Sizin çocuklar nasıl ? (5yaş)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
5 yaş annesiyim, kesinlikle disari tek cikartmam.
Site degil mustakil ev bahcesi olmasina ve 2 metre duvar + 1 metre korkulukla cevrili olmasina ragmen...

Sorunuz bu olmadigi icin uzatmayayim.

Biz ekmegi evde yapiyoruz mesela. Hamur yoguruyoruz. Hamuru mayalanmaya birakiyoruz ve disari cikiyoruz.
Hamur sisti mi acaba diye merakindan geliyor.

Firina kurabiye koyuyoruz, (annem evde) kurabiyeler olmustur bi bakalim diye giriyor eve.

Malum mor renkli uygulamadan 2 3 günde bir evin ihtiyaclarini veriyorum. Siparis gelince paketlerden ne cikicak diye giriyor. Onun icin de minik bisey söylüyorum posetlerde onu ariyor. Her gün farkli bisey oldugu icin heyecanla oyalaniyor.

En kötü ihtimalle hergun belli saatte alarmim calar kedilerin mama su degisim saatidir. Kedinin suyu bayatladi diye girer eve.

Boyama yapmak bu neslin cocuklarini pek heyecanlandirmiyor, resme özel ilgisi olanlar farkli olabilir. Daha dikkatlerini cekicek biseyler bulmaya calisin.

Neler yazıldı, ne karara vardınız bilemiyorum ama
Bu konunun çözümü, süre sınırı koymak,
Baştan şu şu saatte dönülecek, eve girilecek diye anlasmak, ona göre bahceye göndermek.
Süre sınırına uymak istemiyorlarsa cikmayacaklar (ki genelde oynamak istedikleri icin süreyi kabul edecekler).
Artık yaşları büyüyor, plana uymayi öğrenecekler :)
Kolaylık dilerim.
Konuşuyoruz anlaşıyoruz tamam deyip gidiyorlar ya da gidiyoruz ama yok

5 yaşında çocukların uzaktan izlenerek 4 saat dışarıda ne işi var.
Ayrıca 4 saat boyunca ne kadar pür dikkat izleyebiliyorsunuz.

Cevap olarak da hayır çocuğum böyle değil.
Böyle olduğu yaşlar daha kucukkendi.
Ama sizin rahatliginiz da bana normal gelmedi açıkçası.

Konuşuyoruz anlaşıyoruz tamam deyip gidiyorlar ya da gidiyoruz ama yok
Net olun.
Sınırınız net olsun
Tavriniz net olsun
Kötüye kullanmak isteyip sabrinizi zorlarlarsa, süreyi defalarca uzatmak isterlerse musaade etmeyin,
Siz eve dönün,
Cok zorda kalırsanız,
Gelmeyen dışarda kalır, yemek yiyemez gibisinden kurallarınızı söyleyin.
Net oluşunuzdan taviz vermeyin.
Merhamet edecek olursaniz kullanmaya kalkarlar minnak da olsalar :)

5 yaş annesiyim, kesinlikle disari tek cikartmam.
Site degil mustakil ev bahcesi olmasina ve 2 metre duvar + 1 metre korkulukla cevrili olmasina ragmen...

Sorunuz bu olmadigi icin uzatmayayim.

Biz ekmegi evde yapiyoruz mesela. Hamur yoguruyoruz. Hamuru mayalanmaya birakiyoruz ve disari cikiyoruz.
Hamur sisti mi acaba diye merakindan geliyor.

Firina kurabiye koyuyoruz, (annem evde) kurabiyeler olmustur bi bakalim diye giriyor eve.

Malum mor renkli uygulamadan 2 3 günde bir evin ihtiyaclarini veriyorum. Siparis gelince paketlerden ne cikicak diye giriyor. Onun icin de minik bisey söylüyorum posetlerde onu ariyor. Her gün farkli bisey oldugu icin heyecanla oyalaniyor.

En kötü ihtimalle hergun belli saatte alarmim calar kedilerin mama su degisim saatidir. Kedinin suyu bayatladi diye girer eve.

Boyama yapmak bu neslin cocuklarini pek heyecanlandirmiyor, resme özel ilgisi olanlar farkli olabilir. Daha dikkatlerini cekicek biseyler bulmaya calisin.
Ayyy konuyla hiç alakası yok ve konu sahibi arkadaştan özür diliyorum ama eviniz nerede yani hangi şehirde ve kira mi kendinizin mi kira ise kirası ne kadar:))böyle müşterisine kredi verecek banka gibi sordum ama çok ciddiyim ya.esimle butun hayalimiz kendine ait bahçesi ve bahçesinin etrafı duvarlarla çevrili olan bir evde yaşamak.benim de kedimin suyu bayatladi diye içeri gireyim,peşimden köpeğim ve çocuklarım da gelsin içeri,suyunu tazeleyip çıkalım geri.bahcesinde domates,biber yetiştirelim.bahcede uzun uzun kahvaltı yapıp ardından çay keyfi yapalım.ama öyle bir ev yok yaw.her gün Türkiye'nin her yerindeki ev ilanlarına bakıyoruz,öyle bir ev ya yok ya da olan üç beş taneninde kiraları 4000 -5000 den başlıyor.bir maaşı kiraya verirsekde bahçedeki otlari yolup yeriz artık.

Baştan süreyi uzatmayacagim diye de belirtin, her sey belli her sey net olsun.

Amaç çocuğu bağımsızlaştırmak ya
Uzman önerdi dedim ya 😁

Yıllarca beraber inmişim şimd mi gocuncam 🤔😁
Benim de bu sene okula başlayacak kızım var. Biz de güvenlikli bir sitedeyiz. Her gün kızımla parka gidiyordum ve neredeyse o yaştaki çocukla giden tek bendim diyebilirim.Bana.bu durum çok garip gelirken bazı komşularım
-bi rahat bırak çocuğu
-kendisi oynasin kapının onu zaten (1. Kattayiz)
-Çocuk okula başlayınca alışamayacak
-çok pimpiriklisin
-sakinilan göze çöp batar gibi ve daha da fazlası şeyler söylüyorlardı
Ben de çocuğumun bağımsız ve kendine yetebilen biri olmasını güçleştiriyor muyum sahiden diye kendimi sorgulamaya başladım
Son zamanlarda vaka sayıları iyice arttığı için parka inmiyoruz ve şimdilik tek gönderme rafa kalktı benim için de..
Ama sizi anlıyorum..

Yok ya 5 yaşındalar henüz bence gondermeyin sitede de olsa.
Bende sitede yasiyorum oglum 5 yasinda guvenlikli 24 saat kamerayla izlenen bir yer ama allah korusun bir sey olur kendinizi suclarsiniz keske yanlarinda olsaydim diye.
Tabii ki bu benim dusuncem siz boyle yapmak durumunda degilsiniz.
Buarada oglumda sizin ikizleriniz gibi saatlerce dönmek istemiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X