Sizce mantıklı mı? Olur demeli miyim?

Gelirim işsizken devlete ataninca evet jet hızıyla artmış oluyor bunun şu bu kesimle ne alakası var. Essek gibi çocuklu kadın halimle yıllarca oturdum dil ales zırt pırt çalıştım. Bana demediğinizin farkındayım ve size de hak veriyorum ama o jet bu jet değil açıklamak istedim. Nice jetler dönüyor/ dur.

Çünkü müteahhit oraya sadece 1 ev 1.5 ev veriyormuş.
E tamam mutaahid bir ev versin , geçsinler otursunlar. Ama oturmazlar çünkü siz nasılsa ev alacaksınız , güzelce sahiplenip yerlesecekler, diğer evden gelecek kirayı da mutahite vermeden önce de verdikten sonra da beraber yiyecekler. Bu arada siz maddi manevi sıkıntı çekeceksiniz.

Canım eşin haklı... hiç yoktan rızası olmadan ölü bir yatırım yapıyor, üstelik de borca girerek...Bu zamanda 250000 e oturulabilir durumda bir ev bulabilirseniz şanslısınız zaten , esin de aynı oranda ailesine ödeme yapacaksa en az 100000 kredi çekeceksiniz gibi düşün, faiziyle 180000 i bulacak, umarım bu sokağa atilan para aile huzurunuzu uzun vadede sarsmaz. Allah yardımcınız olsun
Evet haklısınız. Bakalım artık hayırlısı seneye

Krediyi konu sahibi çekeceği için tapu onun üzerine olacak
Yok ben kendisinin kredi çekmeyip, annesinin şu an kaldığı evin kirasıyla alacakları yeni dairenin borcunu ödemesi üzerine konuştum. Dedim ki kira desteği yapacağına annesinin aylık kredi borcuna yetmezse müstakil evin kirası, siz üstünü çıkarsınız yani nasılsa kira yardımı düşünüyordu.

Yok ben kendisinin kredi çekmeyip, annesinin şu an kaldığı evin kirasıyla alacakları yeni dairenin borcunu ödemesi üzerine konuştum. Dedim ki kira desteği yapacağına annesinin aylık kredi borcuna yetmezse müstakil evin kirası, siz üstünü çıkarsınız yani nasılsa kira yardımı düşünüyordu.
Bu daha mantıklı daha önce de söylendi ama anne yanaşmıyor. Diğer evden gelecek kira bedeli mutahite verilse de verilmese de hiç yokmuş gibi hesap yapılıyor. Üstelik annenin kocasının daha birkaç arazisi daha varmış, birini satsa rahat rahat ev de alır ama onlar hiç yokmuş gibi anneyle kızı karşı karşıya bırakılmış.

Bu daha mantıklı daha önce de söylendi ama anne yanaşmıyor. Diğer evden gelecek kira bedeli mutahite verilse de verilmese de hiç yokmuş gibi hesap yapılıyor. Üstelik annenin kocasının daha birkaç arazisi daha varmış, birini satsa rahat rahat ev de alır ama onlar hiç yokmuş gibi anneyle kızı karşı karşıya bırakılmış.
Anne koca evin işini yapıyor yemeği çamaşırı adamın çocuklarını da misafir ediyordur. Bunlara karşılık bir de ev mi sağlayacak adama pesss. Konu sahibi üzülme ama annenin iyiliği için yazıyorum. Karın tokluğuna hizmet etmesin şu adama. Ne adamın çocuklarının hakkını yesin ne de kendini ezdirsin.

Ben şeyi anlamadım ya annesiyle üvey babası niye ortak tapulu ev almıyorlar? Annesinde zaten 200K varmış e o ev de satılsa 200K`ya. İşte yarı yarıya bölünmüş olacaklar. Anlamadım cidden böyle dallanıp budaklandırmayı

Ev iyi bir yatırım aracı kesinlikle. Biz 720 bin liraya geçen yıl almıştık, bu yıl alt komşumuz satılığa çıkardı 930 bin liradan ve 10 günde satıldı. Keza yatırım olsun diye eşim 6 ay önce bi ev daha almıştı, 430 bin liraya almıştık o eve de şuan 620 bin lira veriyorlar. Ve içinde kiracı var her ay 2500 lira kira geliyor.
Ama sizin konuda şu var, siz anneniz otursun diye alıyorsunuz

Ev iyi bir yatırım aracı kesinlikle. Biz 720 bin liraya geçen yıl almıştık, bu yıl alt komşumuz satılığa çıkardı 930 bin liradan ve 10 günde satıldı. Keza yatırım olsun diye eşim 6 ay önce bi ev daha almıştı, 430 bin liraya almıştık o eve de şuan 620 bin lira veriyorlar. Ve içinde kiracı var her ay 2500 lira kira geliyor.
Ama sizin konuda şu var, siz anneniz otursun diye alıyorsunuz
o paraları bulsak bizlerde yatırım yapmayı biliyoruz

X