sizce haklı mı ? yazmalı mıyım ?

Annenize acil sifalar dilerim..

Sahsen sorunlarim olsa sevdigimle paylasarak asar/ hafifletirim. Bana bahanesi hic inandirici gelmedi..

Muhtemelen akli baska birinde, ya da oraya gittiginde baska bir iliskiye basladi. Sizi yedekte tutuyor. Kendinizi duygusal acidan somurtmeyin bu adama. Ben olsam bir dakika dusunmez tekmeyi basardim.
Her şey zaten karmakarışık bir de ona yaptığım vicdanla uğraşıyorum.
Yok haksızlık mı yaptım , yok şöyle mi böyle mi.

Gerçekten tükendirdi beni.

Allah şifa versin.
Baştan siz onun zor zamaninda yaninda olmayarak ona kendi basinasin imaji vermissiniz. Bu ona dokunmuş belli ki o da kendi başına devam ediyor işte. Ne ekersen onu bicersin derler. Birde kaçan kovalanır ama fazla naz aşık usandirir. Bence usanmis.
Ya da birini bulmuş veya ölüm aklina gelince eski sevdigi aklina gelmiş.

Allah şifa versin.
Baştan siz onun zor zamaninda yaninda olmayarak ona kendi basinasin imaji vermissiniz. Bu ona dokunmuş belli ki o da kendi başına devam ediyor işte. Ne ekersen onu bicersin derler. Birde kaçan kovalanır ama fazla naz aşık usandirir. Bence usanmis.
Ya da birini bulmuş veya ölüm aklina gelince eski sevdigi aklina gelmiş.
sizce o mu beni kovalıyor ? ben tam tersi gibi düşünüyorum :)

Sanki ben bıktırdım onu gibi sitemlerimle.

Ama ne olursa olsun sizinde psikolojiniz iyi degildir annenizden dolayı. Boyle ergen tripli sorunlarimi asamiyorum yok anlatamam da yok işte katlan bana bla bla yapıyorsa bununla aynı çatıya girdim mi yalnız kalirsin.
15 yaşında degiliz canım az yetişkin olsun.
Haklılık payı var çocuğun ama bu onu tamamen haklı yapmaz. İlersini de düşünmek lazım.

10 gün, 1 hafta bunlar çok uzun zaman dilimleri. Ben etrafımda gördüğüm kadarıyla bu sürelerden bahseden sağlıklı bir ilişki yok ne yazık ki.
Annenize geçmiş olsun. İnsan bu zamanlarda destek görmeyecekse, birbirinin derdine derman olamayacaksa evlilik veya uzun soluklu bir şeyler yaşamak zaten mümkün olmayacaktır.
Zaten evliliğin kendisi sorumluluk, sorun çözme kapasitesi gerektiren bir kurum. Sonraki dönemlerde bu tür problemler yaşamaktansa kendi yolunuzu çizmeniz bence de çok daha mantıklı geliyor.

Sonuna kadar okumadım
annenize allah acil şifalar versin
ama bence adamın hayatında biri var sizi de cepte tutuyor malasef artık bu işler böyle yürüyor direkt rest çekin bir daha msj attığında bitiren siz olursanız canınız çok yanmaz :KK66:

Ben hep çekimser kaldım aslında. Mesela seviyorum onu ama bu onu bilmez. Buralara konu açıp fikir aldığımı, kafama bu kadar taktığımı asla tahmin etmez.

Gösteremiyorum bu yönümü sanırım. Mesela hep üzülüyordum benimle paylaşmadığı için ama bir kere benimle paylaşmıyor olman beni çok üzüyor diyemedim. Hep umursamıyor gibi duruyorum . Hatta bazen yazınca bazı mesajlarına cvp yazmıyorum falan. Bunu bilerek yapmıyorum. Çok konuşmak istiyorum ama bir taraftan istenmiyorum gibi hissedip geri duruyorum.

Bazen bu umursamaz tavrım derdini bana açmamasına sebep olabilir gibi de geliyor.
En son bana sitem edemezsin yanında olmamı sen istemedin demiştim yoksa ben kaç defa yanında olmak istediğimi söyledim sana dedim. Biliyorum ben seni ama elimde değil dedi.
cevremde duygusunu dile getirmeyen kisileri az cok taniyorum.canim destek al..herseyin farkindasin bos degilsin ama harekete gecemiyorsun.benim dusunceme gore ilgi ,alaka,fedakarlik,duygusallik olmadan iliski olmuyor.baska dinamikler de var tabi..degisim once kendinde baslar
Once igneyi kendine sonra cuvaldizi...
Cozmeden tekrar baslama canim.kolayliklar dilerim.yazmasi kolay uygulamasi zor..

Sonuna kadar okumadım
annenize allah acil şifalar versin
ama bence adamın hayatında biri var sizi de cepte tutuyor malasef artık bu işler böyle yürüyor direkt rest çekin bir daha msj attığında bitiren siz olursanız canınız çok yanmaz :KK66:
biraz uzun yazmışım :)

Zaten defalarca bitirmek istedim de her söylediğimde vicdan yaptırıyordu bana.

Bakalım belki de yazmayacak zaten. Yazarsa net olacağım. Vicdan yapmayacağım.

cevremde duygusunu dile getirmeyen kisileri az cok taniyorum.canim destek al..herseyin farkindasin bos degilsin ama harekete gecemiyorsun.benim dusunceme gore ilgi ,alaka,fedakarlik,duygusallik olmadan iliski olmuyor.baska dinamikler de var tabi..degisim once kendinde baslar
Once igneyi kendine sonra cuvaldizi...
Cozmeden tekrar baslama canim.kolayliklar dilerim.yazmasi kolay uygulamasi zor..
kendimde değiştirmek istediğim tek özellik bu olabilir belki.

İçimde duygular dolup taşıyorken insanların beni umursamıyorum , sevmiyorum gibi düşünmesine çok üzülüyorum.

Belki bende ki yerini bilse karşımdaki her şey farklı da olabilir. Hissettirmezsem kim bilebilir ki değil mi ?

Ona sorsalar bu kadar önemsediğimi , sevdiğimi asla söylemez.

Çünkü dönüp baktığımda hiç yazmamışım, böyle davranıyorsun çok üzülüyorum dememişim, o yazınca bazen cevap bile vermemişim. Arkadaşının yanında 10 gün hastanede kalmış. Tek bir kelime yazmamışım.

Gelin görün ki bir saniye aklımdan çıkmıyor ama nereden bilecek.

Bu onu haklı çıkarmıyor belki ama genel anlamda bu davranışlarım bana hep kaybettiriyor.

10 gün, 1 hafta bunlar çok uzun zaman dilimleri. Ben etrafımda gördüğüm kadarıyla bu sürelerden bahseden sağlıklı bir ilişki yok ne yazık ki.
Annenize geçmiş olsun. İnsan bu zamanlarda destek görmeyecekse, birbirinin derdine derman olamayacaksa evlilik veya uzun soluklu bir şeyler yaşamak zaten mümkün olmayacaktır.
Zaten evliliğin kendisi sorumluluk, sorun çözme kapasitesi gerektiren bir kurum. Sonraki dönemlerde bu tür problemler yaşamaktansa kendi yolunuzu çizmeniz bence de çok daha mantıklı geliyor.
bende kendisine böyle söyledim.

Annem rahatsız ve üzgün olduğum bir anda seni arayamadım neden ? dedim. Eğer zor durumda ben senden yardım isteyemeceksem , derdimi sana anlatamayacaksam ya da sen bana anlatamayacaksan . 10 günde bir tek bir mesajına zaten ihtiyacım yok. Bunun ne anlamı var dedim.

Haklısın , işte ancak bu kadar sorunun içinde bunu yapabiliyorum, beni anlamıyorsun, üzerime gelme vs vs.

Sonu yok yani . Aylardır boşa kürek çekiyorum.

Ama ne olursa olsun sizinde psikolojiniz iyi degildir annenizden dolayı. Boyle ergen tripli sorunlarimi asamiyorum yok anlatamam da yok işte katlan bana bla bla yapıyorsa bununla aynı çatıya girdim mi yalnız kalirsin.
15 yaşında degiliz canım az yetişkin olsun.
Haklılık payı var çocuğun ama bu onu tamamen haklı yapmaz. İlersini de düşünmek lazım.
Kesinlikle aslında oldukça zor zamanlar geçiriyorum. Güçlü durmaya çalıştığım için üzülmüyorum sanıyor sanırım insanlar.

Evet bu süreci yalnız atlattım hayatımda biri varken hemde.

Düşünüyorum da bu saatten sonra gelse ne olacak ki. İyi günde zaten herkes etrafımda.

X