Sizin eşleriniz de alınır, küser mi?

Postmodernik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
835
294
Son durum için 7. Ve 12. Sayfaya bir bakın lütfen

Günaydın herkese
Biz 3 yıllık evliyiz eşimi hala anlayabilmiş değilim. Öyle birisi ki aramız iyi olduğu zaman dünyalar iyisi bir eş baba
Bana çok hoş şeyler söyler eve gelmeden önce arar sanki flört ediyormuşuz gibi tatlı tatlı konuşur diyorum ya Harika bir eş oluyor. Ama gelin görün ki bir şeyler onun istediği gibi olmasın bir anda değişiyor kendisine yaklaştırmıyor kızıyor bunu söyleyerek dile getirmese bile yüzünde bi sinirlilik ifadesi oluşuyor bir ya da birkaç gün sürebiliyor bu durum.
Son olay da şu oldu dün bütün gün evdeydim 5 buçuk aylık bir bebeğim var haliyle anca evi toparlayabildim yemek yapamadım eşim gelince çocuğu bana ver sen yemeği yap dedi yine iyiydi her şey ama yemek onun istediği gibi aslında bende beğenmedim yemeği tam pişmeden kapatmışım dikkat etmedim pek, masayı yemek yemeden önce hazırlamaya da yardım etti ta ki yemeği görene kadar kabul ediyorum içine bir kase yağ koymuşum pişmemiş fırında yumuşamış yemek kaparmışım işte bir sürü söylendi bi öğrenemedim yemek yapmayı vs şimdi bazılarınız der kendi yapsın diye yapar bir önceki gün o yapmıştı yemeği neyse adam akıllı yemedi kalktı sofradan surat 5 karış bir şey demez doğru düzgün koltukta uyumuş uyandırdım yatağa git diye gidince bi ara odaya girdim öptüm bir şeyler sordum kızdı uykumu mahvettin vs yani genel olarak sorunumuz bu onun istediği gibi olunca bir şeyler çok iyi birisi oluyor ama istemediği şeyleri üst üste görünce başta surat yapıyor sonra bağırıp kendinden uzaklaştırıyor ortası yok bu adamın konum çok saçma gelebilir ama 3 yıldan fazladır böyle olunca bende afalladım artık bazen hiç takılmadığı şeylere bazen çok tepki verir bazen çocuk gibi küser,
Sizin eşleriniz de böyle mi küser mi?

2. Gelişme
Benim eşimin kırmızı çizgisi ufakta olsa yalandır bugün eve geldi o kadar saçma ki yaptığım söylemeye utanıyorum artık bana evi havalandırıp havalandırmadığımı sordu ki bunu çoğu kez hatırlatır bana bende havalandırmama rağmen havalandırdım dedim oda ama kalın perde açılmamış bile dedi ben yok ondan da şundan da diye saçmaladım ve tekrar sordu bana bende havalandırmsdığımı itiraf ettim çok kızdı bu da ne ki diyebilirsiniz ama bu tarz ufak çaplı şeyler ilk yıl çok fazla yaşadık ben ya bir şeyleri gizledim ya farklı gösterdim ona ama evle ilgili şeyler ciddi şeyler değil sinek küçüktür ama mide bulandırır misali kızdı bana bende neden böyle bir şey yaptığımı inanın hala anlamış değilim farklı odalardayız onun yanına girmemi istemiyor ağır konuşurum sana falan dedi ve annemler farklı şehirde onların yanına git 2 3 hafta dedi ben şimdi ne yapayım hata benim adamın huyunu bildiğim halde dikkat etmeden uydurdum yalancının mumu yatsı bile olmadan anında söndü

3. Gelişme
Tartışma günümüzden sonra ailemin yanına geldim 10 gündür buradayım eşim ne aradı ne sordu beni ama babamı arayıp çocuğu soruyormuş kavga yüzünden ailemin yanına geldiğimi söylemedim babama diye o hiç bir şeyi bilmiyor ama çok sinir oldum kinlendim artık eşime ya beni geçtim insan çocuğu için inadından vazgeçmez mi adam inattan ölecek resmen hasta ruh hastası hafta sonu gelecekmiş buraya ben ne yapayım şimdi babam rahatsız olduğu için ona belli etmek üzmek istemiyorum onu mecbur eve dönerim ama eşime nasıl davranmalıyım inanın ki bilmiyorum bazen içimdeki her şeyi kusayım diyorum bazen hiç konuşmayarak cezalandırmak istiyorum ne yapayım ben ya

Son düzenleme:
Yok böyle değil kesinlikle. Bazen insanın el ayarı kaçıp, kötü yemek yapabilir, yeri gelir hiç yapamaz. Kendinde trip atma hakkını görmesi bile çok ayıp. Çocuk gibi koca adam. Kesinlikle normali bu değil. Eşinizi bu konuda alttan almayın. Alt tarafı yemek yahu, bunun için küsülür mü?

Ayrıca diyelim bir sebepten eşim bana küstü, surat yapıyor. Gidip öptüğüm ya da sarıldığım zaman asla kovmaz. Çok büyük tartışmalarımızda dahi yapmaz mesela bu hareketi.

Genel tavrı iyiyse arada böyle hallerini görmezden gel canım. Benim eşimde çok iyidir hoştur. Ama bazen bi bakarım gergindir, suratından belli olur. Herşeye laf söyleyebilir. Bi triplenir, söylenir. Ruh halime göre ya canına okurum, yada görmezden gelir gider içerdeki odada kitap filan okurum.

Zor bir adamla evlisiniz ama adamın da karakteri bu. Ya alışıp her şeyi ona uygun yapacaksınız ya da huzursuzluğu umursamayacaksınız. Umursamazsanız muhtemelen kendi kendine unutup düzelir. Periyodik olarak bu ruh haline giriyorsa 3 senede alışmış ve kanıksamış olmanız gerekir.

Adamı üzdüysem elbette alınır,robot değil ya. Ama küsmez.
Sizin eşiniz yemeği güzel yapmadınız diye mi küsmüş?
Yanlış anladım di mi ben?

Yok böyle değil kesinlikle. Bazen insanın el ayarı kaçıp, kötü yemek yapabilir, yeri gelir hiç yapamaz. Kendinde trip atma hakkını görmesi bile çok ayıp. Çocuk gibi koca adam. Kesinlikle normali bu değil. Eşinizi bu konuda alttan almayın. Alt tarafı yemek yahu, bunun için küsülür mü?

Ayrıca diyelim bir sebepten eşim bana küstü, surat yapıyor. Gidip öptüğüm ya da sarıldığım zaman asla kovmaz. Çok büyük tartışmalarımızda dahi yapmaz mesela bu hareketi.
Diyorum ya farklı davranıyor bazı zaman yemek olmamış ama yine de eline sağlık der bazen yemekteyiz programında gibi puan verir ama gülümseyerek bazen ciddi triplemir
Normalde kendisi onu öpmemi vs ister hoşuna gider barışır ama bazen de böyle tepki verir bilmiyorum neden böyle neye neden kızdığı belli olmaz

Adamı üzdüysem elbette alınır,robot değil ya. Ama küsmez.
Sizin eşiniz yemeği güzel yapmadınız diye mi küsmüş?
Yanlış anladım di mi ben?
Neymiş bunca yıldır hala dikkat etmeden yemek yapıyormuşum ama buna her zaman bir şey söylemez diyorum ya dengesiz bazı zaman yemek olmamış aşkım der Güler geçer bazen yüzü düşer konuşur küsmek öyle konuşmamak değil ama ben konu açarım kısa kısa cevaplar verir

Neymiş bunca yıldır hala dikkat etmeden yemek yapıyormuşum ama buna her zaman bir şey söylemez diyorum ya dengesiz bazı zaman yemek olmamış aşkım der Güler geçer bazen yüzü düşer konuşur küsmek öyle konuşmamak değil ama ben konu açarım kısa kısa cevaplar verir
Eşinizin size anlatamadığı başka sorunları var o zaman.
İnsan bazen aklında başka bir problemle uğraşırken küçücük çöp göze batıyor.

Zor bir adamla evlisiniz ama adamın da karakteri bu. Ya alışıp her şeyi ona uygun yapacaksınız ya da huzursuzluğu umursamayacaksınız. Umursamazsanız muhtemelen kendi kendine unutup düzelir. Periyodik olarak bu ruh haline giriyorsa 3 senede alışmış ve kanıksamış olmanız gerekir.
Umursamadan davranmıyorum sinir oluyorum bu hallerine ona başlarda tepki veriyordum artık tepki de vermiyorum sanki onun küstüğünü anlamamış gibi davranıyorum ama diyorum ya yordu beni artık ben hiç küs duramayan sinirlensem bile ani tepki verip eskiye dönen biriyim

Eşinizin size anlatamadığı başka sorunları var o zaman.
İnsan bazen aklında başka bir problemle uğraşırken küçücük çöp göze batıyor.
Olabilir aslında bana tam anlatmasada birkaç kişiyle yaşadığı problemler var o da ayrı bir konu zaten anlat rahatla yok adam içine atacak illa

Ben böyle anlarda kendi haline bırakırım esimi, ara sıra onada sebepsiz yada küçük şeylerden gerginlikler gelir, kendi yumuşayıp normale dönene kadar da muhattap olmam:KK54: zaten normale dönünce kusura bakma gereksiz gerginlik yaptim falan der, bu durum en fazla ertesin gün sona erer zaten

bazen ben bazen eşimin böyle davrandığı oluyor ama günün stresi yorgunluk vs etken oluyor o an kızılmayacak şeye bile tepki gösterebiliyoruz herhalde tüm günün stresinin yanımızdaki kişiden çıkarıyoruz. ama bunlar çok mühim şeyler değil herşey güzel olsun hayatınızda :KK36:

Sadece yemek olayını söylemişsiniz
Bu konuda hak verdim işten gelmiş yemek olmamış sinirlenmesi normal.
Ama herşeyde böyle küsüyorsa sıkıntı.

Umursamadan davranmıyorum sinir oluyorum bu hallerine ona başlarda tepki veriyordum artık tepki de vermiyorum sanki onun küstüğünü anlamamış gibi davranıyorum ama diyorum ya yordu beni artık ben hiç küs duramayan sinirlensem bile ani tepki verip eskiye dönen biriyim

İşte herkesin kişiliği farklı. Siz eşiniz gibi davranamayacağınıza göre onun sizin gibi davranmasını beklemek de haksızlık olur öyle değil mi?

İşte herkesin kişiliği farklı. Siz eşiniz gibi davranamayacağınıza göre onun sizin gibi davranmasını beklemek de haksızlık olur öyle değil mi?
Öyle ama bu gibi durumlarda sinirlenince çok kızgın oluyor diye acaba kızar mı düşüncesinden diken üstünde oluyorum

Valla eger ev hanimiysaniz yemek yapmayi da ogrenin yani.. hani calisiyor olsaniz yine bir sey demeyecegim ama butun gun evde olup iki cesit yemek yapamamak da garip geliyor bana.. bu cocuk hic mi uyumuyor ya da yarim saat kendi kendini oyalayamiyor, neredeyse 6 aylik olmus.. hic zaman bulamiyorsaniz geceden hazirlayin malzemeleri sabah da atin tencereye, instagram, bloglar zibil yer var ogreneceginiz..

Sorunuza gelince esim degil ama ben boyleyim.. kendimi degersiz hissedersem kuserim evet :/

Valla eger ev hanimiysaniz yemek yapmayi da ogrenin yani.. hani calisiyor olsaniz yine bir sey demeyecegim ama butun gun evde olup iki cesit yemek yapamamak da garip geliyor bana.. bu cocuk hic mi uyumuyor ya da yarim saat kendi kendini oyalayamiyor, neredeyse 6 aylik olmus.. hic zaman bulamiyorsaniz geceden hazirlayin malzemeleri sabah da atin tencereye, instagram, bloglar zibil yer var ogreneceginiz..

Sorunuza gelince esim degil ama ben boyleyim.. kendimi degersiz hissedersem kuserim evet :/
Bebekten dolayı bu yıl izindeyim yemek yapmayı biliyorum ki zaten beğendiği zaman çok iyi bir şeyi beğenmesin beğendikleri de çöp bende buna kızıyorum normalde yemeği yapıyorum çocuk uyuyunca ama dün evde temizlik yaptım o yüzden yemeğe sıra gelmeden eşim gelmişti ki dün erken çıkmıştı işten

X