Doğuma Hazırlık SIZCE HANGI İSİM KIZLAR

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Şimdi internetten ensar vakfı olayına baktım da biraz daha dikkatli okursanız haberi ensar vakfindan vicdansız bir öğretmen yapıyor bir kisiye sebep bütün herkes suclanamaz Bence sorunlu olan öğretmen ensar vakfı değil.
Olabilir beni ilgilendirmezde zaten vakif falan.Kimseyi sucladim mi mesajimda? Sanirim iyi okumadiniz. İsim olarak cagirisimi hos seyleri animsatmiyor bu da benim fikrim. Sanirim ona mudahale edemezsiniz degil mi :) istediginiz ismi koyun. Fikir sormussunuz fikrimi soyledim

Iyide olay ensar vakfinda olabilir ama ensar vakfindan bir öğretmen suçlu yani vakifin ne suçu var ki isimleri bu şekilde yargılayacak olursak her ismin başına talihsiz şeyler gelebiliyor o zaman isimleri olaylara göre mi yargilayalim

Öğretmen bile değildi karalamak için vakfın ismi kullanılıyor

önemli olan o vakfın olay duyulduktan sonraki tavrı! sayın bakanımız sağolsun çıkıp "bir kere oldu diye vakfı suçlayamazsınız" dedi. ne demek bir kere oldu diye tecavüzün biri ikisi mi olur zihniyete bak. adam bunları yaparken onlarca çocuğu istismar ederken herkes kördü herhalde? suçlayacaklarına sarıp sarmalamadıkları kaldı! neyse sizin gibi düşünenlere laf anlatmak gerçekten çok zor yazık yani çoluğunuz çocuğunuz var bir de.

önemli olan o vakfın olay duyulduktan sonraki tavrı! sayın bakanımız sağolsun çıkıp "bir kere oldu diye vakfı suçlayamazsınız" dedi. ne demek bir kere oldu diye tecavüzün biri ikisi mi olur zihniyete bak. adam bunları yaparken onlarca çocuğu istismar ederken herkes kördü herhalde? suçlayacaklarına sarıp sarmalamadıkları kaldı! neyse sizin gibi düşünenlere laf anlatmak gerçekten çok zor yazık yani çoluğunuz çocuğunuz var bir de.

Siz de bakanın konuşmasını dinlememissiniz çok belli kulaktan duyma argumanlarinizla sizinle tartışacak degilim

Aynen öyle senin dinin beni hiç ilgilendirmez ama yaptığın yorumlarda benim değerlerime olumsuz göndermede bulunuluyorsa beni susturamazsın bu bir. Ensar vakfında olanlar yada olmuş gibi yansıtılanlar ensar ismini kesinlikle kötü kılmaz ve gayet güzel bir isim, ayrıca bu vakıf olayıyla da benim değerlerime kötü göndermede bulunuyorsun, bu iki. Terbiyeli olup olmadığımı asıl senin gibi terbiyesiz birinden öğrenecek değilim laflarına dikkat et, popüler üye olmuşsun diye sitede benim borum öter havalarından çık, bu üç !
yoo tam tersi dinledim. ben de sizinle tartışmak dahi istemiyorum iyi günler.
Ben yapılanı savunmuyorum dikkatinizi çekerim pireye sebep yorganı yakmamaktan bahsediyorum yapılanlar tabiki son derece cirkin
yoo tam tersi dinledim. ben de sizinle tartışmak dahi istemiyorum iyi günler.

Tartismaya girmiycem. cogu kişinin aklina vakif geliyor. Daha isim koymadan aciklama yapmak zorunda kaliyorsunuz.

Son düzenleme:
İki isim sünnetse peygamberimiz neden kendi çocuklarına hep tek isim vermiş?

Ensar vakfının sapıklıklarını, pisliklerini, çocuklara tecavüzünü duymadınız mı?

Konuya gelince ben ikisini de koymam.
Yasir esir demekmiş, çocuğuma neden esir diye isim koyayım?

Fatimatuz Zehra, Ümmü gülsüm birer örnek , ki bir tane örnek olmasi da sünnet olmasına yeterlidir

K
Oglumun adi muhammed ve ben agiŕ geldigini degil hayir getirdigini düşünüyorum...Böyle ağır gelir laflarina inanmayin
tamamen muhammed ismi yayilmasin diye yayilmiş bilgiler bunlar bu arada yusuf da peygamber ismi ve çok çile çeken bir zat...oglunuza bagirdiginizda sadece ismi muhammed diye saygisizlik etmis olmazsiniz merak etmeyin siz peygamberimiz muhammed e degil oglunuza bagiriyosunuz sonucta...
ALLAH adi muhammed olanlara ahirette rahmet edecek sirfisminden dolayi inşaallah...
Konu sahibinden başka kimse üstüne alinip dini mesele haline getirmeyiniz...

Merhaba oğlunuzun ismi Muhammed miş hayırlı olsun ismiyle yaşasın inşallah. Ben şuan hamileyim çocuğuma Muhammed ismini koymak istiyorum. Ama kimlikte de “D “ ile yazılsın istiyorum. Sizde t mi yoksa d mi yazıyor? D ile bitsin istiyorum nüfus da bir sıkıntı çıkartırlar mı çok merak ediyorum?

Fatimatuz Zehra, Ümmü gülsüm birer örnek , ki bir tane örnek olmasi da sünnet olmasına yeterlidir

Zehra Hz. Fatma'nın ikinci adı değil... lakabı. Hz. Fatma'nın tek ismi var. Zehra, Tahire, Raziye, vs. ise Hz. Fatma'ya verilen lakaplar.

2 isim sünnetir muhabbeti son senelerde çıktı ama doğru değil.

X