sizinle burada dertleşmiştik...

Bütün gece ağladım demişsin ya o kim oluyorda ben bütün gece onun yaptıklarından dolayı ağlayacağım karektersizin tekiymik o aileye gelin geliyorsun herkese insan gibi davranmak gerek çünkü bayramda,ölümde, düğünde hep biraraya geleceksin sen onun iş arkadaşımısın ki yüz çeviriyorsun karektersizmiş
her vakit gerilim yapan o kişiliksiz merak etme onada ileride aile fertleri eninde sonunda dışlayacaklar ,haklıyı ve haksızı sonunda herkes görecek ve haddini bildirecek

çok teşekkür ederim sana, gerçekten artık akrabaları olan insanlar yavaş yavaş görüyorlar gerçi, orada çok yakınlarıma söyledim davet edilmedim,umursanmadım ama yine de geldim diye... gerçi kimsenin görüp bilmesinin de bi önemi yok Allah bilsin yeter. umarım yanlarına kalmaz bana yaşattıkları.

inanır mısın o kadar dengesizce de davranıyorlar hem bana sözde minnet etmeyip suratını çeviriyorlar, oğlumu beni görünce görmemezlikten geliyorlar. hem de kınanın olacağı gün diğer torununun yüzü sehpaya gelmiş die yukarıya başkalarını gönderip oğlumun kremini istetiyorlar. hem küçümseyip çıkmıyorlar hem utanmadan istiyorlar, insanlık yapıp verdim ama ne yapmaya çalıştıklarını da anlamadım. akşama da dediğim gibi kına da öyle davrandılar...

Yok krem bitti diyemedin mi gulum ...senin mayanda yok ama yapamazsin yumusak yuzlusun..bakma burdan gazi fazla fazla veriyoz ama bende yumusak yuzluyumdur ama lafimi soylerim huyumu biliyom.hangi sehirdesin bu arada .

Gerçekten şaşırdım umarım ben de evlenince sizin gibi olabilirim.Ben çabuk sinirlenen ve mesafe koyan bi kişiliğe sahibim ama doğrusunu siz yapıyorsunuz.Sonuçta kınaya da gitmeyecekmişsiniz,gidip haketmediğiniz bi muamele görmüşsünüz ama böylelikle eşiniz de sizin arkanızda olmuş.Eğer gitmeseydiniz de,gelen giden kına şöyleydi böyleydi muhabbeti yapsaydı belki eşiniz sizin karşınızda olacaktı,bak ne güzel geçmiş sen tavır yaptın hep uzak durdun diye.Onların hali tavrı kimin umrunda,siz eşinizle olan huzurunuza bakın :KK34:

Sen nikaha gitsen kv den orada kuru bir hoşgeldin der o hoşgeldin çooook büyük gelir onlara bak gördün mü hoşgeldin dedim, ben gelinime iyiyim imajı yani böylece kına günü yaptığı terbiyesizlik de silinmiş olur böyle insandan bunu beklerim şahsen

Sonrasıysa aynen devam

Valla arkadaşım daha önce git demiştim ama düğüne demiştim ama bu olanlardan sonra beni kesseler gitmem heralde.
:KK49:

Son düzenleme:
hiçkimse fikir vermeyecek mi?

Bu yuzsuzluk degil onlarda insaniyet yok diye esini tek birakmamalisin. Zaten nikah cok da uzun surecegini sanmam. Git esin de sana karsi olan tavirlarini görsün sirf senin lafinla yola cikmis gibi hissetmesin. Gorsun o da ona gore koysun tavrini. Ilerde acaba gitse miydim demezsin. Esinin koluna gir git. Cizginden cikma.

evet kızlar, nikaha da gittim... sonuç olarak yine ailesi umursamadı. bende takı ve fotoğraf merasimine girmedim. eşim taktı, oğlumla çekildiler, kenarda öylece bekledim. Akşamına da eşimin dayısı, kayınvalidemi almış yukarı getirmiş, yengesiyle kızıda bizdeydi, senin kahve içmeye geldik dedi, üstünkörü hoşgeldin dedim. dayı söyledi rahatsız oluyoruz böyle olmanızdan dedi, bende dedim kınaya gittim yüzüme bakmadılar, daha ne yapıyım dedim. herkesi öptü bana yüz çevirdi dedim, yemin ediyo ben orda öpmedim yengeyle kızını die, Allahtan yengesi de ordaydı, öptün Abla dedi, bozuldu.
bana utanmadan diyoki, surat asıp geleceğine hiç gelmeseydin diyo, Ayy Allahımmm. konudan komşudan kına yerini öğrenince bu kadar oluyo dedim. yine de masa masa dolaşıp güler yüzle konustum insanlarla dedim. içimde biriktirdiğim 7 yılda ne varsa hepsini saydım. o kadar rahatladım ki... dedim ona saydım saydım, en sonunda sen beni hiç böyle göremedin değil mi? 7 yılda bikez ne saygısızlık yaptım sana ne sesimi yükselttim ama yeter artık dedim. ben sağda solda benim gelinim 4/4 lük diyorum diyo hala, çok iyi oynuyosun sen dedim,neden bi kere bana söylemiyosun millete söyleyene kadar keşke bi kez olsun bana hissettirsen dedim, bana yüz çevirip millete söylemen ne ifade eder benim için dedim. o kadar çok şeyi söyledim ki ona, eşimde şaşırdı ben öyle konusunca, hiç karışmadı. o gittikten sonra eşime dedim biraz fazla oldu ama çok dolmuştum dedim. merğerse kalaylamak gerekiyomuş. oğlum bugün rahatszı die yüzümüze bakmayan kayınvalidem, annesi ile babasını da almış oğluma bakmaya gelmişler. bende hiç bişey olmamış gibi davrandım. ikramımı yaptım, sohbet ettik. umarım olanlardan ders almıştır...

X