de tanıştı ( erkek aarkadaşımın ailesi ile tanışan ilk kızım bu arada bu yaşında kadar, ailesi ile tanıştırmaya bu kadar önem verdiği için söylüyorum bunu )
Fakat resmi bir evlilik teklifi etmedi bana henüz, herhangi bir nişan, nikah tarihi de konuşulmuyor aramızda, ben hiç sormuyorum, o da zamanala ilgili bir şey demiyor.
Benim ailem artık biraz söylenmeye başladı, 1 yıldır geziyorsun tozuyorsun, tatile de gittin geldin, evine gidiyorsun geliyorsun, ailesiyle tanıştık kaç ay önce, eee ne olacak , artık ne olacaksa olsun, hemen evlenin demiyoruz ama bir yüzük takabilirsiniz, isteme olabilir en azından diye. Ben de erkek arkadaşıma artık sormaya karar verdim. Aileler tabi beklentiye giriyor, bana soruyorlar, aklında bir plan , zaman var mı bizimle alakalı diye? Sizce nasıl sorabilirim, utanıyorum da bunu sorarken ona, meraklı gibi olmak istemiyorum. Sorarsam nasıl görür beni acaba?

Konuştum kızlar, haklısın, ben ağır kanlıyım bu konularda, benim ailem de soruyor zaten bana dedi. Daha evlenme teklifi etmediğim için tarih fln konuşmadım ama en kısa zamanda, en geç kasım ayında isteme olur dedi. Bakalım :)
Hadi gözünüz aydın. Hakkınızda hayırlısı olsun çok mutlu olun inşallah

X