Sizce saglıklı bir gebelik mi???

Sadomm34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
83
23
25
Kızlar merhaba bu salı günü 4şubatta yani hamile oldugumu ögrendim kan verdim aynı gün 141çıktı. Dün doktora gittim vajinal ultrasonla baktı rahminde kalınlaşma var daha oluşum aşamasında dedi dün tekrar kan istedi sonuc 230 çıktı..
Sizce saglıklı bir gebelik mi?sizin hcg degeriniz kacken keseyi gördünüz? Endişeliyim fazlasıyla lütfen bilgisi olan yazsın

Kızlar merhaba bu salı günü 4şubatta yani hamile oldugumu ögrendim kan verdim aynı gün 141çıktı. Dün doktora gittim vajinal ultrasonla baktı rahminde kalınlaşma var daha oluşum aşamasında dedi dün tekrar kan istedi sonuc 230 çıktı..
Sizce saglıklı bir gebelik mi?sizin hcg degeriniz kacken keseyi gördünüz? Endişeliyim fazlasıyla lütfen bilgisi olan yazsın
Keseye 5 haftalıkken bakılıyor, zaten değer 10.000lerdeyken kese görünüyor. Sanırım senin adetin henüz yeni gecikmiş 4 haftalıksın?

Keseye 5 haftalıkken bakılıyor, zaten değer 10.000lerdeyken kese görünüyor. Sanırım senin adetin henüz yeni gecikmiş 4 haftalıksın?

4şubatta öğrendiğim gün adetim 7gün gecikmişti.son adet tarihime göre 5haftalık olması gerekiyor sanırım 31aralıkta en son adetim başlamıştı ama benimki gec döllenme olmus degil mi ondan suan daha kücük?

4şubatta öğrendiğim gün adetim 7gün gecikmişti.son adet tarihime göre 5haftalık olması gerekiyor sanırım 31aralıkta en son adetim başlamıştı ama benimki gec döllenme olmus degil mi ondan suan daha kücük?
Muhtemelen öyledir ama doktor daha sağlıklı bilgi verir, doktor ne dedi?

Muhtemelen öyledir ama doktor daha sağlıklı bilgi verir, doktor ne dedi?

İki gün icin yeterli bi artış dedi beta degerim için rahminde kalınlaşma olmuş yerini hazırlıyor dedi ama yok boş gebelik yok dış gebelik bir sürü ihtimal saydı onlar biraz kafamı karıstırdı

Kese görününceye kadar doktorlar dış gebelik olma ihtimalini de söylerler göründükten sonra doktorda derin bi nefes alıyor

Çok erken doktora gitmişsin hele bi 2000 lere gelseydi rahat görünürdü
vajinal baktırmamanı tavsiye ederim

Çok erken doktora gitmişsin hele bi 2000 lere gelseydi rahat görünürdü
vajinal baktırmamanı tavsiye ederim

İlk cocugum olacak inşallah pek bi bilgim yok bu konularda kanda cıkınca hemen gidelim dedi eşim kontrol etsin doktor baksın diye heyecanlandı.ama ben de artık sadece kan vericem degerim 1500üzeri oldugunda doktordan randevu alacagım ben de rahatsız oldum vajinal ultrasondan bi zarar gelir diye

Canım hcg 2 binin üzerine cıkınca kese görünür seninki daha yeni saglıklı olup olmadıgını degerler 2 kat artmazsa anlaşılır

Benim 4+4 te acildeki doktor kese oluşumu gördüm dedi.
O gün kan vermedim.
2 gün sonra verdiğim kan değeri 5+0 da galiba 5 bin küsürdü.
Keseyi de 6+ da gördük.

Ama her hamileliğin değeri aynı olmuyor.
Aynı dönemde olduğum arkadaş 100 civarı bi değerle öğrenmişti.
Başka bi arkadaşım daha adeti geçeli 1 hafta olmamışken 12 binlerde öğrendi.
Yani bu bebekle alakalı.
Düşük diye sağlıksız demek yanlış.
2 gün sonra tekrar kan verin inşallah yükselmiştir sağlıkla kucağınıza alırsınız

Benim 4+4 te acildeki doktor kese oluşumu gördüm dedi.
O gün kan vermedim.
2 gün sonra verdiğim kan değeri 5+0 da galiba 5 bin küsürdü.
Keseyi de 6+ da gördük.

Ama her hamileliğin değeri aynı olmuyor.
Aynı dönemde olduğum arkadaş 100 civarı bi değerle öğrenmişti.
Başka bi arkadaşım daha adeti geçeli 1 hafta olmamışken 12 binlerde öğrendi.
Yani bu bebekle alakalı.
Düşük diye sağlıksız demek yanlış.
2 gün sonra tekrar kan verin inşallah yükselmiştir sağlıkla kucağınıza alırsınız

Aminn tesekkür ederim.Evet haklısınız pazartesiyi bekliyorum tekrar kan vericem inşallah bir problem yoktur

Doktorlar 12. haftaya kadar o gebeliğe sağlıklı demiyorlar maalesef. hep bir soru işareti ile bakıyorlar.
inşallah kalp atışlarını tez zamanda duyarsınız

Merhaba. Adet gecikmesinden 11 gün sonra, hcg değerim 1500lerdeyken karından görüldü kesem. Sizin artık normal değerler içinde kabul ediliyor. Daha çok yeni, 5. haftadan itibaren görülebilir, 7. haftada hala görünmediyse sorun var demektir. O yüzden 7ye kadar yolu var.

Siiznle son adet tarihimiz aynı bende 4 subatta öğrendim o günde kana baktırdım 1190 cıktı ertesi günde nokta kdr kese göründü

X