Sizce sorun tam olarak ne?

Kendimden zerre kadar umudu olmayan erkeklerin kanka olmak istediği tarzda biriydim. Herkes benimle muhabbet etmeyi sever kadın erkek farketmez. Ama erkeklerin arkadaş olarak görmesinden öteye geçmiyordum. Üniversite bitti ilk evlenenlerden biriyim. Eşimle okulu bitirmeme 3 ay kala tanışıp sevgili olduk. Yani kısmetin nerededir ne zaman karşına çıkar bilinmez..
Ama şu konuda hemfikirim bende maskülen ve eril enerjisi yüksek biriyim. Eşim mülayim anne kuzusu modunda. Ben her haliyle sevdim onu ama sanırım zıt karakterler birbirini çekiyor

Senin dişil enerjiyi bilemiyorum ama erkeklerin eril enerjisinde bir problem var bence. Son yıllarda ilişkiye başlamamak için takla atan, hesap ödemek istemeyen, ilk buluşma sonrası ortadan kaybolan, evinden alınıp evine bırakılmak istenen erkeklere başka bir anlam veremiyorum.
Bu durum benim de dikkatimi çekti. Acaba benden kaynaklanan bir sorun nedeniyle mi çevremde hep böyle erkekler toplanıyor diye düşünmüştüm ben de :)

Kendimden zerre kadar umudu olmayan erkeklerin kanka olmak istediği tarzda biriydim. Herkes benimle muhabbet etmeyi sever kadın erkek farketmez. Ama erkeklerin arkadaş olarak görmesinden öteye geçmiyordum. Üniversite bitti ilk evlenenlerden biriyim. Eşimle okulu bitirmeme 3 ay kala tanışıp sevgili olduk. Yani kısmetin nerededir ne zaman karşına çıkar bilinmez..
Ama şu konuda hemfikirim bende maskülen ve eril enerjisi yüksek biriyim. Eşim mülayim anne kuzusu modunda. Ben her haliyle sevdim onu ama sanırım zıt karakterler birbirini çekiyor
Umarım çok mutlu olursunuz. Bu durumda benim için eril enerji problemi de elendiğine göre bütün iş zamana kalıyor :)

Herkese Merhaba,

Uzun zamandır aklıma takılan bir konu hakkında olumlu veya olumsuz fikir ve önerilerinizi almak istiyorum. Bunun için kendimden ve hayatımdan elimden geldiği kadar objektif bir şekilde bahsetmeye çalışacağım. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

28 yaşındayım. İyi bir üniversitede lisans eğitimi aldıktan sonra yüksek lisansımı yurtdışında tamamladım. Şu anda da yurtdışında doktora eğitimime devam ediyorum ve bir yandan da iyi bir işte çalışarak kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum. İnsanlar tarafından sevilen sosyal bir insanım (covid dolayısıyla biraz sekteye uğramış olsa da). Dış görünüş olarak da çevrem tarafından beğenilen biriyim.

İlgisiz ve problemli bir ailede berbat bir çocukluk geçirdim. Babam bütün çocukluğum boyunca anneme psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladı. Annem ise yıllarca pasif bir tutum sergileyerek kendisini hiç savunamadı. Bu durum ilişkilere ve evliliğe karşı içten içe büyük bir korku geliştirmeme sebep oldu. Ailevi problemlerden kaçmak için yıllarca eğitim, kişisel gelişim ve iyi bir kariyerden başka bir şeye odaklanma fırsatı bulamadım. Yaşıtlarım doğru düzgün tanımadıkları insanlarla evlilik hayalleri kurarken ben yıllarımı kardeşlerim için gelecek kaygısı içerisinde geçirdim.

Şimdi bulunduğum yeri düşününce içten içe kendimle gurur duysam da bazı zamanlar mutlu değilim ve yalnız hissediyorum. Yıllardır kaygılarım nedeniyle hayatıma kimseyi alamıyordum. Şimdi kendimi bu konuda rahat hissediyorum. Hayatımda güvenilir ve kıymet bilen bir insan olsun istiyorum. Ama çevreme baktığımda sanki hiç evlenilecek erkek kalmamış gibi. Karşıma çıkan kişiler o kadar ne yapacaklarını bilmiyor oluyorlar ki bana çocuk gibi geliyorlar. En son olabilir mi acaba dediğim kişi otuz küsür yaşlarında yetişkin bir insan olmasına rağmen sadece annesinden ve annesinin yaptığı yemeklerle kimsenin yarışamayacağından bahsediyordu mesela. Beni tanımaya çalışmadı bile.

Sorun şu ki acaba ben çalışmayla kafayı bozup eril enerjimi yükseltip farkında olmadan çevremde anne kuzularını topluyor olabilir miyim? Ya da yine ben hayat mücadelesi verirken güzel ve zeki kızlar bütün iyi erkekleri kapmış olabilir mi? Sizce sorun tam olarak nerede? Ben neyi kaçırıyorum?

Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.
İyi erkek derken yakışıklı olması uzun boylu olması vs gibi özellikler dahil mi :)
28yasinda bir kadinsin. O yaşta erkekler bir Jön olmuyorlar. Seni sevene sans veriyor musun? Ay bunun tipi kötü diye şans vermiyor musun?insan sevince sevdiği ona dünyanın en yakışıklısi gelir. Ve kadınlar zamanla erkekler bir anda aşık olur. Tavsiyem karşındakine zaman vermen arkadaşlık kurman ve citan yuksekse eğer biraz indirmen.

yenilerde bir kitap okuyorum,
belki sizin ben acaba bu tarz erkekleri kendime mi cekiyorum sorunuza isik tutabilir:

Bence insanın rahat olmasıyla alakalı. Olursa olur olmazsa olmaz bakış açısı olunca herşey oluyor. Ama çok isteyince nedense olmuyor anlayabilmiş değilim.

İyi erkek derken yakışıklı olması uzun boylu olması vs gibi özellikler dahil mi :)
28yasinda bir kadinsin. O yaşta erkekler bir Jön olmuyorlar. Seni sevene sans veriyor musun? Ay bunun tipi kötü diye şans vermiyor musun?insan sevince sevdiği ona dünyanın en yakışıklısi gelir. Ve kadınlar zamanla erkekler bir anda aşık olur. Tavsiyem karşındakine zaman vermen arkadaşlık kurman ve citan yuksekse eğer biraz indirmen.
Çok önemli bir noktaya değindiniz. Ben galiba bu ayrıntıyı biraz es geçiyorum ama aklımda tutacağım. Teşekkür ederim, iyi ki varsınız.

yenilerde bir kitap okuyorum,
belki sizin ben acaba bu tarz erkekleri kendime mi cekiyorum sorunuza isik tutabilir:

Bu kitabı psikolog bir arkadaşım da önermişti uzun bir zaman önce ama tamamen aklımdan çıkmış. Hemen sipariş ediyorum, teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Bence insanın rahat olmasıyla alakalı. Olursa olur olmazsa olmaz bakış açısı olunca herşey oluyor. Ama çok isteyince nedense olmuyor anlayabilmiş değilim.
Bu benim de anlamakta zorlandığım bir konu. İstemiyor rolünü de iyi yapıyorum halbuki :KK70:

X