Sizce söylemeli miyim ?

Rapunzel90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2018
1.470
2.127
33
Kızlar selam , 4 senedir yakın olduğumuz bir komşu teyze var kızı benimle akran onunda 2 yaşında kızı var kızının elinde yemek yerken sürekli telefon, onun dışında da hep tel elinde yani kızı 6-7 aylıktan beri ekranla . Birbirimize gidip geldiğimiz için çok iyi gözlememe şansım oldu kızı seslenince asla bakmıyor, göz teması kurmuyor , hiç bir kelimesi yok anne baba gel git vs sadece ‘ Aaaaa’ ‘oooovvv’ diye sesler çıkarıyor mesala dibine kadar girip adıyla sesleniyorum asla bakmıyor kucağıma alıyorum yüzünü avcuma alıyorum yüzüme bakması için bakmıyor hiç huzursuzlanıyor, benimde 6 aylık oğlum var son 3-4 gündür annesi bana bıraktı işlerini halletmek için oyun kurdum bu topu sepete atalım dedim gösterdim nasıl yapılması gerektiğini yapmıyor hiç kendi kendine geziniyor oyunda oynamıyor sadece su içmek için benim elimden tutup mutfağa götürdü. Bir oyuncağı ver koy al dediğimde falan yapmıyor. Taklit etmiyor bay bay, alkış falan yok . ben bayağı şüphelendim uyaran eksikliği mi acaba diye aileside konuşur acelesi yok kuzenide geç konuştu falan kafasındalar sizce söylemeli miyim doktora götürmelerini gerektiğini ya da nasıl anlatabilirim inanın gördükçe çok üzülüyorum annesi hiç ilgilenmiyor bağırıyor falan hep kızda kendi hep yere atıyor gözlerini sıkıca kapatıyor ağlama krizlerine giriyor sizce ne yapmalıyım fikir verir misiniz?

Canim söylemelisin ama direk degil. Sana 3 4 gun bırakmış olmasi cok iyi bir bahanen, ben biraz panik yaptım belki ama diye gir konuya normal olma ihtimali yüksek bazi cocuklarda boyle ama de yinede bi kontrol ettirsen de. Birsey varsada erken öğrenelim yoksa zaten sorun yok de. Sakin kendi cocugunla yada baskasininkiyle kıyaslama ama

Böyle şeylere karışılmaması taraftarı olsam dahi bir sağlık durumu söz konusu ise kendime engel olamıyorum, o sebeple söylemenizden yanayım.
Lakin, böyle böyle diye konuya sert girmekten ziyade çocukları senede bir çocuk gelişim uzmanının görmesinin gerektiği, onun yaşına uygun motor zihin becerilerinin ölçebileceğini, eğer bir şey varsa erken teşhisle çoğu durumun önüne geçileceğinden falan bahsedin.

Böyle şeylere karışılmaması taraftarı olsam dahi bir sağlık durumu söz konusu ise kendime engel olamıyorum, o sebeple söylemenizden yanayım.
Lakin, böyle böyle diye konuya sert girmekten ziyade çocukları senede bir çocuk gelişim uzmanının görmesinin gerektiği, onun yaşına uygun motor zihin becerilerinin ölçebileceğini, eğer bir şey varsa erken teşhisle çoğu durumun önüne geçileceğinden falan bahsedin.
Evet bende normalde karışmam yorum yapmam ama vicdanım hiç rahat değil gerçekten bir şey varsa geç kalınmasından korkuyorum . Yarın bir şekilde söyleceğim inşallah dikkate alırlar😕

Canim söylemelisin ama direk degil. Sana 3 4 gun bırakmış olmasi cok iyi bir bahanen, ben biraz panik yaptım belki ama diye gir konuya normal olma ihtimali yüksek bazi cocuklarda boyle ama de yinede bi kontrol ettirsen de. Birsey varsada erken öğrenelim yoksa zaten sorun yok de. Sakin kendi cocugunla yada baskasininkiyle kıyaslama ama
Yanlış anlamasından korktuğum için bekledim uzun süredir böyle konuşma gecikmesi olabilir diye düşündüm hep ama 3-4 gün daha yakın olunca iyice içime kurt düştü hiç bir şeye ilgiisi yok dikkatini çekip oyun kurmak için her şeyi yaptım ama yok bakmıyor bile. Güzelce söyleceğim dediğiniz gibi kıyaslama yapmadab

X