Doğuma Hazırlık SIZCE HANGI İSİM KIZLAR

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar Rabbim nasip ederse 3 ay sonra bebegimi kucağıma alcam yalniz isim de kararsız kaldik sizce MUHAMMET YASİR'mi yoksa YUSUF ENSAR'mı koysak
İlla bu iki isim arasında olacaksa Yusuf olsun , ben peygamberimizin isminin ağır gelecegini düşünüyorum çocuk için, çünkü ilerde mecbur kızacaksınız bişey diyeceksiniz isme saygısızlık olur.

Ben olsaydım iki isim koymazdım. çocuklar için gerçekten de zor, kimisi iki ismiyle tanıyor kimisi tek ismiyle Vs. Vs.

İki isim konusunda kararlıysanız ; yusuf ensar

Ama tek isim düşünürseniz söylediğiniz isimler arasında yusuf

Keşke kötü demeseydiniz ikiside Peygamber ismi nihayetinde hiç kötü olur mu ha ben koymak istemem derseniz anlarım.

Hayır canım kötü. Kötü deme sebebim, peygamber ismi olmasından dolayı değil. Dini olarak anlamı çok şık olsa da çocuğa isim olarak ağır gelen, kötü isimler bunlar. Dini açıdan bi kötülemede bulunmuyorum yani.

Ayrıca mesela ensar demek "yardım eden" demek. Nasara'dır kelime kökü. Nasara da "yardım etmek" demektir. Yani arapça bir sözcük bu sadece. Yasir de aynı şekilde anlamsız. Kutsal bişey yok.

Kızlar Rabbim nasip ederse 3 ay sonra bebegimi kucağıma alcam yalniz isim de kararsız kaldik sizce MUHAMMET YASİR'mi yoksa YUSUF ENSAR'mı koysak
tek isim tercih edin bence.
sadece Yusuf olabilir.
ilk isim çok ağır iki isim kullanımı ise zor çocuklar açısından.
çocuğun ileride sıkıntı çekmemesi çok daha önemli

X